Sobota, 15.08.2020, Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

100 tys. zł. na opracowanie Strategii rozwoju elektromobilności Elbląga 2020+

31.05.2019, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
100 tys. zł. na opracowanie Strategii rozwoju elektromobilności Elbląga 2020+

Miasto Elbląg znalazło się na pierwszym miejscu listy rankingowej projektów zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach programu „Gepard II – transport niskoemisyjny. Część 2) Strategia rozwoju elektromobilności”.

Na konkurs złożono 240 wniosków. Po ocenie formalnej i merytorycznej wyłoniono 218 projektów do dofinansowania na kwotę ponad 11 mln zł. Nasze miasto otrzyma dzięki temu 100 tys. zł na  opracowanie Strategii rozwoju elektromobilności Elbląga 2020+.

To dokument, który w praktyczny sposób wskaże zagadnienia istotne dla realizowania przez władze miasta zadań wynikających z „Programu Rozwoju Elektromobilności” w ramach „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” oraz z wymogów, jakie nakłada na samorządy Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

Realizacja Strategii przyczyni się do rozwiązania zidentyfikowanych problemów w zakresie polityki transportowej, w tym: do poprawy jakości i znaczenia transportu publicznego oraz stopniowego zmniejszania udziału pojazdów spalinowych w strukturze transportu.

Opracowana Strategia zawierać będzie kompleksową diagnozę potrzeb i problemów, a także potencjałów i szans rozwojowych Gminy Miasta Elbląg w obszarze elektromobilności. Dokument pozwoli na wytyczenie kierunków rozwoju elektromobilności w mieście.

Strategia pozwoli odpowiednio przygotować się do zarządzania i finansowania inwestycji w zakresie modernizacji i rozwoju w obszarze zrównoważonego transportu oraz energetyki i ochrony środowiska. Będzie także podstawą do działań w kierunku rozwoju transportu przyjaznego dla środowiska i unowocześniania infrastruktury, w tym zakupu ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz rozwoju infrastruktury transportu zbiorowego, w tym taboru nisko i zeroemisyjnego, dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

UM Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ Komedianci
  Piątek, 31.05

  Chyba niedorozwoju!

 2. 2
  +17
  ~ Kronikarz Truso
  Piątek, 31.05

  Znowu kasę przytuli słupnik dotknięty autyzmem. Elbląg to nie miasto, to stan umysłu. Tego bajzlu nawet CBA nie ogarnia.

 3. 3
  +12
  ~ Chore
  Piątek, 31.05

  Za te 100 tyś można coś było wybudować, rozrzutnosc niepotrzebna. I tak nic nie powstanie w tym komuszym badziewiu. Amfiteatr,basen odkryty ,miasteczko rowerowe, można wyliczać nieudacznicy.

 4. 4
  +14
  ~ kupa szmalu !
  Piątek, 31.05

  Jak, ***u ***u, słowo "strategia" ma podkreślić wagę i znaczenie wysiłku intelektualnego i poświęcenia administratora miasta. A 100 się przyda - pójdzie na zapłatę dla kumpli opracowujących nową "strategię" zasilania w ciepło. Dobry pucybut potrafi te 100 rozmnożyć, ale nie 3 piętro.

 5. 5
  +14
  ~ Realista
  Piątek, 31.05

  Lepiej te kase przeznaczyc na remonty czegokolwiek, chodnikow, drog, trakcji tramwajowe. Skad takie chore pomysly w glowach w um? Kogo wy wybralisie na prezydenta?

 6. 6
  +9
  ~ error
  Piątek, 31.05

  Trochę nie na temat, ale o wywalaniu naszej kasy przez UM. BO: "Wykonanie nawierzchni ulicy Garnizonowej" za 200 tys. zł. Podatnicy, wiecie na czym to "wykonanie nawierzchni" polega? Zapraszamy, zobaczcie. Wyrównują płyty betonowe, gdzieś tam dokładają i to ma być "ulica". Prowizorka z 200 "tysi".

 7. 7
  +11
  ~ 1125
  Piątek, 31.05

  Słupnik nie oszukuj mieszkańców miasta ,bo następne nowe tramwaje w ilości 24 sztuk ,za kwotę 210 000 000 mln, olsztyn już zamówił . A z jakich grantów miał na to pieniądze to wy wiecie w UM, a nie były już to fundusze metropolitarne ,czyli po raz kolejny z waszym przyzwoleniem nas okradają..

 8. 8
  +8
  ~ bezpodpisu
  Piątek, 31.05

  Za 100 tys. strategia jest następująca: likwidacja tramwaju ,który ledwo zipie,wprowadzenie elektrycznego autobusu, który pojeździ 8 lat , no i drugi biletomat....na baterię słoneczną, a i jeszcze elektryczne hulajnogi, a co?!!

 9. 9
  +15
  ~ Ukrop
  Sobota, 01.06

  Oto nowomowa urzędnicza. Jak oni ciężko pracują, swoim intelektem sięgają XXII wieku. Kolejne zmarnowane pieniądze. Ile ekspertyz , koncepcji, strategii za setki tysięcy złotych wypłynęło z EPEC. Wszystko zmarnowano. . Zarząd, RN, prezydent, wice - powinni podzielić się zwrotem za niegospodarność. Teraz kombinują, jak omamić nas swoją "troską".

 10. 10
  +10
  ~ Żenada
  Sobota, 01.06

  A kiedy będzie 100 tysięcy na opracowanie strategii remontów chodników i ulic i jakaś nowa spółka ds. remontu basenu odkrytego?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.