Niedziela, 17.11.2019, Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg na antenie TVP. Zobacz, jak został przedstawiony w programie "Zakochaj się w Polsce"

16.06.2019, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg na antenie TVP. Zobacz, jak został przedstawiony w programie "Zakochaj się w Polsce"
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Dziś, 16 czerwca, na antenie TVP, wyemitowano odcinek programu "Zakochaj się w Polsce" poświęcony naszemu miastu. Sprawdź, jak został przedstawiony Elbląg.


- Elbląg jest najstarszym miastem województwa warmińsko - mazurskiego i jednym z najbardziej wiekowych w Polsce. Jest też wraz z pobliskimi Raczkami Elbląskimi najniżej położonym miastem w Polsce względem poziomu morza. Zaczniemy nietypowo od skoku spadochronowego z samolotu Aeroklubu Elbląskiego. Trudno o większe emocje, zwłaszcza gdy skoczek jest debiutantem! Druga propozycja podziwiania widoków miasta wymaga pokonania 360 schodów. Wieża Katedry św. Mikołaja mierzy 97 metrów.

Ten najwyższy po prawej stronie Wisły kościół góruje nad budynkami do tego stopnia, że przy dobrej pogodzie, zbliżając się do miasta można go już wypatrzyć z ogromnej odległości. Niedaleko od Katedry warto przejść intrygującym zaułkiem. Wąska droga - wciśnięta pomiędzy kamienicami Starówki jest łącznikiem między ulicą Świętego Ducha i ulicą Mostową. Dawniej ten przesmyk między budynkami był znacznie dłuższy. Łączył ze sobą trzy kościoły Dominikański, Św. Mikołaja i Ducha Świętego. Wąska ścieżka wciąż - tak jak dawniej nazywa się Ścieżką Kościelną i jest unikatowa w skali kraju - czytamy na vod.tvp.pl.
 

Elbląski odcinek można zobaczyć na stronie programu "Zakochaj się w Polsce".

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ Sukcesik
  Niedziela, 16.06

  Zapewne jako przyklad miasta o super rozkwicie i rozwoju ! I pokaże tych ktorym to zawdzieczamy ! To będzie kolejny wielki sukces ! Jak wszystkie przez ostatnie lata ktore usytuowaly Elbląg jako większą wioskę!

 2. 2
  +14
  ~ Brakowało
  Niedziela, 16.06

  Mógł kamerzysta ruszyć tylek i lepiej pokazywać ujęcia. A rzeczywiście Elbląg to stare miadto i muzeum reszta nie istnieje np inne obiekty sport, kultura osiągnięcia.

 3. 3
  +21
  ~ Mieszkaniec
  Niedziela, 16.06

  Wszystko czym Elbląg mogl sie wyróżniać i chwalić zostalo zaprzepaszczone! Położenie , port nie wykorzystane, basen 1 z najwiekszych w europie zniszczony, Dolinka, amfiteatr , nudna starówka gdzie oprócz zabytków i paru pustych kafejek nic wiecej nie ma , Modrzewina i kolos EPT jako budynek do wynajmu sal , brak pomysłu, brak menadżerów i tylko stołki i kasa dla kliki to właśnie prawdziwy Elbląg,!

 4. 4
  +12
  ~ buu
  Niedziela, 16.06

  jedyne co można polecić turystą w naszym mieście to obwodnica którą można ominąć to miasto .

 5. 5
  +10
  ~ fascynujące
  Niedziela, 16.06

  Aż tyle?

 6. 6
  --15
  ~ Mieszkaniec
  Niedziela, 16.06

  Mam działkę na ul. Okrężnej. Jadę tam by wypocząć. Tym czasem całymi godzinami muszę słuchać wycia silników samolotu, który z rzuca spadochroniarzy. Czy nie można tego jakoś uregulować/ Np niech sobie skaczą ale do południa, a popołudnie zostawić dla osób które po pracy chcą oderwać się od zgiełku ulicznego.

 7. 7
  +7
  ~ 100% elblążanin
  Niedziela, 16.06

  Elbląg -tu jest moje miejsce. Brawo !!!

 8. 8
  +3
  ~ kazik
  Niedziela, 16.06

  KULT "POLSKA" reż. zdj. Yach Paszkiewicz

 9. 9
  +3
  ~ kazik
  Niedziela, 16.06

  KAZIK JESZCZE POLSKA KLIP YACHFILMOWY 1992 KRĘCONY W GDAŃSKU NA NIEISTNIEJĄCYM BAZARZE W MIEJSCU ...

 10. 10
  +14
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Poniedziałek, 17.06

  Bez hejtu i elblaskiego malkontenctwa, spójrzmy na ten nasz Elbląg pozytywnie. To jest dosyć duże miasto, nadal pełne zieleni i sprawiające wrażenie ładnego na przyjezdnych. Kilka centrów handlowych przyciagajacych klientów nawet z sąsiednich powiatów. Znany i wysoko oceniany szpital, kilka instytucji o zasięgu ponadlokalnym, np WORD, sądy. Kilka pięknych, choć miejscami zaniedbanych parków i tras spacerowo - rowerowych. Dwa kina i teatr z niezłym repertuarem. Galeria sztuki współczesnej w gotyckiej świątyni z ofertą nie tylko plastyczną. Ciekawe muzeum, niezła biblioteka. Kilka niezłych imprez masowych. Kilka niezłych klubów sportowych i miejsc uprawiania sportów. Szkolnictwo i nauka nawet na poziomie wyższym. Coraz ciekawsza architektura na czele z unikatową retrowersja Starego Miasta. Znakomita baza wypadowa na jeziora i nad morze, do Trójmiasta, Malborka, Fromborka i pojezierza Mazur i Warmii z połączeniami drogowymi, kolejowymi i wodnymi. Początek kanału elblaskiego z unikatowymi pochylniami. Odnowione i niebanalne dworce. Sporo hoteli i bogata oferta gastronomiczna. No i o co chodzi? Chodzi o to, że ktoś tego nie umie wypromować a miastem rządzi intencyjny układ zachowawczy. I tyle.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.