Środa, 22.05.2019, Imieniny: Julia, Wieslawa, Helena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Rzeź nad Zalewem Wiślanym. Włoscy myśliwi zastrzelili kilkaset ptaków

29.11.2018, 09:25:15 Rozmiar tekstu: A A A
Rzeź nad Zalewem Wiślanym. Włoscy myśliwi zastrzelili kilkaset ptaków
Sześciu włoskich myśliwych zastrzeliło kilkaset ptaków na terenie województwa warmińsko-mazurskiego w ciągu zaledwie dziesięciu dni. Takie informacje podaje tvn24.pl.
 
W okolicy wsi Nowa Pasłęcka na Zalewem Wiślanym doszło do polowania na kilkaset gęsi. Koło łowieckie, które organizowało polowanie zapewniło tvn24, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Ornitolodzy z Warmii i Mazur mają odmienne zdanie.
 
- Wody zalewu należą do Bałtyku, a, według artykułu 53 ustawy łowieckiej, 5 kilometrów od brzegu morskiego w głąb lądu nie można polować na ptactwo. To ich miejsce, gdzie odpoczywają i żerują, podczas długich lotnych wędrówek. Myśliwi potraktowali je jak żywą strzelnicę. To polowanie było nielegalne – ornitolog Zdzisław Cenian w rozmowie dla tvn24.pl.
 
Więcej na tvn24.pl

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +23
  ~ Ornitolog
  Czwartek, 29.11

  Gęsi Rzym ocaliły (od głodu). Ile i komu za to zapłacili ?

 2. 2
  --10
  ~ Goran
  Czwartek, 29.11

  Mogliby przy okazji za odstrzał srok sie zabrać

 3. 3
  +38
  ~ dzika gęś
  Czwartek, 29.11

  K..wa ! Jeśli prawdą jest, co mówią ornitolodzy w tej sprawie, to organizatorom z koła łowieckiego i tym Włochom należy się solidny łomot. Jeśli nie dosłownie, to przynajmniej karno - finansowy.

 4. 4
  --8
  ~ tomi
  Czwartek, 29.11

  To wina Tuska.

 5. 5
  +15
  ~ globtroper
  Czwartek, 29.11

  We włoszech jeszcze w latach 60 jedzono nawet koty a dzis malo gdzie zobaczy się szpaka czy wrone wszystko wystrzelane....

 6. 6
  +29
  ~ Janusz
  Czwartek, 29.11

  Kolejny raz myśliwi się pokazali w złym świetle. Może teraz właśnie prokuratura wykaże się i pociągnie ich do odpowiedzialności karnej!! Wiem że to marzenie ściętej głowy bo jak się przygląda temu środowisku polujących to się rozumie dlaczego są tacy bezkarni. Jeśli nie będzie dla nich bardzo surowej kary, to będzie znaczyło że nasz kraj jest dziczą. A swoją drogą krytykujemy i to słusznie rzeź naszych boćków w Turcji , a co się dzieje U NAS!!!

 7. 7
  +32
  ~ encyklopedia
  Czwartek, 29.11

  Myśliwy- bezmózgi kretyn- morderca, przedłużający swego wacka przy pomocy strzelby. Kiedyś myślistwo było ok - ludzie polowali by jeść. Teraz to zabawa dla bogatych snobów- lekarze, sędziowie i inne uprzywilejowane kasty. Pociągnąć do odpowiedzialności aż im w buty pójdzie.

 8. 8
  --15
  ~ zen
  Czwartek, 29.11

  Przecież tych gęsi są całe chmary i odbierają pokarm innym ptkakom, to samo jak wymyślili szczepionki dla lisów, namnożyło się ich i potem prawie wyginęły zające, żaby, kuropatwy czy bażanty, bo lisy je zjadły, ktoś musi regulować populację

 9. 9
  +13
  ~ asd
  Czwartek, 29.11

  Dawac ich do polskiego wiezienia;)

 10. 10
  --8
  ~ Traperus
  Czwartek, 29.11

  Myśliwi, wędkarze, grzybiarze, miłośnicy natury i wszyscy inni spacerowicze po lasach, parkach czy terenach nad wodą są zagrożeniem dla świata fauny i flory. Należy natychmiast ich pozamykać, bo tylko piją wódkę i mordują niewinne zwierzęta, a grzybiarze niszczą runo leśne i zaśmiecają lasy. Precz z nimi, zakazać im na terenie całej Polski prowadzenia ich ohydnego procederu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.