Wtorek, 14.07.2020, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląskie koło wędkarskie przy ZNP świętowało 45-lecie istnienia – zobacz zdjęcia

11.10.2018, 17:15:15 Rozmiar tekstu: A A A
 Elbląskie koło wędkarskie przy ZNP świętowało 45-lecie istnienia – zobacz zdjęcia
Fot. Ryszard Biel
Wczoraj, 10 października, członkowie i sympatycy wędkarstwa świętowali 45-lecie istnienia elbląskiego koła wędkarskiego działającego przy Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Zawsze najważniejsza jest atmosfera wokół zawodów i w czasie zawodów. Jestem dumny, że jestem prezesem takiej fajnej grupy. Mam nadzieję, że z roku na rok będzie nas przybywało – mówił Andrzej Rusznicki, który funkcję prezesa elbląskiego koła pełni od 14 lat.
 
Koło wędkarskie Polskiego Związku Wędkarskiego przy Związku Nauczycielstwa Polskiego w Elblągu powstało w październiku 1973 r. Obecnie elbląskie koło liczy prawie 80 osób.
 
Koło skupia pracowników oświaty i ich rodziny. Oferuje wędkarzom zawody spławikowe m.in. o puchary: Puchar Prezesa Oddział ZNP w Elblągu, Puchar Przewodniczącego Klubu Młodego Nauczyciela, Puchar Prezydenta m. Elbląga, Puchar Dyrektora MOS i R w Elblągu, Puchar Dyrektora MOS w Elblągu, zawody o najdłuższą rybę, Puchar Prezesa koła, zawody integracyjne.
 
- Z sześciu zawodów doprowadziłem do jedenastu – z dumą podsumowuje Andrzej Rusznicki. - W tym są dwa Memoriały: Stanisława Przybycienia i Romana Ordona. To są dla nas bardzo ważne wydarzenia. Jak na razie Memoriałów im. Stasia Przybycienia odbyło się pięć. Sponsoruje je rewelacyjnie Zbigniew Gwoździewicz.
 
Podczas wczorajszej uroczystości nagrodzeni zostali sponsorzy zawodów: Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, Dyrektor MOSiR-u Andrzej Bugajny, Dyrektor MOS-u Stanisław Szczepański.
 
Specjalna nagroda trafiła do Zbigniewa Gwoździerwicza.
 
Wyróżnieni zostali również członkowie Zarządu Koła.
 
Nagrodziłem ich za wspaniałą współpracę. To byli: Krzysztof Wencel – sekretarz i jednocześnie kronikarz koła, Michał Mironiuk – 81-letni wędkarz ze stażem 51 lat, Ryszard Biskup – wiceprezes do spraw sportowych, Leszek Cylkowski – sędzia i bardzo aktywny członek Zarządu i Michał Kramek – skarbnik koła
 
– wymieniał prezes koła.
 
Przyznano także specjalne wyróżnienia. - Otrzymali je Zofia Straszkiewicz – jedna z trzech kobiet wędkujących na stałe oraz Jarosław Borecki – zdecydowanie najlepszy wędkarz wśród nas – dodał Andrzej Rusznicki.
 
Medal Polskiego Związku Wędkarskiego za zasługi w rozwoju wędkarstwa otrzymali Gerard Przybylski, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Elblągu oraz Andrzej Rusznicki, prezes elbląskiego koła.
 
- Obecność na wczorajszej uroczystości Starosty Elbląskiego Macieja Romanowskiego i Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego podniosła rangę naszego spotkania – dodał Andrzej Rusznicki.
 
W sobotę, 13 października, na Rzece Elbląg odbędą się zawody w okazji 45-lecia istnienia koła. Wędkarzy będzie można tam spotkać między 8.00 a 11.00.
 
Podsumowanie będzie ok. 11.30. Mam nadzieję, że frekwencja dopiszę i będzie to ukoronowanie tego sezonu
 
– dodał Andrzej Rusznicki.
 
Czego można życzyć elbląskim wędkarzom? - Zawsze i wszędzie połamania kija – śmieje się Andrzej Rusznicki.

 

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / 45 - lecie koła ZWP ZNP ( zdjęć 48 )
Dodano: 2018-10-11 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Clea
  Czwartek, 11.10

  A rybka to lubi plywac. To dlatego taka usmiechnieta buzia.

 2. 2
  +7
  ~ Kłusownik.
  Czwartek, 11.10

  Sam kwiat elbląskiej młodzieży wędkarskiej.

 3. 3
  0
  ~ Maczeda
  Czwartek, 11.10

  Gratulacje

 4. 4
  0
  ~ d
  Piątek, 12.10

  Na szarpaka od czasu do czasu tez jadą?

 5. 5
  0
  ~ POL9558
  Piątek, 12.10

  Na nabrzeżach w miejscu połowu ryb postawcie TOALETY i sprzątajcie stanowiska po zakończeniu i dopiero wtedy wręczajcie sobie medale i ordery .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.