Czwartek, 9.04.2020, Imieniny: Maria, Marceli, Dymitr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Seniorze - w każdy wtorek wybierz "Kierunek: Zdrowie"

16.04.2019, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Seniorze - w każdy wtorek wybierz "Kierunek: Zdrowie"
Fot. Ryszard Biel/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Pod hasłem "Ruszaj się i ciesz się zdrowiem" już 23 kwietnia rozpocznie się trzeci cykl popularnych wśród elbląskich seniorów bezpłatnych spotkań w ramach kampanii prozdrowotnej pn. "Kierunek: Zdrowie".

Kampanię "Kierunek: Zdrowie" organizujemy już po raz trzeci. Jej celem jest przekazanie seniorom wiedzy na temat zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia. Ważne jest również to, aby osoby starsze nie były same, by wyszły z domów. Wiemy, że dzięki poprzednim edycjom nawiązały się nowe przyjaźnie - i to jest ogromna wartość tych spotkań. Już dziś więc serdecznie zapraszam Państwa do udziału. Mam nadzieję, że w tym roku przygotowane zajęcia i warsztaty również spotkają się z zainteresowaniem mieszkańców Elbląga

- podkreśla Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Podczas tegorocznych wykładów, warsztatów oraz zajęć taneczno - ruchowych specjaliści przekażą seniorom wiedzę między innymi na temat tego, jak dbać o serce i stawy. Będą również zajęcia na temat ziół, wiosny w ogrodzie oraz warsztaty ze stylistką. Spotkaniom towarzyszyć będą degustacje zdrowej żywności.

Spotkania odbywać się będą przez sześć tygodni - co wtorek, od 23 kwietnia do 28 maja w godz. 13.00 - 15.00. Pierwsze pięć spotkań, odbędzie się w hali sportowo - widowiskowej MOSiR przy Al. Grunwaldzkiej 135, ostatnie natomiast w Kamieniczkach Elbląskich przy ul. Św. Ducha 3-4. Z uwagi na charakter zajęć prosimy o luźny, sportowy ubiór i obuwie.

Organizatorem kampanii jest Witold Wróblewski Prezydent Elbląga, współorganizatorem Elbląska Rada Seniorów, a partnerem Szpital Miejski im. św. Jana Pawła II w Elblągu.

Joanna Urbaniak
Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Czemu
  Wtorek, 16.04

  Dlaczego TVP olsztyn tzw regionalna kłamie że w Elblągu nie ma uniwersytet trzeciego wieku. Ostatnio pokazywali mapkę gdzie Elbląg to biała plama.

 2. 2
  +6
  ~ Ryszard Klim
  Środa, 17.04

  Elbląska Rado Seniorów, poskakać jest miło. Tysiące elbląskich seniorów mają inne problemy. Zajmijcie się nimi. Jest Program dla osób starszych z ciągle tymi samymi zapisami. Zaproście więc Gospodarza i radnych, prezentujących w październiku satysfakcjonujący program "Bezpieczny Senior" A więc :utworzenie w byłych koszarach Lotnicza strefy dedykowanej seniorom, w niej punkt opieki lekarskiej, opieka rehabilitacyjna, punkt pobytu dziennego, poradnictwo prawne i zdrowotne, zajęcia integracyjne i oświatowe. Bardzo ważne: otwarcie poradni geriatrycznej; teleopieka- przycisk życia dla każdego seniora. I bezpłatny wstęp na basen dla każdego seniora. Pytajcie się, kiedy karnety na basen? Pytajcie się , co w ogóle z tego jest w budżecie. Kto z seniorów doczeka cokolwiek? Pozdr. dla Was.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.