Sobota, 20.10.2018, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Brak porozumienia między EPEC-em a Energą. Ucierpią na tym elblążanie?

09.08.2018, 18:00:15 Rozmiar tekstu: A A A
Brak porozumienia między EPEC-em a Energą. Ucierpią na tym elblążanie?
Czas biegnie nieubłaganie. Niebawem będzie za późno, by mogło dojść do porozumienie między Elbląskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej a Energą Kogeneracją. - Odnieśliśmy wrażenie, że najwyraźniej drugiej stronie nie spieszy się z podpisaniem Umowy - mówi Prezes Energa Kogeneracja, Krzysztof Żochowski.
 
Przedstawiciele EPEC-u i Energi spotkali się w poniedziałek (6 sierpnia).
 
W dalszym ciągu brak przełomu w sprawie produkcji ciepła po 2020 roku przez spółkę Grupy Energa. Przedstawiciele Energi wskazują, że decyzję w sprawie umowy na dostawę ciepła trzeba podjąć już dziś
 
– informuje Adam Kasprzyk, Rzecznik Prasowy Grupy Energa.
 
16 lipca br. trójmiejski oddział Stowarzyszenia Młodzi dla Polski zorganizował panel dyskusyjny pn. „Co dalej z ciepłem?”. Niestety podczas spotkania na to pytanie nie udało się jednoznacznie odpowiedzieć.
 
W debacie wzięli udział prof. Jerzy Głuch z Politechniki Gdańskiej, Andrzej Skiba z Instytutu Debaty Publicznej, Jerzy Wilk - poseł PiS i kandydat na Prezydenta Elbląga, Krzysztof Żochowski - prezes zarządu Energa Kogeneracja oraz Janusz Nowak - Wiceprezydent Elbląga. Zabrakło przedstawiciela EPEC-u.
 
Rzecznik prasowy Energi przyznaje, że liczono na obecność przedstawiciela EPEC-u. - Pomimo zaproszenia ze strony Stowarzyszenia Młodzi Dla Polski do wspólnego panelu dyskusyjnego pn. „Co dalej z ciepłem?" żaden przedstawiciel EPEC nie zdecydował się wziąć udziału w otwartej dyskusji. Była to dobra okazja do zaprezentowania swojego stanowiska oraz otwartej debaty z przedstawicielem Energa Kogeneracja – zaznaczył Adam Kasprzyk. - Niestety EPEC nie skorzystał. Stąd poniedziałkowe spotkanie można uznać za pewien sukces. Jednakże nie doszło w jego trakcie do żadnego przełomu w sprawie decyzji dotyczącej zapewnienia mieszkańcom dostaw ciepła po 2020 roku.
 
Prezes Energi, Krzysztof Żochowski surowo ocenia podejście EPEC-u.
 
Odnieśliśmy wrażenie, że najwyraźniej drugiej stronie nie spieszy się z podpisaniem Umowy. Można było odnieść wrażenie, że EPEC chce pokazać, że ciągle prowadzi z nami negocjacje. Niestety to spotkanie nie przybliżyło nas w żaden sposób do rozwiązania zaistniałej sytuacji. Przedstawiciele EPEC poprosili, aby przygotować im propozycje zmian do umowy w formie aneksu a nie jak do tej pory było to procedowane, w formie jednolitego tekstu Umowy. Naszym zadaniem nie mamy już czasu i przedłużanie rozmów jest niepotrzebne. Musimy mieć jasną sytuację w celu podjęcia decyzji związanych z uruchomieniem inwestycji
 
– podkreślił Krzysztof Żochowski.
 
A czasu jest coraz mniej. - Zarząd Energa Kogeneracja podkreśla, że nie może dłużej czekać z decyzją dotyczącą budowy instalacji oczyszczania spalin. Budowa jest niezbędna w celu przystosowania pracy ciepłowni do norm środowiskowych, które zaczną obowiązywać w 2020 r. Energa podkreśla, że musi zapewnić rentowność działania elbląskiej elektrociepłowni, co miałaby zapewnić wieloletnia umowa na dostawy ciepła. EPEC jednak zwleka z podjęciem decyzji w sprawie jej podpisania – zauważa Adam Kasprzyk.
 
Do kolejnego spotkania przedstawicieli Energi i EPEC-u ma dojść z końcem sierpnia. - Początkowo przedstawiciele EPEC następne spotkanie chcieli wyznaczyć na początek września. Byliśmy zmuszeni zaoponować, ponieważ jest to termin zbyt odległy. Ostatecznie przystaliśmy na 27.08. Druga strona argumentuje, że wcześniej nie można ze względu na okres urlopowy - dodał Krzysztof Żochowski.
 
Co w przypadku, jeśli i tym razem nie uda się dojść do porozumienia? - Jeżeli kolejne spotkanie nie przyniesie żadnego efektu można spodziewać się zmian warunków dostaw ciepła ze strony Energa Kogeneracja. W praktyce będzie to oznaczać znaczne zmniejszenie wolumenu produkowanego ciepła w Elblągu od września 2020 r. Energa cały czas deklaruje chęć kontunuowania rozmów zmierzających do osiągnięcia porozumienia w sprawie warunków dostaw ciepła również po 31 sierpnia br. Jednakże podpisanie umowy w późniejszym terminie niż sierpień 2018 r., spowoduje, że termin zakończenia wykonania inwestycji IOS przypadnie już na sezon grzewczy 2020/2021, a więc będzie brakowało ciepła w elbląskim systemie ciepłowniczym – alarmuje Adam Kasprzyk.
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (87)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ Elblążanin
  Czwartek, 09.08

  P. Prezes Żochowski zamiast straszyć, powinien wytłumaczyć się z ponad 50% podwyżek za ciepło w ostatnich latach. Ustawa o Prawie Energetycznym stoi ponad Energą, zatem kwestia dostaw ciepła jest bezdyskusyjna. Konieczne inwestycje są problemem EKo, szantażowanie miasta stanowi perfekcyjny argument do tego, aby włodarze miasta sięgnęli po niezależne rozwiązanie, które uwolni mieszkańców od „dyktatury” EKO. Oczekiwanie, że rozwiazanie problemu dostaw ciepła w przyszłych okresach miało być uzgodnione w trakcie panelu organizowanego przez zwolenników obozu rządzących jest tyleż naiwne, co śmieszne. Słusznie, że EPEC nie wziął udziału w tej farsie. Bez wzgl. na wszystko zbliża się czas, kiedy miasto musi podjąć decyzję, co dalej: sprzedaż EPEC, podpisanie służalczej umowy, własne źródło ciepła

 2. 2
  +22
  ~ ?????????
  Czwartek, 09.08

  Mam nadzieje , że nastąpi koniec na dostawę tak drastycznie drogiego ciepła z EKO. Podpisanie umowy z EKO to wiadomo co nas elblążan czeka, pensja pana prezesa to 30 tys. miesięcznie, a i tak muszą poczynić inwestycję dot.urządzeń przy produkcji ciepła, dlaczego mielibyśmy tyle dla nich płacić? Z jakiej racji mamy finansować to co nie jest nasze? Tylko budujmy własne źródło ciepła, inaczej to nie będziemy mieli żadnej kontroli nad kosztami. Tylko rozbudowa EPEC wchodzi w grę, to nasza spółka miejska.

 3. 3
  +13
  ~ Stefan Rembelski
  Czwartek, 09.08

  Energa S.A za rok 2017 zarobiła na czysto 789 milionów złotych . Ile zarobiła Energa Kogeneracja Sp. z o.o. w Elblągu - to jest spółka publiczna więc wynik finansowy netto nie powinien być tajemnicą. Tak na marginesie czy wiedzą czytelnicy ile osób liczy biuro prasowe Energii - zdziwicie się bardzo, prawie tak liczne jak rząd i to wszystkie za nasze pieniądze.

 4. 4
  +40
  ~ podobno XXI wiek
  Czwartek, 09.08

  Epec straszy i zeruje na odbiorcach zbiorowych - mieszkańcy spółdzielni i wspólnot nie mogą odłączyć się od "centralnego" i przejść na inny sposób ogrzewania mieszkania. Błąd mimo tylu lat demokracji? To nie błąd, a celowa sztuczka zniewolenia i nabijania kabzy kolesiom. Tak jak za energię elektryczną, za wodę, śmieci, tak też za ciepło powinny być umowy z każdym użytkownikiem z osobna. Kolejna sprawa, to wielu użytkowników niezależnie od zużycia buli ustaloną stawkę od powierzchni lokalu - brak liczników w lokalach. Inna sprawa, to sieci pionowe - brak indywidualizacji. Podobnie z gazem - brak licznika i opłata za powierzchnię lokalu. Czynsz ciągle rośnie - zdziwieni?

 5. 5
  --8
  ~ do stefan rembelski
  Czwartek, 09.08

  czy wie pan juz kto donosił na kolegów z solidarnosci? hej wujek dobra rada:)

 6. 6
  --43
  ~ do Radny Klim
  Czwartek, 09.08

  hej panie wszechwiedzący kiedy odgrzewany kotlet? opiekuje sie pan synem piekarza? pozdrawiam sierżant

 7. 7
  +44
  ~ Do sierzanta
  Czwartek, 09.08

  Nie pipsztol człecze bo ten zalosny tekst juz jest jak stary odgrzewany kotlet , grunt ze pajaców nie ma bo to tez stare kotlety

 8. 8
  +41
  ~ Plugawy poeta
  Czwartek, 09.08

  Pamietaj ze plugawy poeta czuwa

 9. 9
  --43
  ~ Do plugawy poeta
  Czwartek, 09.08

  Tadek jak tam piekarz i osa? Wszyscy mówią na miescie ze jestes głupkiem 😊

 10. 10
  +42
  ~ Do debilkow
  Piątek, 10.08

  A jak tam debilki z epecowa? Jak powrót na stolki? Komu obecnie liżą bo glosy się rozchodzą na kandydatów😁😝i jęzor juz sparszywiał😵

 11. 11
  +42
  ~ Rzepy
  Piątek, 10.08

  A te glupki znowu ? Juz po wakacjach? Przeciez Pełowcy mowią ze kaloryfery psują im reputacje i sondaże! Jak rzepy się przyczepili i nawet jurek odgania się od nich bo mu psują wizerunek

 12. 12
  +32
  ~ leserstwonabruk
  Piątek, 10.08

  Poziom debaty jak u magla i wiadomo kto zamieszcza te posty. Ale przyjdzie kryska na matyska, i bedziecie musieli szukac innego koryrta. Zobaczymy kto sie bedzie smial ostatni.

 13. 13
  +60
  ~ Ryszard Klim
  Piątek, 10.08

  Sz.P. Kończy się I etap tragifarsy ciepłowniczej, z przerzucaniem II etapu na kolejną kadencję. "Co złego , to nie my, to oni". Bezpieczeństwo ciepłownicze jest załamywane, a załamane bezpieczeństwo finansowe elblążan. Czy umowa , czy budowa- przyszłościowe podwyżki cen ciepła będą znaczne. Obłudą jest przeciwstawne twierdzenie. Były wszystkie instrumenty i czas , aby -strategicznie- w 2015 r. wypracować model czyli w 2016-17 zbudować ( podjąć decyzję) komunalne źródło ciepła lub wynegocjować umowę. Operacyjnie- doprowadzić spółkę do oszczędnościowego poziomu, z obniżką cen ciepła. Wszystko zostało zlekceważone, wielkie dyskusje społeczne nie dokonały przełomu. Elblążan ( i niestety radnych) po prostu się nie słucha. Rok 2018 kończymy , tak jak zaczynaliśmy 2015- dyskusją. Znowu ?

 14. 14
  --44
  ~ Do Ryszard klim
  Piątek, 10.08

  Czemu oszukujesz ludzi jak byłaby nowa ciepłownia to napewno ceny ciepła by nie spadły. Jak myślisz kto by spłacał kredyty ? Nie bredź człowieku i nie oszukuj ludzi

 15. 15
  --43
  ~ Zenek
  Piątek, 10.08

  Panie Klim. Zajmij pan się czołgami i daj sobie spokój z ciepłem.

 16. 16
  +42
  ~ Głupi Jasiu
  Piątek, 10.08

  No ale o co chodzi ??? W kręgach Popisu mówi się już niemal oficjalnie. Po wyborach epecowo idzie do sprzedaży do Energii Ostrołęka czyli do 1 właściciela z ec. Będzie cisza będzie ciepło i będzie b.drogo no i wywalą dużo biurowych z Fabrycznej. Mówią że fizycznych tysz... Tylko niezależny inny kandydat z poza układu może coś przystopować ale z drugiej strony jak będzie taka rada miasta jak jest teraz to od razu dajmy epecowo ec

 17. 17
  +46
  ~ Żalosne towarzycho
  Piątek, 10.08

  Ekipa cieplownikow ktora zabawila się kasą elblążan za cieplo oszukala ludzi i wstyd ze pelowcy otaczają się takimi ludzmi, wstyd ze mają ich w swoich szeregach ale ci ludzie nie mają skrupułów i mają niektorych w lapie za sponsorowanie wszystkiego bo lekko wydaje się nieswoje pieniądze! Zarowno PO i Pis to jedno bagno bo korzystali tylko jedni wiecej i drudzy mniej , obrzydliwe te elblaskie kliki i manipulacje glupim ludem , a partyjne rozgrywki w drodze do koryta to szczyt nepotyzmu, obludy i śmieszności bo poziom niektórych radnych żenujący! Lans na fb rozsmiesza zwlaszcza jak brak powaznych tematów, podnieta lajkami rozbrajająca poziomem ! Do czego jeszcze posuną się w drodze na szczyt

 18. 18
  +10
  ~ Stefan Rembelski
  Piątek, 10.08

  Teraz Jasiński kontynuuje karierę w spółkach Skarbu Państwa. Jak podaje dziennik „Fakt”, były szef Orlenu znalazł pracę jako pełnomocnik zarządu do spraw operacyjnych w Enerdze. I za swoje usługi zarabia tam 29 tys. miesięcznie. Fakt zatrudnienia Jasińskiego potwierdza rzecznik Energii, Adam Kasprzyka. W rozmowie z dziennikiem podkreśla, że spółka korzysta z „wieloletniego doświadczenia Jasińskiego w zarządzaniu spółkami Skarbu Państwa, w tym także w sektorze paliwowo-energetycznym”. Już teraz wiecie dlaczego jest taka presja na natychmiastowe podpisanie umowy - elblążanie muszą się złożyć na pensyjki dla zasłużonych działaczy no bo za 10 tysięcy to chyba tylko idiota na prowincji by pracował

 19. 19
  +3
  ~ Jan
  Piątek, 10.08

  Panie Rembelski. Ubawiło mnie pana referendum w sprawie budowy nowego źródła ciepła. Za co? Może by tak referendum czy chcemy zarabiać po 15 tys. zł ?

 20. 20
  --1
  ~ do stefan rembelski
  Piątek, 10.08

  pamieta pan kto donosil na kolegów z solidarnosci?

 21. 21
  --33
  ~ do zenek
  Piątek, 10.08

  wydaje mi sie ze rysiek na czolgach sie nie zna. on raczej był polityczny tak mówią w tramwaju ale gajery i koszule ma super takie były kiedys w konsumie wojskowym i milicyjnym. do czołgu trzeba wsadzic syna piekarza ze stawidłowej ze by go oso nie walneła bo jeszcze bardziej zdurnieje. zapomniałbym o wojtku jego tez tylko czy halux przejdzie przez właz:)

 22. 22
  +44
  ~ Ryszard Klim
  Piątek, 10.08

  Zenek i do Zenek- przekazuję Wam znak pokoju. Może powrócicie do "wartości", które z pewnością podkreślacie w każdym momencie. Warto się doskonalić.

 23. 23
  +37
  ~ Harnaś
  Piątek, 10.08

  Wotka , Ryska , Tadka mozecie przegrane zyciowo chloptasie pocalowac w zad, to was wywiezli na taczce z fabryki i kazdy patrzy na was z politowaniem i za plecami się uśmiechają na widok skompromitowanych pajacow a Zochoś pęka ze smiechu, jemu się udalo a wam nie i do lopaty i do roboty

 24. 24
  +36
  ~ Smutas
  Piątek, 10.08

  Kandydat PO to ma przechlapane , nie dosc ze reprezentuje erę wywalonych na pysk ze stołków to jeszcze ma zaplecze idiotów ktorzy go topią

 25. 25
  +30
  ~ El
  Piątek, 10.08

  W nawiązaniu do tytułu. Mieszkancy to cierpia placac jedna z wyższych cen za cieplo w Polsce utrzymujac pierdzistolki z kogeneracji i epec. odpowiedzialni za stan rzeczy stoja po obu stronach i bekna za ten stan.

 26. 26
  +17
  ~ elektryk
  Piątek, 10.08

  Zastanów się chłopie gdzie ty będziesz pracował staniesz produkować ciepło dla Elbląga. Przecież jest to główne źródło utrzymania tej kotłowni. Przecież jako producent energii elektrycznej nie istniejecie. Zamiast szantażować i straszyć idź po rozum do głowy .

 27. 27
  --34
  ~ do Ryszard klim
  Piątek, 10.08

  kotlet ci sie przypala:)

 28. 28
  +31
  ~ do konika garbuska
  Piątek, 10.08

  a ty pokurczu przestań się produkować i weź się za robotę bo cię wyleją z pracy, a takiego durnego starego lenia nikt nie zatrudni

 29. 29
  --38
  ~ panie Radny Klim
  Piątek, 10.08

  czy to prawda ze skamplał pan jak sabaka aby dawny prezes epec zawarł ugode? tak wszysy mówia ze do Nowaka szedła pan na kolanach prosic o ugodę? generlanie ja bm nie zawarł z panem ugody takich jak pan trzeba eliminowac ze społeczenstwa usmiechac sie i lekcewazyc . pozdrowiania dla durnego tadeusza

 30. 30
  +38
  ~ Układ
  Piątek, 10.08

  A czy to prawda ze zabawialiscie się kasą pocjodzacą z naszych pieniędzy za wysoką cenę ciepla, a czy to prawda ze sponsorowaliscie elblaskich prominentow i dzis za to rządacie stołków przy korycie? Bez wiedzy i umiejętności? Pozdrowienia dla sponsorowanych

 31. 31
  +40
  ~ do do Rembelski,Radny Klim
  Piątek, 10.08

  Jakie to drastyczne i nieludzkie. Ludzie,którzy działają na rzecz odbiorców ciepła cały czas są "opluwani". Ujawnij się w końcu człowieku, dowiemy się w końcu jakiego to mamy drania. Odwagi w opluwaniu ci nie brakuje, podpisz się z imienia i nazwiska, jak to robią pan Klim i pan Rembelski. Inaczej to można uważać, że masz ograniczone prawa, a merytoryka tematu do dla ciebie coś z kosmosu.

 32. 32
  +45
  ~ Ukrop
  Piątek, 10.08

  Każdy z 18 "zarządzających" ciepłem w spółce naciąga nas miesięcznie na kwotę od 9 do kilkunastu tysięcy złotych. Nic dziwnego, że przesył ciepła jest droższy od średniego w kraju o 20-35 % , bo w tym są fundusze nagród Dyrektora naczelnego, "zwykły" fundusz nagród, pracowniczy fundusz emerytalny (6 % od uposażenia), ponad 50 darowizn i sponsoringów rocznie, nie przydatne ekspertyzy po sto kilkadziesiąt tysięcy, audyty bez wiedzy o cieple, 10 mln zł rocznie za straty ciepła mimo kilkudziesięciu milionów na "modernizację" . A ile spraw "ukrytych". Przy całkowitej tolerancji nadzoru i właściciela. Czy jest czego bronić? Więc plują i bronią- prawie jak socjalizmu. Socjalizmu nie obroniono. Może więc będzie kiedyś normalność w mieście i Bizancjum padnie. To zależy też od nas.

 33. 33
  +39
  ~ Elbląski zaścianek
  Piątek, 10.08

  do do Rembelski, Radny Klim- Opluskwianie to dzieło części tych wymienionych wyżej. W godzinach pracy i na służbowych komputerach. W każdym samorządzie , poza Elblągiem, jednoosobowy właściciel czyli prezydent ukróciłby małych ludzików z jego firmy , prymitywnie atakujących wszystkich krytycznych, również radnego. Są na to sposoby. Obserwując praktyki elbląskie ma się jednak wrażenie że jest odwrotnie i zadowolenie z prostackich metod uciszenia niepokornych. Elbląskie bagienko rozrosło się po każdej stronie i uzupełnia się.

 34. 34
  +6
  ~ Wadera
  Piątek, 10.08

  Jasiński, Borzdyńska Monia lepsza, Wilk załatwił jej fuchę za 30 tysi, taki dobry, czy taki wdzięczny ????!!!

 35. 35
  --35
  Łukasz Piśkiewicz
  Piątek, 10.08

  Na początku obecnej kończącej się już kadencji samorządu można było rozważyć 3 warianty docelowego zaopatrzenia miasta w ciepło: 1.podpisanie aneksu z ENERGA Kogeneracja - projekt takiego aneksu był gotowy, 2.przeprowadzenie przetargu na zaopatrzenie miasta w ciepło, 3.budowa własnego żródła. Każda z opcji miała oczywiście zalety i wady - do szczegółowej analizy, o taką zabiegałem. To był czas na działanie. Decyzje odwlekano. Dziś miasto prowadzi negocjacje w mało komfortowych warunkach oby tylko z korzyścią dla mieszkańców.

 36. 36
  +39
  ~ Wrzątek
  Sobota, 11.08

  Skala bezczelności jest różna , w tym przypadku nie zna granic. Odezwał się twórca Bizancjum i współtwórca ( wspólnie z nadzorem tej spółki) katastrofy ciepła miejskiego.

 37. 37
  +32
  ~ idą wybory
  Sobota, 11.08

  I któż tu się odezwał. Ten ,który stworzył bizancjum, bezrozumnie i nie efektywnie wydawał pieniądze. Ten który napompował przesył. Dziś ma czelność wypowiadać się nt zaopatrzenia miasta w ciepło. Mogłeś swoje racje realizować więc teraz nie papla.j Ale ty wolałeś się bawić. I ty chcesz być wiceprezydentem.Nie kompromituj się człowieku. Lichy z ciebie menager bo nikt ciebie nie chce. Boże broń Elbląg przed takimi menagerami.

 38. 38
  +25
  ~ Maximus
  Sobota, 11.08

  Człowiecze marny ty lepiej nie zabieraj głosu w sprawie o której masz tyle pojęcia co analfabeta o czytaniu i pisaniu. Czy to nie ty pozwoliłeś chłopcom kręcić lody bo dali ci trochę zabaweczek do ręki i kazali siedzieć cicho , czy to nie ty zamawiałeś o sobie artykułów opiewających jakim to wspaniałym menagerem jesteś ??? Chłopie kup sobie czapkę niewidkę i dziękuj bogu że baba w laczkach i motorowy Jurek stoją za tobą murem bo dawno byś poszedł robić za ciepłego chłopca. Brylantyna i reszta zwierzyńca kręcili tobą jak pacynką (porównanie celowe i zamierzone - palec ...) . Duma i arogancja kroczy przed upadkiem - ty tego doświadczyłeś wiec nie rób sobie tego drugi raz - będzie boleśniejszy. Aczkolwiek dla pewnych skompromitowanych kręgów elbląskiego popapraństwa użyteczny chłoptaś :)

 39. 39
  --32
  Łukasz Piśkiewicz
  Sobota, 11.08

  Drodzy hejterzy, głos będę zabierał. Dużo piszecie o bizancjum. Co macie na myśli? Możemy podyskutować o faktach jeśli rzeczywiście potrzeba.

 40. 40
  +2
  ~ Stefan Rembelski
  Sobota, 11.08

  Panie Łukaszu - reguła jest taka. Jak mamy coś do powiedzenia to wyrażamy swój pogląd i się pod nim podpisujemy z imienia i nazwiska - wtedy to ma wartość. Nie odpowiadamy na hejt nigdy, bo ich wtedy niepotrzebnie nakręcamy - największym bólem dla hejtera jest lekceważenie - wtedy taki gamoń cierpi okrutnie. Pozdrawiam

 41. 41
  --33
  ~ Do Łukasz
  Sobota, 11.08

  Brawo Łukasz nie przejmuj sie głupim Tadkiem i Wojtkiem a tym bardzie j klimem .

 42. 42
  +29
  ~ Do lukasz
  Sobota, 11.08

  Juz za pozno, pokazales juz swoją prawdziwą gębę i nikt co do twojego niskiego i prymitywnego poziomu nie ma juz watpliwosci, za pozno na odgrywanie bohatera i ratowanie wlasnej oraz kandydata opinii, nikt juz na idiotyzmy sie nie nabiera, a ty wierz dalej w swój oraz PO fenomen, nic innego juz nie masz

 43. 43
  --33
  Łukasz Piśkiewicz
  Sobota, 11.08

  Panie Stefanie ma Pan rację. Szkoda tylko, że powtarza się w komentarzach kłamstwa. Czas na rzeczową dyskusję oczywiście bez ukrywania się. Panie Stefanie może zorganizujemy wspólnie debatę/dyskusję w tej sprawie! Pozdrawiam.

 44. 44
  +26
  ~ Monter
  Sobota, 11.08

  Haha Lukasz chyba chce zostać radnym skoro zaczyna się uaktywnia!c! Ale zalosne jaja, a kim on jest? Nie rozsmieszaj kto i w jakim celu ma z Tobą gadac? Ty i ekipa komentujacych inaczej juz pokazaliscie swoje mozliwosci i w rządzeniu i w komentarzach ! Teraz do PO lub do PIs moze cos ci znajdą bo w koncu jak widac jestes z zawodu Dyrektorem

 45. 45
  +29
  ~ Sk
  Sobota, 11.08

  Lukasz co z ciebie za ekspert nie rozsmieszaj ludzi. Stolki od początku miales darowane wpierw w ec pozniej epec teraz dyrektor tv. czy kliniki. Umiesz jedynie zyc z publicznych pieniędzy. Ten kto by glosowal na takich jak ty zabije to miasto

 46. 46
  +29
  ~ Elblągowo
  Sobota, 11.08

  Z brylantyną najbardziej obrotowi. dzisiaj w platformie, a jeśli wygra pis , rano będą czekali przed gabinetem i pokażą ukryte pisowskie legitymacje. A drobni elbląscy politycy dają sobą manipulować, bo ma na nich haki.

 47. 47
  +27
  ~ www.epecwatch
  Sobota, 11.08

  Niezly tez jest w tworzeniu z Kamikiem stron internetowych szkalujących ludzi z poza branzy i kółka zainteresowań bo nic nie ginie i gów........ wylane na innych zawsze wracają do źródła

 48. 48
  --24
  ~ Może warto
  Sobota, 11.08

  Kiedyś Elbląska Tv wspólnie z info.elblag.pl zorganizowały w Arbitrze fajną merytoryczną debatę. Z tego co pamietam to byla debata SLD i chyba EKO. Może jeszcze raz spróbować Jabłonowska z info poprawnie to prowadziła

 49. 49
  --22
  ~ ?????????
  Sobota, 11.08

  Coraz ciekawiej, czyżby ktoś chciał tutaj teraz zrobić kabaret. Jest dużo merytorycznych wypowiedzi , tylko należy zacząć dyskusję.

 50. 50
  +30
  ~ Cwaniaczek
  Sobota, 11.08

  Widać że trudno pogodzić się z nie byciem na salonach, uaktywniać należało się wówczas kiedy było gorąco w temacie a jako fachowiec za ktorego się uwaza mógł prowadzić jawną polemikę A teraz?Teraz wszystko jasne i znane elblążanom,więc oszczędzmy sobie spóźnionych wywodów i propozycji.Wszycsy wiedzą że wybory tuż tuż...stąd aktywność.Dziekujemy, ten teatr nie przejdzie i nie nalezy szkodzić juz kandydatowi bo on i tak zbiera cięgi za wieczną głupotę PO przez ktorych pis jest u władzy

 51. 51
  +30
  ~ Bizancjum!!!
  Sobota, 11.08

  Debatę to trzeba było organizować 4-5 lat temu , a dzisiaj chodzi tylko o dokopanie prezydentowi , zresztą słusznie. Ale wart Pac pałaca. Co to takiego Bizancjum? Kulik w 2011 -nagroda roczna 10500, przy tanim cieple, więc powinien rzeczywiście dostać więcej. Wybitny manager 2 lata później- 32250. Potem przy....sy za nieefektywne inwestycje drobne nagródki po 15000. To wstęp do Bizancjum. Potem już szło.

 52. 52
  +25
  ~ Zgroza
  Sobota, 11.08

  Mentor ciepłowniczego hejtu zwraca się do hejterów. Ale kpiny. Tam obowiązkiem "gwardii" było po przyjściu do pracy rozpocząć akcję czyli prostactwo przeciwko tym ,którzy ośmielili się apelować o umiar w komunalnej podobno spółce. Ileż dzisiaj trzeba mieć w sobie buty.

 53. 53
  --28
  ~ Do Łukasz
  Sobota, 11.08

  Sam widzisz kolego ze komentujący na info to jedynie chamska końcówka SLD. Na szczęście juz sie nie liczą. Umieją tylko opluwać hejtowac reasumując frustraci i oszuści. Pozdrawiam i życzę powodzenia. A jeszcze jedno jak bedziesz z nimi w sadzie to jie idź na ugody to oszuści i ruskie pachołki

 54. 54
  +25
  ~ Klęska
  Sobota, 11.08

  PO przez takich ulubiencow publicznosci jak Jurek, babcie, kandydat i manager epecowski ponosi klęskę za kleską i poniesie kolejną

 55. 55
  +17
  ~ Andyy
  Sobota, 11.08

  Gdyby zlikwidować EPEC ciepło było by tańsze. Po co utrzymywać tylu darmozjadow w ENERGA i EPEC? Dwie spółki zajmujące się ciepłownictwie w tak małym mieście jak Elblag to o jedna za dużo.

 56. 56
  +21
  ~ Git
  Sobota, 11.08

  Za co opłaciło się karta firmową. Niech to upublicznia.

 57. 57
  +23
  ~ Ten się śmieje,...
  Sobota, 11.08

  Come back na śmietnik, całkowita klapa. Myśleli, że mieszkańcy odpuszczą to bagno, w które wciągnęli ich menedżerowie od kaloryferów. Zgryzotę ma kandydat, bo niedługo trzeba będzie całkowicie ujawnić towarzystwo. Brylantyna i ten wybitny pociągną na dno już na wejściu. Na własne jednak życzenie. Układ się obnaży.

 58. 58
  +3
  ~ Miasto dla każdego
  Sobota, 11.08

  W naszym miescie potrzebne sa zmiany pokoleniowe.

 59. 59
  +26
  ~ pracowni ec
  Sobota, 11.08

  pamiętam Piśkiewicza z tego że bardzo walczył o to żeby ludziom zabrać 3 kostki mydła i ręcznik. dokonał tego brawo. Zabłysnął inteligencją i potencjałem intelektualnym. Potem na prezesa EPEC za takie wyniki w EC.

 60. 60
  +29
  ~ Pamięć
  Sobota, 11.08

  pamiętam go też z mściwości. Za to , że ludzie nie wyszli na ulicę pod ratusz , aby nadal szefował i nadal rozkładał firmę, dał prawie 100 tysiaków dla kumpli , a ani grosza dla monterów. Takie panisko, swój chłop. dla brylantyny i kolesi.

 61. 61
  +23
  ~ Mieszczuch
  Sobota, 11.08

  Sprzedać EPEC i będzie koniec tego życiu.

 62. 62
  --15
  ~ Do mieszczuch
  Sobota, 11.08

  Święta racja tylko cen ciepła pójdzie jeszcze bardziej do góry moze tak trzeba. Ciekawe co powie wtedy radny klim ?

 63. 63
  +24
  ~ Paladyn
  Sobota, 11.08

  Panie Łukaszu. Proszę zorganizować debatę, ale taką na której można zadawać pytania a nie partyjny show z jakim mieliśmy ostatnio do czynienia. Niech mieszkańcy Elbląga poznają prawdę o słynnym "Bizancjum", niekompetencji Pana i kolegów z EPEC, kolesiostwie, słynnych inwestycjach przez które mamy tak wysokie stawki przesyłowe. Zaprosi Pan też Zochosia i posła Wilka., żebyśmy mogli obnażyć "misję" firmy Energa i PIS.Czekam na konfrontację i pozdrawiam. Zbliżają się wybory i mieszkańcom należy się w końcu prawda o zaniedbaniach PO i PIS w sprawie elbląskiego zaopatrzenie w ciepło.

 64. 64
  +16
  ~ Wsio ryba
  Niedziela, 12.08

  Paladynie , święte słowa. Zapomniałeś o jednej partii - PSL. Bo prezydent jest, czy nie jest, jej członkiem, kiedyś się przyznawał. W zaniedbaniach niczym się różni.

 65. 65
  +17
  ~ SET
  Niedziela, 12.08

  Piśkiewicz chłopie, nie powinieneś wypowiadać się na temat ciepłownictwa z prostej przyczyny że nie masz fachowego przygotowania a liche efekty twoich decyzji w tym zakresie powodują że nie masz legitymacji do zabierania głosu w kwestiach modernizacji systemu ciepłowniczego. Warto przypomnieć dokonania inwestycyjne epec kiedy byłeś prezesem. Najlepsze to modernizacja kotła na Dojazdowej, zakup programu Termis, wymiany automatyki dobrej na lepszą, wymiany sprawnej sieci na taką na 160 stopni. Wszystko to generowało wysokie nakłady przynosząc zerowe a czasem wresz ujemne efekty. Zamiast w owym czasie trwonić pieniądze na rzeczy nieistotne , trzeba było pracować nad rozbudową Dojazdowej, klucza do niezależności cieplnej miasta. Ojcem problemów z ciepłem jesteś ty twoje zaniedbania.

 66. 66
  +10
  ~ Czerwony
  Poniedziałek, 13.08

  Dużo się mówi o dostosowaniu urządzeń EKO do nowych wymagań. Warto też poznać opinie w sprawie Kotłowni na Dojazdowej. Prośba do Pana Ryszarda Klima i Łukasza Piśkiewicza o odpowiedź na proste pytanie. Czy kotłownia na Dojazdowej spełnia wymagania nowych przepisów środowiskowych, które niebawem zaczną obowiązywać - szczególnie w zakresie dopuszczalnych emisji CO2. Pan Ryszard Klim może nie wiedzieć ale może zapytać odpowiednie osoby a Pan Łukasz Piśkiewicz zapewne odpowiedź zna.

 67. 67
  +12
  ~ jotbe
  Poniedziałek, 13.08

  Czerwony, w gruncie rzeczy nie jest istotne czy Dojazdowa spełnia aktualne normy czy nie. Problem polega na tym że pomimo iż potrzeba modernizacji i rozbudowy tego źródła została jednoznacznie określona bodajże w 2000 r, to przez 18 lat kolejne ekipy rządzące w epecu zajmowały się wszystkim tylko nie tą fundamentalną sprawą. Wykonane w latach 2000-2003 prace nad modernizacją tego źródła pokazywały możliwości jego rozbudowy w oparciu o gaz lub biomasę z pozostawieniem zmodernizowanej części węglowej do pokrycia szczytowych zapotrzebowań, kilkanaście dni w roku. Czas i pieniądze marnotrawiono przez lata na gadżety nie rozwiązując spraw najważniejszych. Gdyby Dojazdowa była rozbudowana bylibyśmy w innym miejscu, a EC nie stawiałaby miastu wymagań z pogranicza szantażu.

 68. 68
  +9
  ~ Czerwony
  Poniedziałek, 13.08

  Jotbe. Pytam bo w mojej ocenie /szczególnie w przypadku niespełniania wymagań nowych przepisów przez kotłownię na Dojazdowej/ kroi się totalny monopol cieplny. Podpisanie odpowiedniej umowy. Przekazanie kotłowni dla EKO. Zamknięcie kotłowni przez EKO. Obie strony sporu na niby (EPEC-EKO) będą zadowolone. EKO –bo coś to poprawi. EPEC – bo pozbędą się kłopotliwej kotłowni. Pozwoli to też zamieść ewentualny bajzel związany z działaniami inwestycyjnymi lub ich brakiem pod dywan. Totalny monopol cieplny na lata zaprzyjaźnionych kadrowo a skłóconych na niby firm. Socjalizm i monopol na wieki. Czyli - wszystko po staremu.

 69. 69
  +12
  ~ jotbe
  Poniedziałek, 13.08

  Zgadzam się z Twoim scenariuszem. Ponieważ jesteśmy spóźnieni kilka ładnych lat z decyzjami w sprawie Dojazdowej może się okazać ze jedynym racjonalnym rozwiązaniem będzie prywatyzacja, ale inwestorem nie powinna zostać Energa tylko firma z branży ciepłowniczej, są takowe. Produkcja i dystrybucja w jednych rękach to zbyt twardy monopol. A tak na marginesie; obecny prezio EKO jest również ojcem obecnej sytuacji w epec, brak pomysłu na Dojazdową to również jego "zasługa"

 70. 70
  +14
  ~ Nn
  Poniedziałek, 13.08

  Tylko prywatyzacja jest lekarstwem na obecną niemoc. EPEC pieniądze na modernizację Dojazdowej przejadl lub utopii w błocie.I taka to zabawa

 71. 71
  +18
  ~ elblążanin
  Poniedziałek, 13.08

  To szczyt bezczelności że Dyzma Aktywny ma coś do powiedzenia w sprawie ciepła e E-gu. W normalnym kraju już dawno tłumaczyłby się przed prokuratorem. Na twoim miejscu siedziałbym cicho i cieszył się że jeszcze w ogóle masz szansę życia w tym mieście nędzny przekręcie o mentalności ***iarza, który ukradł ojcu portfel i pobiegł do sklepu z zabawkami. Pierwsza "biznesowa" decyzja jaśnie pana prezesa: zakup bez przetargu limuzyny żeby lansować się po mieście bo cyt. "pan wiceprezydent lewandowski mi pozwolił" Gdyby w tym mieście nie rządzili jeden po drugim prezydenci ze związanymi jajami na pewno taki przekret i nieudacznik nie doczekałby spokojnie końca kadencji na ciepłej posadce za niewspółmiernie wysoką kasę tylko był zmuszony gęsto tłumaczyć się przed mieszkańcami i prokuratorem

 72. 72
  +20
  ~ elblążanin
  Poniedziałek, 13.08

  To szczyt bezczelności że Dyzma Aktywny ma coś do powiedzenia w sprawie ciepła e E-gu. W normalnym kraju już dawno tłumaczyłby się przed prokuratorem. Na twoim miejscu siedziałbym cicho i cieszył się że jeszcze w ogóle masz szansę życia w tym mieście nędzny przekręcie o mentalności ***iarza, który ukradł ojcu portfel i pobiegł do sklepu z zabawkami. Pierwsza "biznesowa" decyzja jaśnie pana prezesa: zakup bez przetargu limuzyny żeby lansować się po mieście bo cyt. "pan wiceprezydent lewandowski mi pozwolił" Gdyby w tym mieście nie rządzili jeden po drugim prezydenci ze związanymi jajami na pewno taki przekret i nieudacznik nie doczekałby spokojnie końca kadencji na ciepłej posadce za niewspółmiernie wysoką kasę tylko był zmuszony gęsto tłumaczyć się przed mieszkańcami i prokuratorem

 73. 73
  +21
  ~ elblążanin
  Poniedziałek, 13.08

  To szczyt bezczelności że Dyzma Aktywny ma coś do powiedzenia w sprawie ciepła e E-gu. W normalnym kraju już dawno tłumaczyłby się przed prokuratorem. Na twoim miejscu siedziałbym cicho i cieszył się że jeszcze w ogóle masz szansę życia w tym mieście nędzny przekręcie o mentalności ***iarza, który ukradł ojcu portfel i pobiegł do sklepu z zabawkami. Pierwsza "biznesowa" decyzja jaśnie pana prezesa: zakup bez przetargu limuzyny żeby lansować się po mieście bo cyt. "pan wiceprezydent lewandowski mi pozwolił" Gdyby w tym mieście nie rządzili jeden po drugim prezydenci ze związanymi jajami na pewno taki przekret i nieudacznik nie doczekałby spokojnie końca kadencji na ciepłej posadce za niewspółmiernie wysoką kasę tylko był zmuszony gęsto tłumaczyć się przed mieszkańcami i prokuratorem

 74. 74
  +14
  ~ Obserwator
  Wtorek, 14.08

  Obecną Rada nadzorcza i zarząd to zwykły kabaret . Dziecko Novaka. Dzięki nim Bizancjum ma się dobrze. Cel prosty po przegranym h wyborach trafić tam i trwać do emerytury.

 75. 75
  --15
  Łukasz Piśkiewicz
  Środa, 15.08

  Do czerwony: Ciepłownia Dojazdowa spełnia wymagania środowiskowe. W 2015 r. została zmodernizowana by spełnić normy które zaczęły obowiązywać od 2016 r. Nie ma więc problemu.

 76. 76
  +15
  ~ Ryszard Klim- kilka odsłon
  Środa, 15.08

  Sz.P. Jest znany autorytet, to i ja-samouk. Mamy smutek nieoficjalnej dyskusji. Będącej pochodną indolencji każdej ze stron służbowo odpowiedzialnych. Zniknęła moralność samorządowców nakazująca zastopowanie fiskalnej beztroski wobec elblążan. 4-letni brak decyzyjności wynikał z zasady subiektywnego indywidualizmu. Bez wymiany poglądów i odmiennego głosu. A dzisiaj kluczenie- jak ograniczyć negatywną społeczną ocenę . Czekamy na kolejną, za 85 tys., ekspertyzę; może budować źródło ciepła? W to nie wierzą nawet w EPEC-u. Kilkadziesiąt milionów na inne inwestycje do 2020r. (27 mln znowu na modernizacje sieci, z tego 10 mln kredyty). "Zysk" 2017- 2,4mln. Kolejne lata- tylko 100-150 tys. czyli pokusa podwyżek, bo potrzeby zawsze będą. A EPEC nadal bez uzdrawiania. Cdn. Cdn.

 77. 77
  +12
  ~ Ryszard Klim
  Środa, 15.08

  Cd. Umowa z EKO? Najbardziej prawdopodobny wariant. Poraża sposób jej wypracowywania; prezesi dotąd byli odlegli od reprezentowania interesu społecznego. Wypowiadał się o tym poseł A. Kobylarz. Jesteśmy przyparci do muru, a to potężna słabość. Powtarzam: przygotujmy się na ruchy cenowe, może z chwilowym odpuszczeniem. Nie pociesza to, bo wiemy, jakie ceny mamy. I wariant kolejny, widziany nawet przez pracowników EPEC, chcących być pracownikami firmy racjonalnej, a nie tworu przez lata odchodzącego przez lata od swojego przeznaczenia. To reprywatyzacja. Naturalnie temat nie do podjęcia w warunkach paraliżu decyzyjnego . To ewentualna decyzja mieszkańców, wynikająca z konsultacji czy referendum. Może inspirowana ruchem społecznym, który jednak w Elblągu przeżywa również kryzys. Cdn.

 78. 78
  +16
  ~ Ryszard Klim
  Środa, 15.08

  Cd. Dojazdowa - uzupełnienie systemu- włączana przy przepływie 1400m3/h. Trzy kotły z parametrami zwiększonymi po modern. 2002-2006. WR-5( 8 MW z możliwością współspalania biomasy) i dwa WR-10 ( po 16 MW). Łącznie 40 MWt. Sygnały o braku jakości. Perturbacje 2011-2012 z WR-10 nr 2 z remontem i poprawkami. W l. 2011-2014 wydatkowano 1 mln na remonty. Jak z normami ? 2015- 700 tys na modern. układu odpylania 3 kotłów , aby dostosować do wymogów. Na l. 2018-2020 - 405 tys. na odżużlanie, modern. podnośnika i pomp, oświetlenie. Sprawność odpylania 2015( projektowana?) - 91% ; odsiarczanie i sprawność odsiarczania- bez danych. Emisja zanieczyszczeń ( 2013r.) : SO2- więcej niż w poprz. latach; NO2, CO,B(a)P, Pył - mniej niż w latach poprzednich. Wystąpię o aktualne dane. Pozdrawiam Społeczników

 79. 79
  --18
  ~ Do pan Łukasz Piskiewicz
  Środa, 15.08

  Panie Łukaszu szkoda Pana czasu na jakąkolwiek dyskusje z ludźmi takimi jak radny klim tadek Wojtek wrobel oni maja tylko jedną rację swoją rację takich jak oni trzeba spuścić tak jak sie spuszcza gowno w kiblu. Naucz sie Pan wreszcie ze z nimi nie mozna dyskutować trzeba ich lekceważyć to toksyczni ludzie minionej epoki epoki socjalizmu. Epokowe której niszczononto piękne miasto

 80. 80
  --16
  ~ Do radny klim
  Środa, 15.08

  Zawsze korzystałem z ciepła miejskiego korzystam i bede korzystał . Jestem bardzo zadowolony z obsługi nie rozumiem dlaczego pan robi taka nagonkę na epec. Wez jedz gościu na plaże nieprzyzwyczajonym sie do piachu.

 81. 81
  +3
  ~ Czerwony
  Środa, 15.08

  Dziękuję obu Panom za odpowiedź.

 82. 82
  +9
  ~ Pracownik pyta
  Czwartek, 16.08

  Panie Klim mam kilka pytań. Co jest z radą nadzorczą w EPEC? Jaki jest skład tej rady?Czy Pana kol. wiceprezydent Nowak jest w radzie czy nie i jaka jego rola? Kto jest reprezentantem załogi w radzie czy ci starzy czy nowi? Czy prawdą jest ze prezes rozdał nagrody z funduszu dyrektora i dlaczego załoga, fizyczni pracujący w upale nie dostali nic? I jeszcze pytanie czy jest to spółka komunalna czy kabaret?

 83. 83
  +8
  ~ do Pracownik pyta
  Czwartek, 16.08

  Jeżeli tak jest jak piszesz to trzeba to natychmiast wyjaśnić. Nie może być rozdawnictwa pieniędzy odbiorców ciepła za nic. Jakie poczynili oszczędności w przesyle ciepła po inwestycji.A już nie nagradzanie pracowników fizycznych to jak powtórka z poprzednim faktem. Przedtem 108 fizycznych dostało tyle kwotowo razem co 3 panów Związkowców.A co na to Związki Zawodowe?

 84. 84
  +4
  ~ cgu
  Czwartek, 16.08

  Ten kabaret nazywa się KALORYFERY

 85. 85
  +7
  ~ Ryszard Klim
  Czwartek, 16.08

  Do Poprzedników. Padło słowo kabaret. Dobry jednak kabaret zawiera w sobie jakąś profilaktykę. Ja używam określenia - tragifarsa. Nie powinno być problemów, aby się dowiedzieć o RN EPEC-u. Strona internetowa firmy i BIP. Są nazwiska RN, powołanej po niedawnym odwołaniu. Już podobno nieaktualne, bo koniec kadencji. Kto więc "nadzoruje" ??? Jeżeli pracownicy nie wiedzą , no,no. Trudno zresztą nazwać to stroną. Było ongiś zapewnienie , że będzie rejestr umów. Ważne, bo pseudarowizny to "umowy". Proszę znaleźć. Odsyłam do BIP Wodociągi Słupsk. W ciągu 2 lat 4 darowizny -68 tysięcy. Porównajmy to. Tam nie wstydzą się być jawnymi. Nagrody DN ? Czyżby powtórka 2016: monterzy "O"- bo nie wyszli na ulicę, gwardia -całość. Nie chce mi się wierzyć, ale złożyłem pilną Interpelację. Pozdrawiam.

 86. 86
  0
  ~ pytanie odpowiedź
  Czwartek, 16.08

  podobno znajomy powiedział znajomemu ze to tadeusz syn piekarza wysyła pytania a radny klim wujek dobra rada odpowiada i tak w kółko tadek pyta rysiek odpowiada tadek pytarysiek odpowiada tadek pyta rysiek odpowiada tadek pyta rysiek odpowiada tadek pyta rysiek odpowiada. znajomy mówil znajomemu ze po adresach ip to tylko max 5 osób komentuje głownie tadek syn piekarza pijaka i rysiek politruk plus januszek plus halux plus brudny zajac

 87. 87
  +2
  ~ dadać należy ....
  Sobota, 18.08

  plus garbaty pokurcz z eksploatacji i psychiką chorej małpy; a gdybyś durny jełopie wiedział jak obecnie działa internet to byś wiedział że większość oferowanych na rynku usług dostawy internetu nie ma stałego adresu IP tylko dynamiczny po którym bez udziału dostawcy nie ustalisz użytkownika a to co piszesz podpowiada ci twoja sfiksowana psychika, ale cóż zawsze byłeś i niedouczony i tępy dewiant

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.