Poniedziałek, 23.09.2019, Imieniny: Tekla, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Żołnierze zaprosili elblążan do wspólnego świętowania. "Jest to szczególne święto"

07.06.2019, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Żołnierze zaprosili elblążan do wspólnego świętowania. "Jest to szczególne święto"
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA

Dziś, 7 czerwca, 16. Żuławski Batalion Remontowy świętował 52. rocznicę powstania, ale również przeformowanie w 16. Pułk Logistyczny, którego dowództwo powierzono płk Piotrowi Pankowski emu (10 czerwca oficjalnie zostanie dowódcą 16 Pułku Logistycznego). 

Wiele jest świąt i podniosłych uroczystości w życiu każdego żołnierza. Dzisiaj spotykamy się na uroczystej zbiórce z okazji 52. rocznicy sformowania 16 Żuławskiego Batalionu Remontowego, jest to szczególne święto, ponieważ rocznicę powstania batalionu obchodzimy formalnie ostatni raz

-mówił płk Piotr Pankowski, dowódca 16. Pułku Logistycznego.

Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej na bazie 16. Żuławskiego Batalionu Remontowego w Elblągu rozpoczęto formowanie 16. Pułku Logistycznego, który wejdzie w skład 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Jest to zarazem koniec, ale i nowy początek elbląskich remontowców.

Ten batalion będzie jednym z batalionów nowego Pułku Logistycznego, jak również będzie stanowić trzon formowania nowej jednostki. W grudniu zgodnie z harmonogramem usłyszę, że batalion w stopniu należytym do realizacji zadań zostanie sformowany. Jest to duże wyzwanie, jakie stoi przed wami, gdyż jednym z celów, jakie założyłem, jest utrzymanie zdolności remontowych na tym samym poziomie co do tej pory. Ufam, że zadanie to zostanie wykonane

-mówił gen. Marek Sokołowski, dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej

Do zadań elbląskich remontowców należało realizowanie zadań w obszarze zabezpieczenia technicznego. Po przeformowaniu w 16. Pułk Logistyczny batalion przemieści się do kompleksu koszarowego, który znajduje się przy ul. Łęczyckiej. Ponadto dzięki decyzji o realizacji inwestycji, budowy nowej hali obsługowo- remontowej, która jest realizowana przy ul. Łęczyckiej. 16. Pułk Logistyczny będzie posiadał jedną z najnowocześniejszych hal przeznaczoną do obsługi i naprawy maszyn. Dzięki czemu poszerzy spectrum swoich działań. Co to oznacza dla elblążan? Jak zapewnia Płk Piotr Pankowski, żołnierze wciąż będą zapraszać elblążan do wspólnego świętowania.

Będziemy dalej razem  tworzyć duże rzeczy. Mimo zmian, jakie stoją przed nami, będziemy razem kontynuować tradycję 16. Żuławskiego Batalionu Remontowego. 29 maja przekazaliśmy plac budowy, od środy firma, która wygrała postępowanie, realizuje już budowę hali. Kiedy będzie się ona nadawać do użytku, zaprosimy wszystkich i będziemy musieli to uczcić, oczywiście po żołniersku, bo będzie to coś niesamowitego.

-mówił płk Piotr Pankowski, dowódca 16. Pułku Logistycznego.

Święta obchodzone przez elbląskie jednostki cieszą się dużym zainteresowanie wśród elblążan. Dziś 16. Żuławski Batalion Remontowy zademonstrował swoje wyposażenie, ale również uzbrojenie i technikę wojskową występującą na wyposażeniu jednostek 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Elblążanie mieli okazję obejrzeć pokaz jednostki specjalnej "GROM", która zademonstruje część swojego wyposażenia. Podczas obchodów wyróżniono również żołnierzy nowo formowanego pułku oraz uczczono pamięć poległych żołnierzy.

Bardzo się cieszę, że takie spotkania są organizowane. Głównie jest to najlepsza zabawa dla dzieci, mogą wejść do czołgów, ciężarówek, zobaczyć nie tylko sprzęt, ale również poznać szczegóły pracy żołnierza, przy okazji dobrze się bawiąc. Oby więcej takich spotkań

–mówiła pani Magdalena.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia !

 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / 16 Żuławski Batalion Remontowy ( zdjęć 184 )
Dodano: 2019-06-07 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ apelant-sygnalista
  Piątek, 07.06

  Nie poszedłem. W zapowiedziach nie było nic o apelu smoleńskim.

 2. 2
  +2
  ~ starszy działonowy
  Piątek, 07.06

  opłacalna ta kontynuacja tradycji i parady fajna robota nie męcząca trochę nudna ale zawsze są jakieś koszty

 3. 3
  +1
  ~ do poprawki
  Piątek, 07.06

  Impreza nie jest ważna - nie było edka i witold nie "mówił". Czyżby wojsko już ich poznało?

 4. 4
  +4
  ~ hycel
  Piątek, 07.06

  W rękawiczkach w taki upał!!

 5. 5
  +7
  ~ o co tu chodzi
  Sobota, 08.06

  ale wojsko pfff - same imprezy....

 6. 6
  --4
  ~ kkel
  Sobota, 08.06

  Gratuluję Piotrze. Kilka lat mojej służby nie poszło na marne a współpraca z Twoim Ojcem była ogromną przyjemnością. To najlepsze lata z żołnierskiego życia.

 7. 7
  +3
  ~ bvvv
  Niedziela, 09.06

  oni non stop świętują, w każdym miesiącu świętowanie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.