Niedziela, 26.05.2024, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Czy młodzież lubi łowić ryby? Zawody dla młodych wędkarzy na Bulwarze Zygmunta Augusta

04.05.2012, 08:46:56 Rozmiar tekstu: A A A
Czy młodzież lubi łowić ryby? Zawody dla młodych wędkarzy na Bulwarze Zygmunta Augusta
fot. AS

Czy młodzież lubi łowić ryby? Na to pytanie, wczoraj, 3 maja, dały  odpowiedź Wiosenne Zawody Wędkarskie dla Dzieci i Młodzieży o „Puchar Prezydenta Elbląga”, organizowane na Bulwarze Zygmunta Augusta, który tłumnie zapełnił się amatorami wędkowania.

Tradycyjne już od kilku lat zawody dla dzieci szkół elbląskich odbywają się pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląga. - Celem zawodów było popularyzowanie wędkarstwa wśród młodzieży, i zachęcenie do aktywnego obcowania z przyrodą poprzez czynny wypoczynek - mówiła pani Teresa Konopka, Wiceprezes ds. Młodzieży w Kole Polskiego Związku Wędkarskiego w Elblągu. - Uczestników było 47, w 3 kategoriach wiekowych, podzielonych na szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Drużyny mogły być mieszane, a zawodnicy mogli brać udział zarówno w konkursie indywidualnym, jak i drużynowym. Nad każdą drużyną pieczę trzymał ich opiekun i wyznaczony do tego sędzia PZW - dodaje pani Teresa.

Całość imprezy przebiegała z uwzględnieniem przepisów ogólnych zawodów wędkarskich i połowu ryb. Zawodnicy łowili na jedna wędkę składającą się z wędziska, żyłki, spławika, obciążenia i haczyka. Przed rozpoczęciem połowu mali wędkarze zaczęli od nęcenia, czyli "zwabienia" ryb, specjalnie przygotowanym do tego amalgamatem. - Ja używam mieszanki, którą wczoraj pomógł mi przygotować tato. - opowiadał 11-letni Kuba Piotrowski, który na zawody przyszedł z rodzicami. - Kupuje się taki specjalny proszek w sklepie wędkarskim, potem miesza się go dokładnie z wodą i klejem do zanęt, dodaje np. kukurydzy albo słodkich biszkoptów i lepi się kule wielkości pięści. Można również dodać do takiej zanęty trochę aromatu np. wanilii lub anyżu. Potem taką mieszankę wrzuca się do wody, aby "zachęcić" ryby, by przypłynęły do łowiska. Dzięki zanęcie ryby lepiej biorą - dodaje chłopiec.

W klasyfikacji drużynowej za pierwsze miejsce zespoły ze szkół dostały nagrody w postaci pucharu Prezydenta Elbląga. - Za miejsca II i II puchary ufundowały okręgi PZW. - mówi Teresa Konopka. - Wszystkie miejsca uhonorowane zostały także dyplomami Zarządu Okręgu PZW w Elblągu. W klasyfikacji indywidualnej, w trzech kategoriach, dzieci były nagrodzone nagrodami rzeczowymi. Wszyscy uczestnicy zawodów dostali suweniry w postaci żyłek wędkarskich, a w każdej kategorii wyłoniono także najlepszą wędkarkę i najmłodszego uczestnik zawodów. - dodaje Konopka. Punkty przyznawane były za ogólną wagę złowionych ryb; za każdy gram wagi ryby przyznawany był jeden punkt. Po zakończeniu zawodów i zważeniu ryb przez sędziego, ryby zostały wpuszczone do rzeki.

W kategorii "DRUŻYNY" zwyciężyły:

Szkoła Podstawowa:
I miejsce: SP nr 18 w Elblągu (2835 pkt)
II miejsce SP nr 6 (1915 pkt)
III miejsce SP nr 15 w Elblągu (1685 pkt)

Gimnazjum:
I miejsce: Gimnazjum w Stankowie (2290 pkt)
II miejsce Gimnazjum nr 5 w Elblągu (1935 pkt)
III miejsce: Gimnazjum nr 2 w Elblągu (1795 pkt)
IV miejsce: Gimnazjum nr 4 w Elblągu (1435 pkt)

Szkoła Średnia:
I miejsce: Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu (8590 pkt)
II miejsce: II LO w Elblągu (2030 pkt)
III miejsce: Zespół Szkół Handlowych w Elblągu (1798 pkt)

W kategorii  "INDYWIDUALNE" zwycięzcami byli:

a) Szkoła Podstawowa:
I miejsce: Patrycja Pawlikowska z SP w Drewnicy (Kadetka w Mistrzostwach Polski, w tym roku startuje w Grand Prix Polski)
II miejsce: Szymon Czyżewski z SP nr 15 w Elblągu
III miejsce: Kamila Świst z SP nr 18 w Elblągu

b) Gimnazjum:
I miejsce: Sebastian Orędowicz
II miejsce: Magda Jusikiewicz, jednocześnie "Najlepsza wędkarka"
III miejsce: Kuba Gołębiowski

c) Szkoła średnia:
I miejsce: Marcin Gryga (jest zawodnikiem juniorskiej kadry narodowej, startował w Mistrzostwach Świata we Włoszech; dwukrotny Mistrz Polski w kategorii "Junior", jednokrotny w kat. "Kadet")
II miejsce: Piotr Gościnski
III miejsce Łukasz Just

Najlepszą wędkarką w tej kategorii okazała się być Ania Szczodrowska z II LO w Elblągu. Zawody wyłoniły także najmłodszego uczestnika zabawy, którym był 6-letni Daruisz Skowyro.

A już 10 czerwca br. także na Bulwarze Zygmunta Augusta, odbędą się kolejne zawody dla dzieci pod nazwą "Czyste wody, zdrowe ryby", na które już dziś serdecznie zapraszamy.

AS

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 7 )


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ granda
  Piątek, 04.05

  Ciekawe DLACZEGO zawody nie były zorganizowane na jeziorku po Kinie Syrena ,karpie już tam chyba są.Bajzel cóż z Ratusza tego miejsca nie widać.

 2. 2
  0
  ~ 1
  Środa, 17.06

  najmłodszy uczestnik to 4 letni Piotr Nadolski

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3434200286865