Poniedziałek, 19.04.2021, Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Jakie będzie XIII Elbląskie Święto Chleba? Znamy program wydarzenia

09.08.2018, 13:00:31 Rozmiar tekstu: A A A
Jakie będzie XIII Elbląskie Święto Chleba? Znamy program wydarzenia

Elbląskie Święto Chleba to drugie, po Dniach Elbląga, tak duże wydarzenie, organizowanych w naszym mieście. Jego trzynasta edycja odbędzie się już niebawem. Jaki jest program tegorocznej imprezy i ile kosztowało miasto zorganizowanie tych atrakcji? Znamy odpowiedź na te pytania.

Wakacje Elbląg tradycyjnie pożegna Świętem chleba. XIII edycja tego wydarzenie odbędzie się w dniach, od 31 sierpnia do 2 września na Starym Mieście. Tradycyjnie, główny trzon imprezy będzie stanowił jarmark produktów regionalnych. W tym roku weźmie w nim udział 160 wystawców, na stoiskach znajdziemy żywność i rękodzieło z Polski i z zagranicy.

Święto chleba to również wiele imprez towarzyszący, wśród nich liczne koncerty. Przez trzy dni usłyszymy i zobaczymy nie tylko występy dzieci i młodzieży z elbląskich przedszkoli i szkół, ale też zespołów takich jak: Las Melinas, Planogram, czy Vespa. Jedna z ciekawszych propozycji muzycznych czeka nas jednak w niedzielę.

Gwiazdą Elbląskiego Święta Chleba będą Krzesimir Dębski i Kamil Radzimowski Band, których koncert "Egzotyczna podróż" odbędzie się ok. 20 w niedzielę. Ten koncert zapowiada się naprawdę wspaniale

- zapowiada Barbara Szyłak z Departamentu Promocji i Kultury UM w Elblągu.

W piątek scena będzie należała głównie do zespołów z miast partnerskich. - Corocznie zapraszamy je do udziału w naszym święcie. W tej chwili obecność w Elblągu potwierdziło pięć miast partnerskich: Tarnopol, Kaliningrad, Bałtijsk, Compiegne i Leer - wylicza Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Podobnie jak w latach poprzednich postaraliśmy się, aby Elbląskiemu Świętu Chleba, towarzyszyło wiele atrakcyjnych imprez. Święto oprócz jarmarku i koncertów to również wyścigi smoczych łodzi i inscenizacje historyczne. Nie zabraknie również wspólnego gotowania na Starym Mieście. W tym roku po raz pierwszyzorganizujemy je wspólnie z Elbląskim Klubem Szefów Kuchni. Przygotowane zostaną dwie potrawy: grochówka i żurek. Ma nadzieję, że wspólnie z szefami kuchni będziemy mogli zaprezentować elbląską wersję tych dwóch potraw [poczęstunek w sobotę i niedzielę odbędzie się o godz. 14 przed Ratuszem Staromiejskim - przyp.red.]. Już teraz serdecznie zapraszam elblążan i przyjezdnych do udziału w tym wydarzeniu

- dodaje prezydent Wróblewski.

Podczas 13 edycji wydarzenia nie zabraknie również nowości. Jedną z nich będzie potańcówka z wodzirejem, która odbędzie się w sobotę ok. 20 w Galerii EL. To będzie zabawa przy utworach ludowych. Kolejna to parada świateł, która odbędzie się również w sobotę, po zmroku. Jej uczestnicy z lampionami przejdą ulicami Starego Miasta.

Nowym akcentem będzie również "zdrowa" strona święta. Po raz pierwszy partnerem miasta przy organizacji wydarzenia został Narodowy Fundusz Zdrowia.

- Jesteśmy otwarci na akcje, dzięki którym możliwe jest szerzenie informacji o profilaktyce zdrowotnej i wykonywaniu badań profilaktycznych. Tym razem skupimy się na mammografii, ponieważ w Elblągu mamy jeszcze dużo w tej kwestii do zrobienia. W samym mieście przebadać powinno się jeszcze ok. 9 tys. pań, a w powiecie elbląskim ok. 1,4 tys. pań. Na badania zapraszamy kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które od dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii. Oprócz badań, które będą przeprowadzane w mammobusie, który stanie przy ul. Stary Rynek w sobotę i niedzielę, będzie można również zasięgnąć informacji. Nasze stanowisko zorganizowane będzie w Ratuszu Staromiejskim. Tam elblążanie zasięgną informacji o prawach pacjenta, profilaktyce, programach, które realizujemy, a także wyrobią sobie hasło i login do systemu ZIP - wyjaśnia Aleksandra Kuczko, Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki NFZ.

Na organizację tegorocznego Elbląskiego Święto Chleba miasto wyda z budżetu 250 tys. zł. Jak podkreśla prezydent Wróblewski, to mniej niż w roku ubiegłym, bo wtedy to wydarzenie kosztowało 280 tys. zł. Po raz pierwszy imprezę finansowo wsparł samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, łączną kwotą niewiele ponad 10 tys. zł.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Jan
  Czwartek, 09.08

  Super !

 2. 2
  +9
  ~ bob
  Czwartek, 09.08

  A może jeszcze warto podać godziny rozpoczęcia poszczególnych atrakcji...?

 3. 3
  0
  ~ alek
  Piątek, 10.08

  i znów te same produkty i ceny z kosmosu

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0451519489288