Środa, 18.09.2019, Imieniny: Irena, Stanislaw, Józef
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

UM przypomina o obowiązkach mieszkańców władających nieruchomościami

10.06.2019, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
UM przypomina o obowiązkach mieszkańców władających nieruchomościami
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)
REKLAMA

Urząd Miejski w Elblągu informuje mieszkańców i przypomina wszystkim  władającym nieruchomościami, że do ich obowiązków należy utrzymanie czystości i porządku poprzez wyposażenie nieruchomości w pojemniki na wszystkie frakcje odpadów i niedopuszczenie do zanieczyszczania terenu wokół nich.
 

W związku z zakończeniem trwałości projektu unijnego Zakład Utylizacji Odpadów (ZUO) przekaże obsługę tzw. „gniazd” selektywnej zbiórki odpadów podmiotowi wybranemu w odrębnym postępowaniu.
 

Pojemniki stojące dotychczas w „gniazdach” mogą być przez władających nieruchomościami (spółdzielnie, zarządcy nieruchomości ZBK, inne) odkupione ,wydzierżawione od ZUO bądź zakupione na wolnym rynku.
 

W najbliższym czasie zmianie ulegnie lokalizacja miejskich pojemników do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (tworzywa, szkło, papier) ustawionych w pasach drogowych oraz bezpośrednim sąsiedztwie Punktów Gromadzenia Odpadów zorganizowanych dla mieszkańców osiedli mieszkaniowych.
 

Docelowo przedmiotowe pojemniki ustawione zostaną w bezpośrednim sąsiedztwie terenów rekreacyjno-wypoczynkowych, placów publicznych, pieszych ciągów komunikacyjnych itp. Zwiększy się w ten sposób ogólna dostępność do „gniazd”, a co za tym idzie system selektywnej zbiórki odpadów funkcjonował będzie efektywniej.

 

UM Elbląg

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Patrz zdjęcie w artukule
  Poniedziałek, 10.06

  Cóż z tego, że due segreguje śmieci jak przyjeżdża śmieciara,ta tu na zdjęciu i ląduje wszystko razem.

 2. 2
  --1
  ~ Konrapas .
  Poniedziałek, 10.06

  A koszt wywozu śmieci po kilkadziesiąt procent podwyższa Rada Miejska z PO I wróbelka . Tak jak w zeszłym roku 30 %

 3. 3
  +3
  ~ Nadal nic
  Poniedziałek, 10.06

  Miejsca gdzie są pojemniki na śmieci w wielu punktach miasta są nie ogrodzone a dotyczy to Z B K. Dlaczego spółdzielnie mieszkaniowe postawiły zamykane obiekty a Z B K nie. Śmieci fruwaja daleko od pojemników.

 4. 4
  --2
  ~ Kamil 23
  Poniedziałek, 10.06

  Według mnie ta segregacja śmieci nie ma w ogóle sensu bo w naszym mieście bo i tak w śmietniku wywalamy gdzie się da bo nie każdy komputer jest pusty a po drugie przyjeżdżające śmieciarka i tak to wyląduję w jednej śmieciarze w jednej śmieciarce jest to zmieszane nie ma to sensu segregować nawet najmniejszego więc najlepszym rozwiązaniem jest nie wiem właśnie się mieszkańców jakoś do tego postarajcie się o to pozdrawiam

 5. 5
  0
  ~ Tytyur
  Wtorek, 11.06

  Nic nie ląduje razem w śmieciarce, nie piszcie głupot. A Polacy to w ogóle brudasy i śmieciuchy, którzy po przekroczeniu progu swojego mieszkania uważają, że nie mają żadnych obowiązków i nic nie obchodzą ich jakiekolwiek nakazy czy zakazy. Stąd wszystko im przeszkadza i totalnie to potępiają, bo oni są mądrzejsi i na wszystkim się znają. A tu jeszcze ktoś im wmawia, że mają segregować śmieci, dbać o czystość w miejscu zamieszkania, przestrzegać w określonych miejscach zakazów palenia tytoniu i takie tam inne głupoty, które polski pan i władca nie może akceptować.

 6. 6
  +4
  ~ eg
  Wtorek, 11.06

  UM niech postawi śmietniki przy chodnikach !!!

 7. 7
  +1
  ~ eg
  Wtorek, 11.06

  ale kto to będzie wywozil jak w Elblagu nie ma ludzi do pracy

 8. 8
  0
  ~ Mieszkanka
  Wtorek, 11.06

  Bardzo bym chciala segregować częściowo to robię oddzielam szkło i plastik ale i tak place bardzo dużo za odpady gdyż w moim bloku jest zsyp który lokatorzy nie dają zamknąć mieszkają na pierwszym piętrze i wyrzucają śmieci przez zsyp prosto z kubla interwencja w spółdzielni elzam nic nie dala

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.