Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Tworzymy Wolność Bez Barier". Za nami obchody 30. rocznicy wolnych wyborów w Polsce

05.06.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Tworzymy Wolność Bez Barier". Za nami obchody 30. rocznicy wolnych wyborów w Polsce
Fot. Ryszard Biel

We wtorek, z okazji 30. rocznicy wyborów 4 czerwca odbyła się uroczystość pn. "Tworzymy Wolność Bez Barier" zorganizowana przez Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej im. Św. Łazarza LAZARUS. Tego dnia przed Ratuszem Staromiejskim zabrzmiały patriotyczne piosenki takie jak "A mury runą" Jacka Kaczmarskiego.

4 czerwca 1989 roku w Polsce, odbyły się pierwsze częściowo wolne wybory parlamentarne po II Wojnie Światowej. Częściowo, ponieważ przedstawiciele władz komunistycznych PRL zagwarantowali PZPR obsadę około 300 miejsc w Sejmie. Mimo to 4 czerwca ma bardzo duże znaczenie dla wszystkich Polaków.

W tym roku obchodzimy 30. rocznicę tego wydarzenia, dlatego z tej okazji Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej im. Św. Łazarza LAZARUS zorganizowało piknik dla wszystkich elblążan.

 

To święto demokracji, która 30 lat temu mogła chociaż troszeczkę zatriumfować. Odbyły się wtedy częściowo wolne wybory.  (...)  Nikt z nas nie wierzył, że coś takiego może się udać, że ktoś inny spoza PZPR może te wybory wygrać. A jednak się udało

– podkreślił Wiceprezydent Elbląga Edward Pietrulewicz.


W programie było m.in. recytowanie wierszy patriotycznych nawiązujących do wolności, autorstwa K.K. Baczyńskiego, W. Szymborskiej. Odczytywane były również cytaty znanych ludzi, Jana Pawła II, Nelsona Mandeli czy Seneki, którzy w swoim życiu walczyli o wolność i równość dla wszystkich ludzi na całym świecie. Zespół "Lazurki" odśpiewał "Warszawiankę", "A mury runą" czy "Ułani, ułani malowane dzieci".

Podczas uroczystości zebrane przed Ratuszem dzieci, mogły malować lub też rzeźbić w glinie. Każdy uczestnik mógł wypełnić kartki okolicznościowe. Wręczano także przypinki "Tworzymy Wolność Bez Barier" oraz stawiano pieczątki okolicznościowe.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.
 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / LAZARUS piknik dla elblążan ( zdjęć 48 )
Dodano: 2019-06-05 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Vichy
  Środa, 05.06

  O co chodzi? Czy w końcu ktoś mi powie?

 2. 2
  +2
  ~ Farsa
  Środa, 05.06

  Czy to te małe dzieci obchodzily tą rocznicę czy to kontynuacja Dnia Dziecka? Kolejny cudowny pomysł imprezy ! Odrobina myślenia organizatorzy!

 3. 3
  0
  ~ chichot z historii
  Środa, 05.06

  Edek o wolności 4 czerwca 1989 roku.

 4. 4
  +1
  ~ Elbląg 2019
  Środa, 05.06

  Smutno.......

 5. 5
  +5
  ~ tłum poparcia i mina 6
  Środa, 05.06

  ~Farsa - Organizatorzy, to UM, ale tam myślą inną częścią ciała - chodzi tylko o odfajkowanie i fotki. Gdyby nie dzieci, to edek nie miał by do kogo przemawiać i chwalić się swoim kombatanctwem - on ci to rozbił bank wpłatomatu . Foto 6 i wszystko jasne. To już tradycja, że zajeżdżamy to co pozytywne - JP II, gadki towarzyszy, dziecięce zabawy - były w Muzeum i będą kontynuowane aż się znudzą , a przecież przyciągają gdy na nie czekamy . Brak pomysłu na miasto i coraz gorsze nim administrowanie. Potrzeba zarządcy z empatią i świadomością, że zarabia solidną kasę za pracę a nie fotki.

 6. 6
  +5
  ~ wyborca antypartyjny
  Środa, 05.06

  Transformacja dokonana lecz niestety nieudana.Udana dla nomenklatury trzeciej rp w tym dla Mateusza Morawieckiego sadzac po bogactwach na kontach Pana Premiera i jego zony.Wczoraj przetarl okulary i nawet aksamitnie przyznal ze ta znienawidzona trzecia rp. jest nawet udana hahahahahahaha

 7. 7
  --1
  ~ elblązanin
  Środa, 05.06

  Upił ich Kiszczak gorzałą i dali się ograć w Magdalence zdrajcy!!!!!!!!!!!!!!!!!!! teraz obchodzą rocznicę tego pochlaju!

 8. 8
  0
  ~ problem
  Środa, 05.06

  wolność dla k... i złodziei przyzwoici ludzie w tym kraju wolności nie zaznali i nie zaznają

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4889779090881