Czwartek, 24.09.2020, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Były prezes Zarządu Lotos S.A. Paweł O. zatrzymany przez CBA

29.01.2019, 10:52:12 Rozmiar tekstu: A A A
Były prezes Zarządu Lotos S.A. Paweł O. zatrzymany przez CBA

Cztery osoby zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy CBA w związku ze śledztwem dotyczącym wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Lotos S.A.
 

Funkcjonariusze gdańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali cztery osoby w związku ze śledztwem dotyczącym wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Grupie Lotos S.A. Wśród zatrzymanych jest były Prezes Zarządu Lotos S.A. i były prokurent, pełniący także funkcję Zastępcy Dyrektora Generalnego ds. Strategii i Relacji Międzynarodowych w Lotos S.A., Szefowa Biura Obsługi Korporacyjnej i Administracji Lotos S.A. oraz przedsiębiorca.
 

Jak ustalono w trakcie prowadzonego postępowania przedstawiciele spółki podpisali fikcyjną umowę na usługi doradcze. Wszystko wskazuje na to, że umowa faktycznie służyła jedynie wyprowadzeniu pieniędzy ze spółki.
 

Funkcjonariusze CBA przeszukują m.in. miejsca zamieszkania i prowadzenia działalności gospodarczej zatrzymanych osób. Po zakończeniu tych czynności zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, gdzie usłyszą zarzuty.

Były prezes Zarządu Peweł O/ pochodzi z Elblaga i był prezesem w latach 2002 -  2016


Sprawa jest rozwojowa.

 

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (31)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +23
  ~ Prorok Igor
  Wtorek, 29.01

  Świetny manewr strategiczny odwracający uwagę od innych afer innej partii....Zarzuty rutynowe, które można postawić chyba każdemu?

 2. 2
  +11
  ~ Najnowocześniejszy
  Wtorek, 29.01

  Jest rok wyborczy więc to dopiero początek aresztowań, chłopaki mieli na przygotowania 3 lata;) Jak znam życie to większość szybko zostanie zwolniona wobec słabego materiału dowodowego. Ale jak się raz kogoś obrzuci błotem ... taka polityka.

 3. 3
  +9
  ~ kja
  Wtorek, 29.01

  Na tych stanowiskach w spółkach skarbu państwa wszyscy są umoczeni i tylko naiwni wierzą, że jest inaczej. Pytanie jak dużo można mieć aby przestać kombinować na lewo? Wymiana elit jest konieczna inaczej nic się nie zmieni ale jak nie wymrą durny naród i tak ich będzie wybierał. Patrz co się dzieje w Elblągu - najdalej wczoraj.

 4. 4
  +16
  ~ wyborca
  Wtorek, 29.01

  Nam obiecał Fundusze Norweskie, ciekawe też ile skasował u Nas za materiały odnośnie ciepłownictwa. Na razie cicho o EPEC, poczekamy dowiemy się pewnie.

 5. 5
  +20
  ~ kolo
  Wtorek, 29.01

  Czy ten pan wspierał włodarza w kampanii i chciał udoskonalać EPEC?

 6. 6
  +19
  ~ puszcza białowieszczańska
  Wtorek, 29.01

  A upoważnienie na fundusze norweskie dla dziwnej firmy wicia dał? Takie czasy, że trzeba zawsze chodzić ze szczoteczką do zębów. U nas skasował za opracowanie z szafy UM i dla kumpla dostał fotel prezesa EPEC. We właściwym kww był. Kolejny słup? Podobno biedne, zrolowane miasto. Tak czy owak, prelekcję głosił Nowak, bo swoich ciepłowników nie mamy. Pazerność ludzi zamożnych to norma czy choroba? Jak cba trafi do nas, to...

 7. 7
  0
  ~ Platynowa
  Wtorek, 29.01

  Jeśli to akcja CBA to jest to raczej działanie polityczne, pod kątem zdobycia punktów wyborczych przez pewną partię. Poza tym ostatnie sprawy, o których napisano w Gazecie wskazują, że ta partia zrobi wszystko, aby zdobyć pełnię władzy. Następny będzie jak wynika z tych materiałów właściciel firmy CCC.

 8. 8
  +22
  ~ Adf
  Wtorek, 29.01

  Wychodzi na to, ze każdy kto jest/był na stanowisku większej spółki państwowej w gratisie dostaje bilet na wakacje w areszcie.

 9. 9
  +14
  ~ tylko pytam
  Wtorek, 29.01

  czy ostał się w tym kraju choć jeden uczciwy po transformacji ustrojowej?

 10. 10
  --4
  ~ protestuje
  Wtorek, 29.01

  Kwiat polskiego biznesu jest okrutnie przez PIS prześladowany. Najpierw święty Adamowicz patron mieszkalnictwa domniemana "ofiara mordu politycznego"", teraz to

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.