Sobota, 8.08.2020, Imieniny: Iza, Cyprian, Dominik
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Już jutro „Zielony tramwaj” wyruszy w miasto

04.06.2019, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Już jutro „Zielony tramwaj” wyruszy w miasto
Fot. Ryszard Biel

5 czerwca na ulice Elbląga wyjedzie „Zielony Tramwaj” wypełniony roślinami, co ma zapewnić podróżnym niezapomniane przeżycia oraz promocję ekologicznych form transportu. „Zielony tramwaj” to element nowej akcji Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz spółki Tramwaje Elbląskie, która zachęca wszystkich mieszkańców miasta do włączenia się w obchody „Światowego Dnia Ochrony Środowiska” w ramach „Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju”. Akcja związana z Światowym Dniem Ochrony Środowiska będzie przypominała mieszkańcom, jak ważna jest troska o naturalne środowisko.
 

W otoczeniu żywej zieleni na gości tramwaju czekać będą również ulotki i informacje, a także różne ciekawostki dla głodnych wiedzy, którzy dowiedzą się m. in. ile tlenu wytwarza jedno drzewo. Dodatkowo, w godzinach 12:00 – 15:00 pracownicy Lasów Państwowych Nadleśnictwa Elbląg przygotowali ciekawe stoisko edukacyjno – promocyjne, które stanie na parkingu pętli przy ul. Ogólnej. Jakie? To już jest niespodzianka dla tych, którzy odwiedzą „Zielony Tramwaj”!
 

„Zielony Tramwaj” będzie kursował 5 czerwca br. w godzinach popołudniowych od ok. godziny 15:00 do ok. godziny 19:00  na linii tramwaju nr 5, zatrzymując się na przystankach Ogólna – pętla - Ogólna–Broniewskiego - Ogólna–Konopnickiej - Płk.Dąbka–Ogólna - Płk.Dąbka–Niepodległości - Płk.Dąbka–Rynek - Płk.Dąbka–Pionierska - Płk.Dąbka-Brzozowa - 12 Lutego - Grota Roweckiego (Sąd) - Grobla Św. Jerzego - Bema –Mickiewicza - Saperów – pętla - Bema – Mickiewicza - Grobla Św.Jerzego - Grota Roweckiego (Traugutta) - 12 Lutego (Ratuszowa) - 12 Lutego - Płk.Dąbka – Brzozowa - Płk.Dąbka – Pionierska - Płk.Dąbka – Rynek - Płk.Dąbka – Niepodległości - Płk.Dąbka – Ogólna - Ogólna – Konopnickiej - Ogólna – Broniewskiego - Ogólna – pętla.
 

Pierwszy kurs „Zielonego Tramwaju” ulicami Elbląga ok. godziny 15:00 zostanie zainaugurowany z pętli przy ul. Ogólnej przez Prezydenta Miasta Elbląg – Pana Witolda Wróblewskiego, który jak co roku wręczy tam nagrody uczniom najbardziej zaangażowanym w działania na rzecz ochrony środowiska w mieście.
 

Przejazd „Zielonym Tramwajem” będzie bezpłatny, a pasażerowie otrzymają pamiątkowe bilety przejazdu oraz sadzonki roślin doniczkowych.

 

UM Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Jpdl
  Poniedziałek, 03.06

  Zamiast w ten dzień zrobic bezplatna komunikację to ci robia wycieczke z doniczkami. Za co wy w um bierzcie kase?

 2. 2
  +6
  ~ co jest grane Witek?
  Poniedziałek, 03.06

  czy ta spółka nie może zająć się tym o czego została stworzona , a nie jakimiś wydumanymi farmazonami. Póki co dość słabo radzi sobie z podstawowymi zadaniami a to wszystko oczywiście za nasze pieniądze. Ty nie masz nam za nasz pieniądze wątpliwych rozrywek dostarczać tylko sumiennie realizować zadania na które te pieniądze dostałeś

 3. 3
  +7
  ~ Oydoydotsots
  Poniedziałek, 03.06

  Moi drodzy, bardzo was proszę o wyłączenie ogrzewania w starych wagonach. Wczoraj jechałam nr 4... Ciepło, a tu grzejniki na całego, ile się da. To już nie pierwszy rok, że grzeje się w wagonach przez cały rok.. Normy musicie wyrobić?

 4. 4
  +5
  ~ Realista
  Poniedziałek, 03.06

  Niezalomniane przezycia to ja bede mial dzis 2 tramwaju nr 2. Znowu bedzie piekarnik.

 5. 5
  +6
  ~ kultura wolska
  Poniedziałek, 03.06

  marnie sobie radzi jako obrońca środowiska a już jako prezydent nie radzi sobie wcale

 6. 6
  +1
  ~ witek na posła PSL
  Poniedziałek, 03.06

  Narzekacie, ja też próbowałem administratorowi miasta wskazać jego miejsce. Teraz , gdy on, zawiadowca Witold Wróblewski ,wypuszcza tramwaj z pętli Ogólna, ja wiem, że wszyscy razem nie mamy racji namawiając go do pracy i zniknięcia sprzed obiektywu. Otóż on, witek wróblewski od ponad roku , a od 7 miesięcy non stop, prowadzi kampanię wyborczą swojej osoby do parlamentu RP. On po prostu startuje w październikowych wyborach, więc uzasadniona z jego punktu jest obecność "wszędzie" i olewanie pracy dla miasta.Wituś zastąpi Leonarda, tylko z list PSL.Szkoda chłopa, bo jak mówi Kukiz, tam za kołnierz się nie wylewa, a wkupić się trzeba. Cała kadencja będzie jak otwarcie mostu na Zatorze - po pochyłej. Myślałem, że on jest leń, ale ma plan. Edek wygra kolejne miejskie wybory. Najlepsi synowie.

 7. 7
  0
  ~ WOLNY.SPRAWIEDLIWY.
  Poniedziałek, 03.06

  WC.NIE.MA.NA.MARYMONCKIEJ.DLA.MOTOROWYCH.A. ***OLY.W.GLOWIE.

 8. 8
  0
  ~ elba
  Wtorek, 04.06

  I znów się nic nie podoba...wszystko w Elblągu jest be?...ale malkontenci nasi mieszkańcy !

 9. 9
  0
  ~ Ooo
  Wtorek, 04.06

  Właśnie ten konstal że zdjecia powinien być zielonym. Pasuje jak ulał do tego jak wygląda komunikacja tramwajowe. Złom.

 10. 10
  +3
  ~ Dede
  Wtorek, 04.06

  Jak za komuny. Jeszcze tylko zróbcie dzień pasażera. Czy władzy to już tylko takie rzeczy w głowie zostały ? Akcje i happeningi ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.