Sobota, 18.01.2020, Imieniny: Piotr, Malgorzata
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Jubileuszowe "Sprzątanie Świata"

20.09.2018, 15:00:10 Rozmiar tekstu: A A A
Jubileuszowe "Sprzątanie Świata"
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Witold Wróblewski prezydent Elbląga wzorem lat ubiegłych serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych, a w szczególności grono pedagogiczne oraz uczniów szkół i placówek szkolno-wychowawczych, lokalne organizacje oraz osoby indywidualne, które są zainteresowane uporządkowaniem terenów naszego Miasta, do zaangażowania się w działania Jubileuszowej Akcji pn. „Sprzątanie świata – Polska”.


25 edycja akcji odbywa się pod hasłem przewodnim „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”, a jej finał przewidziany jest w dniach 21 – 23 września 2018r.


Celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody, ale także na konieczność osiągnięcia przez polskie gminy poziomu 30% recyklingu już w tym roku, a przez Polskę poziomu 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych już za dwa lata. Aktualnie z gospodarstw domowych do recyklingu trafia ok. 13% odpadów, a musimy w ciągu dwóch lat zacząć zbierać ich poprzez selektywną zbiórkę trzykrotnie więcej!


Segregacja odpadów jest także jedną z podstaw Gospodarki Obiegu Zamkniętego (Circular Economy), którą wdrażają Polska i wszystkie inne państwa Unii Europejskiej.


W związku z powyższym, proponujemy, aby objąć sprzątaniem tereny przyległe do posesji szkół, przedszkoli, a także skwery, parki miejskie, tereny Nadleśnictwa i tereny Parku Krajobrazowego „Wysoczyzny Elbląskiej”.


Dla wszystkich, którzy skorzystają z naszego zaproszenia i włączą się do akcji, przekazuję informacje organizacyjne:
1.   Do dnia 14.09.2018 r. proszę o przekazanie do Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu  informację o miejscu sprzątania i ilości uczniów biorących udział w akcji (tel. 55-239-31-81, patrycja.surowka@umelblag.pl).

2.   Odpady zebrane w worki, należy za zgodą właścicieli bądź zarządców terenów składać
przy istniejących pojemnikach. Worki należy odpowiednio zabezpieczyć przed wydostaniem się z nich zebranych odpadów.

3.   Odpowiedni dozór nad uczestnikami akcji należy przyjąć jako zasadę podstawową.

4.   Materiały na tegoroczną akcję tj. worki i rękawice, zgłoszonym placówką, będą wydawane w dniach 14.09.2018r. – 21.09.2018 r. w godz. 8.00 – 15.00 (wtorek do godz. 16.00, piątek do godz. 14.00) w Referacie Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu (pokój nr 242).


Więcej informacji na temat tegorocznej akcji Sprzątania Świata – Polska, można uzyskać kontaktując się z Referatem Ochrony Środowiska (tel. 55 239-31-81).


Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w akcji oraz podjęcia odpadowych wyzwań, o czym więcej piszą organizatorzy na swoich stronach internetowych pod adresem

 

Łukasz Mierzejewski
Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ wolę smród z Rubna
  Czwartek, 20.09

  No i jest - patrzysz na śmieci a widzisz witolda. Dzieci grzebią w śmieciach na trawnikach w krzakach - bezpieczeństwo? Od sprzątania miasta są właściciele posesji i firmy za to odpowiedzialne ale wicia nie ma odwagi wyegzekwować od nich realizacji obowiązków. Pójdą dzieci i z krzaków będą wyciągać portrety ukochanego przywódcy i jego klakierów. Szkoły w Elblągu nie były tak upolitycznione od lat 80-tych XX w. Do sprzątania zaprasza wychowawca, dyr. szkoły, nauczyciel za zgodą rodziców a nie kandydat na prezydenta. Tylko taki program ma wicia "ja tam, qrwa, idę na 5 lat"? Pożyczył "zasady" od wolfa, towarzysza przewodniczącego, szafki czy to jego własne - za wszelką cenę do koryta? Każdego roku sprzątanie było po cichu - teraz z trąbą witusia. To śmierdzi.

 2. 2
  +4
  ~ aktywny jak nigdy dotąd
  Czwartek, 20.09

  W śmietnikach osiedlowych po północy rozpoczyna się walka o byt bogatych mieszczan. Myślałem że to archeolodzy z potrzeby lub przyzwyczajenia. Ta informacja mnie oświeciła - to KWWW i jego kandydaci z list szukają haków na siebie i konkurencję. Prezydent "zaprasza" ale nie jest w stanie spowodować , że odpowiedzialni za to będą sprzątać na bieżąco i wystawią kosze na śmieci przy ulicach, parkach. To nie tylko epec i część oświaty jest pod ochroną wróbla - teraz wyczołgali się śmieciarze. Ciszej walczcie w porze nocnej - brudu ci u nas dostatek i starczy dla wszystkich.

 3. 3
  0
  ~ Elblążanin
  Czwartek, 20.09

  Akcja sprzątanie syfu pod dywan?

 4. 4
  +3
  ~ wist
  Czwartek, 20.09

  Po 4 latach "jasnie"pan się obudził? Trzeba było co roku zapraszać a nie jak wybory na karku . Co nie p. Wróblewski ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.