Środa, 19.06.2019, Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Dziś otwarcie wiaduktu. Jak należy poruszać się po nowym węźle drogowym? Zobacz film instruktażowy

06.10.2018, 09:00:28 Rozmiar tekstu: A A A
Dziś otwarcie wiaduktu. Jak należy poruszać się po nowym węźle drogowym? Zobacz film instruktażowy
Wiadukt, który łączy dzielnicę Zatorze z resztą miasta zostanie dziś otwarty. Wiceprezydent Janusz Nowak zaprezentował, jak należy poruszać się po nowym węźle drogowym.
 
Inwestycja rozpoczęła się we września ubr. Polegała na budowie wiaduktu w ciągu ulic Lotniczej i Skrzydlatej, budowie dróg dojazdowych do wiaduktu i przebudowie kanalizacji deszczowej w ciągu alei Grunwaldzkiej (na odcinku od Lotniczej do rzeki Kumieli).
 
Wykonawca miał za zadanie m.in. budowę wiaduktu drogowego nad torami linii kolejowej, przebudowę i rozbudowę odcinków ulic Lotniczej i Skrzydlatej wraz ze wzmocnieniem podłoża gruntowego oraz nasypami, budowę dwóch łącznic wraz z mini rondem na połączeniu ulicy Lotniczej z odcinkiem tej ulicy stanowiącym dojazd do dworca kolejowego i autobusowego, przebudowę skrzyżowania ulicy Lotniczej - Skrzydlatej - Kilińskiego na rondo, przebudowę odcinka ul. Fredry z przebudową skrzyżowania z odcinkiem ul. Lotniczej na przedłużeniu ul. Fredry, a także budowę łącznika pomiędzy tym skrzyżowaniem do skrzyżowania ul. Skrzydlatej i Lotniczej. Planowana jest także budowa przejścia dla pieszych, chodników i ścieżek rowerowych wzdłuż przebudowanych i rozbudowanych ulic.
 
Inwestycja kosztowała 35 mln zł (15 mln zł z dofinansowania - ponad 12,2 mln zł z RPO Warmii i Mazur na budowę dróg dojazdowych i ok. 2,7 mln zł z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa na budowę wiaduktu).

Poniżej publikujemy materiał fimowy, w którym Janusz Nowak wyjaśnia, jak należy poruszać się po nowym węźle drogowym.
 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ kek
  Sobota, 06.10

  O kurla Polonez! Jakbym widział ś.p. Andrzeja Leppera :D

 2. 2
  +3
  ~ Zatorzanka
  Sobota, 06.10

  Janusz bardzo fajnie widać, że inżynier i ma dystans do siebie.

 3. 3
  +5
  ~ Elblazanin
  Sobota, 06.10

  Kazda inwestycja cieszy ale zawsze trzeba pamiętać o szacunku dla ludzi i nie robić swiñstw innym , bo wtedy nawet wielkie budowle nie pomogą, takie zycie

 4. 4
  +2
  ~ Powalilokogos
  Sobota, 06.10

  Ja dobrze przeczytalem czy jeszcze zaspany jestem? Kierowcy potrzebuja filmu instruktazowego jak poruszac sie po wiadukcie? Naprawde? Ale wy tak na serio? No comment...

 5. 5
  +3
  ~ Ucenik
  Sobota, 06.10

  Niestety nasi kierowcy potrzebują instruktażu w przypadku wszelkich nowych rozwiązań drogowych. Przecież po uruchomieniu ronda Teatralna - Robotnicza po prostu ogłupieli i jeździli prawie, że "na ślepo". Do dziś wielu z nich nie potrafi pokonać skrzyżowania z wyjazdu z Galerii Ogrody na ulicę Pułkownika Dąbka w kierunku targowiska czy wjazdu w ulicę Wegrowską. Stąd ten instruktaż jest wskazany, a jak znam życie to jeszcze przez dłuższy czas będzie powszechne narzekanie na organizację ruchu na wiadukcie i podważanie wiedzy organizatorów ruchu. Niestety to smutna polska rzeczywistość.

 6. 6
  0
  ~ B5tka
  Sobota, 06.10

  O kurla! Janusz! Zamieniles passata na poloneza?! Sonsiad zlodziej.

 7. 7
  +2
  Robert Koliński
  Sobota, 06.10

  Uważam, że powinno być więcej prezydenta Nowaka i jego instruktażowych filmów, spełniających niewątpliwie funkcję edukacyjną; w filmach zaś, więcej scen z klasycznymi autami i testów. Mogą Anglicy mieć sobie Clarksona, Maya czy Hammonda? Elbląg ma Nowaka, i nie jest to nasze ostatnie słowo;

 8. 8
  +1
  ~ Żarty ?
  Sobota, 06.10

  Film instruktażowy ? Podobnie jak wywiad z osobą , która nie ma pojęcia , że z nią był ? Oj te media .

 9. 9
  +1
  ~ widz
  Sobota, 06.10

  na otwarciu tłumy - Notabli

 10. 10
  +2
  ~ Michal
  Sobota, 06.10

  Tracilo troszke mortadela, ale mimo wszystko dziekuje Panie Januszu. Jest Pan profesjonalista i wywiazal sie Pan perfekcyjnie z tego zadania. Dobra robota.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.