Poniedziałek, 16.09.2019, Imieniny: Edyta, Kamil, Korneliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Lodołamacze 2018 rozdane. Trzy wyróżnienia trafiły do Elbląga

13.09.2018, 10:00:22 Rozmiar tekstu: A A A
Lodołamacze 2018 rozdane. Trzy wyróżnienia trafiły do Elbląga
Fot. NJ
REKLAMA

Elbląg wystawił mocną reprezentację do tegorocznego konkursu Lodołamacze 2018. W gronie wyróżnionych znalazły się aż trzy elbląskiego organizacje i firmy: Lazarus, Elsin i Patrex.

Statuetkami Lodołamacze od trzynastu lat nagradzane są firmy, instytucje i osoby, dla których priorytetem jest wrażliwość, eliminowanie barier i podziałów społecznych względem osób z niepełnosprawnościami. Konkurs przeprowadzany jest w dwóch etapach: regionalnym i centralnym.

10 września w Bydgoszczy odbyła się Regionalna Gala Konkursu Lodołamacze 2018 dla województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. W tym roku nagrodzono laureatów w następujących kategoriach: „Zatrudnienie Chronione”, „Otwarty Rynek Pracy”, „Instytucja”, „Przyjazna Przestrzeń”, „Zdrowa Firma”,” Dziennikarz bez Barier” i „Superlodołamacz”. Wśród wyróżnionych znalazły się cztery firmy i organizacje z Warmii i Mazur, w tym aż trzy z Elbląga.

Pierwszym miejscem w kategorii "Instytucja" nagrodzone zostało Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej im. Św. Łazarza Lazarus.

Ta nagroda to jest wynik dziesięcioletniej współpracy z PFRON, w tym czasie zrealizowaliśmy duże projekty, dzięki, którym ok. 2 tysiące osób zostało objętych różnego rodzaju pomocą, w tym również rehabilitacją. Gdyby jednak w Elblągu nie było odpowiedniego klimatu, to nie moglibyśmy zrealizować najmniejszego nawet projektu. Tak możemy się opiekować ludźmi chorymi w ich domu. W tej chwili 97 opiekunek codziennie staje przy łóżku chorego. Prowadzimy również dom dziennego pobytu

- mówi Izabela Baraj, prezes stowarzyszenia Lazarus

- Ten sukces to jest też sukces pracowników. Ich praca jest trudna. To oni otwierają serca, szukają pomysłów. Niosą wsparcie potrzebującym - dodaje Paweł Gołębiewski z Lazarusa.

Wśród laureatów konkursu Lodołamacze 2018 znaleźli się również pracodawcy z Elbląga. Elbląska Spółdzielnia Niewidomych Elsin otrzymała drugie miejsce w kategorii „Zatrudnienie Chronione”, a PPHU Patrex drugie miejsce w kategorii „Otwarty Rynek Pracy”.

Cieszymy się z tej nagrody, choć jest ona dla nas zaskoczeniem. Zatrudniamy osoby niepełnosprawne, dajemy im szanse odbycia praktyk w naszej firmie. To branża meblarska, więc nie jest łatwo. To są jednak osoby, które czasami siedzą zamknięte w czterech ścianach, a tutaj wychodzą do ludzi, czują się spełnione. To jest najważniejsze, aby tych ludzi nie wykluczać ze społeczeństwa, aby czuli się potrzebni

- przekonuje Anna Sowa z firmy Patrex.

Laureatów centralnego etapu konkursu poznamy 27 września, podczas Gali Finałowej Konkursu Lodołamacze 2018 na Zamku Królewskim w Warszawie.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.