Niedziela, 25.10.2020, Imieniny: Ingi, Darii, Sambora
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Tropem Wilczym. Elblążanie pobiegli, aby uczcić żołnierzy wyklętych

03.03.2019, 17:40:40 Rozmiar tekstu: A A A
Tropem Wilczym. Elblążanie pobiegli, aby uczcić żołnierzy wyklętych
Fot. Ryszard Biel

Elblążanie po raz trzeci wzięli udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym". Wydarzenie odbyło się w niedzielę (3 marca) w Bażantarni. Zobacz fotoreportaż.

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy, a wzięło w niej udział 50 uczestników. Dziś wydarzenie organizowane jest w wielu miastach Polski i gromadzi setki biegaczy.

Od trzech lat Bieg organizowany jest również w Elblągu. W niedzielę (3 marca) grupa elblążan po raz kolejny spotkała się w Bażantarni, aby w nietypowy sposób uczcić pamięć żołnierzy wyklętych. Pokonali dwa dystanse. Chętni przebiegli symboliczne 1963 metry (1963, to rok zamordowania przez ostatniego Żołnierza Wyklętego) lub 10000 metrów.

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Bieg wilczym tropem ( zdjęć 104 )
Dodano: 2019-03-03 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --10
  ~ Kibic
  Niedziela, 03.03

  Brawo Elblążanie. Fajna sprawa taki bieg. Cześć i chwała bohaterom.

 2. 2
  --15
  ~ Kasia
  Niedziela, 03.03

  Cześć i Chwała Bohaterom! dziś w TVP film WYKLĘTY oglądajcie i nie dajmy się komunistom!!!

 3. 3
  +17
  ~ anonim
  Niedziela, 03.03

  Stanisław Piotrowicz to bohater...to sie porobiło.

 4. 4
  +21
  ~ są lepsze cele i potrzeby
  Niedziela, 03.03

  Lepiej byście pobiegli w zbożnej sprawie z pomocą dla dzieci lub dla piesków ze schroniska. Jeżeli armia wzoruje się ma zbrodniarzach, to boję się takiej "narodowej" armii. Pis i naziole wrzucają kontrowersyjny temat krwawych renegatów jako sposób na zniewolenie narodu. Popatrzcie na frekwencję tych "upamiętnień" - Polak ma wiedzę i zdanie o zbrodniarzach przkazaną z autopsji dziadków, rodziców i żadne biegi tego nie zmienią. Najpierw oddzielcie zbrodniarzy od przyzwoitych. Najczęściej ryja bez argumentów drą kibole, czyli najbardziej światła część społeczeństwa, a za nimi naziole - też znaczne, narodowe IQ. Nie dziwcie się ukraińcom gdy gloryfikują oun i upa - taki sam cel (zatarcie prawdy) i łatwość "kariery". Życzę spotkania z tymi dla których biegacie - tylko wczujcie się w rolę ofiar.

 5. 5
  --12
  ~ Kociarz
  Niedziela, 03.03

  Ci dziadkowie i rodzice to zwykli to zazwyczaj czerwone kanalie. Najpierw przeproscie Polaków za swoich parchatych czerwonych rodziców i dziadków, którym niejednokrotnie należała się kula w łeb.

 6. 6
  +7
  ~ jak zabawa to zabawa
  Niedziela, 03.03

  ciekawe czy w ramach rozrywki na punktach kontrolnych jest jakieś drobne wieszanie komunisty na drzewie albo przynajmniej zjadanie legitymacji przez pojrzanego

 7. 7
  +1
  ~ Karneol
  Niedziela, 03.03

  W Elblągu organizacyjna porażka nic dziwnego ze ludzie wybierają inne miasta choćby Lidzbark

 8. 8
  --11
  ~ Barbi
  Niedziela, 03.03

  Bardzo fajna inicjatywa super wszyscy wyglądali brawo brawo aby takich imprez więcej w Elblągu Elblążanie zamiast do marketów w niedzielę to w takich imprezach uczestniczyć dziś niedziela markety zamknięte w końcu Elblążanie mogli coś innego zrobić bardziej pożytecznego niż w handlową niedzielę do marketu Brawo

 9. 9
  +5
  ~ Michał
  Niedziela, 03.03

  Tak źle zorganizowanego jeszcze nigdy nie widziałem !!! Na przyszły rok trzeba wybrać chyba inne miasto No chyba że organizator się zmieni !

 10. 10
  +8
  ~ rzezucha
  Poniedziałek, 04.03

  Tragedia,jak można manipulować ludźmi.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2167959213257