Poniedziałek, 17.06.2019, Imieniny: Albert, Laura, Adolf
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kolejny nowy tramwaj przyjedzie do Elbląga z Poznania

31.12.2018, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kolejny nowy tramwaj przyjedzie do Elbląga z Poznania
fot. Ryszard Biel/zdjęcie tylko ilustruje tekst

Ponad trzy miliony złotych będzie kosztował tramwaj, który za dwa lata pojawi się na ulicach Elbląga. Wyprodukuje go poznańska firma, ta sama, która niebawem dostarczy nam trzy podobne wagony.

Przetarg na zakup nowego wagonu tramwajowego jednoczłonowego, jednokierunkowego o długości do 15,5 m przyniósł rozstrzygnięcie. Kolejny nabytek do elbląskiego taboru dostarczy Modertrans.

Poznańska firma jako jedyna stanęła do postępowania ogłoszonego w listopadzie tego roku. Zaoferował kwotę w wysokości 3,345 mln zł brutto. To więcej o prawie 1,3 mln zł niż miasto zamierzało przeznaczyć na ten cel. Ostatecznie jednak oferta Modertransu została wybrana przez Ratusz. Nowy wagon ma zostać dostarczony do końca stycznia 2020 roku.

Elbląg zamawiał już podobne tramwaje w poznańskiej firmie. W czerwcu 2017 roku Miasto podpisało umowę z Modertransem na dostawę trzech nowych wagonów. Wartość tej umowy wyniosła 7 mln 72 tys. 500 zł brutto. Nowe tramwaje powinny trafić do Elbląga w przyszłym roku.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ elblązanin
  Poniedziałek, 31.12

  znowu jakiś szajs!!!!!!!!!!!!!!!

 2. 2
  +16
  ~ babcia
  Poniedziałek, 31.12

  To będą chyba tramwaje takie same jak poprzednio tzw."ogórki" ? Zdjęcie poglądowe wprowadza w błąd ,jest na nim tramwaj po remoncie z Niemiec. Są osoby,które myślą ,że to właśnie o takie tramwaje chodzi. Oj,kłania się ciągle "czytanie ze zrozumieniem". Przy okazji jedno pytanie: kiedy będzie remont torowiska w ciągu Grunwaldzkiej,aby mogły poruszać się owe nowe tramwaje ?Ponoć nie spełnia warunków do eksploatacji . Dobrze by było taką informację podać.

 3. 3
  +9
  ~ hdghhfhf
  Poniedziałek, 31.12

  Kto w Elblągu wymyślił żeby zamawiać zupełnie nowy model tramwaju, który trzeba zaprojektować od podstaw. Przecież więcej kasy zapłacimy dla biura projektowego niż za te tramwaje. To tak jak byście poszli do salonu samochodowego i kazali zaprojektować specjalnie dla siebie nowy model auta, zamiast kupić samochód z aktualnej kolekcji.

 4. 4
  +8
  ~ wnuczka
  Poniedziałek, 31.12

  Nic nie napisze , bo nie wiem czy to śmiać się czy płakać.A czy nie mogą być wszystkie jednakowe, wtedy i serwis byłby ten sam.

 5. 5
  +7
  ~ Qwez
  Poniedziałek, 31.12

  A czemu nie Bydgoska PESA?

 6. 6
  +4
  ~ wnuczek
  Poniedziałek, 31.12

  Droga "babciu" to będzie krótki 15 metrowy pojedynczy wagon tramwajowy o dobre 10 metrów krótszy od "ogórka";)

 7. 7
  +5
  ~ kolo
  Poniedziałek, 31.12

  5 linii, to i pięć różnych "wagonów". Słuszną koncepcję "nasz włodarz" realizuje.

 8. 8
  +9
  ~ Pasażer
  Poniedziałek, 31.12

  Nieporozumienie ,to juz lepiej taczki kupić lub ryksze. Jak do birakowa wszystko nowe a Elbląg 128 lat tramwajów a tu takie cuda? Już zostały kupione z Niemiec i co ten jasno zielony stoi w zajezdni bo żółty jeździ. I cisza nikt nie ukarany za zakup złomu który stoi.w zajezdni. Konkrety kiedy znikną konstale.

 9. 9
  +11
  ~ A nic
  Poniedziałek, 31.12

  Cisza na temat wydłużenia i budowie linii torów. Ul.mazurska przez zawade i ul.krolewiecka przez ul. Fromborska. Budowa torów przyniesie poprawę i zysk.

 10. 10
  +6
  ~ 1234
  Poniedziałek, 31.12

  a do roku 2020 taczkami będą wozić?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.