Wtorek, 11.08.2020, Imieniny: Luiza, Zuzanna, Wlodzimierz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Galeria EL ma dyrektora... tymczasowego, choć i z tym był kłopot

24.07.2018, 12:30:04 Rozmiar tekstu: A A A
Galeria EL ma dyrektora... tymczasowego, choć i z tym był kłopot

Od poniedziałku (23 lipca) szefem Centrum Sztuki Galeria EL jest Andrzej Wasiak. Tymczasowym, bo w połowie tygodnia miasto ogłosi kolejny już konkurs na dyrektora elbląskiej galerii.

Pierwszy konkurs na stanowisko dyrektor CS Galeria EL, nie przyniósł rozwiązania. Zgłosiła się co prawda jedna kandydatka - Karina Dzieweczyńska, historyk sztuki, pracująca w galerii, miasto jednak nie zdecydowało się powierzyć jej szefowania centrum. Wyznaczyło ją natomiast na tymczasowego zastępcę Jarosława Denisiuka (dotychczasowego dyrektora).

Na to nie zgodziła się sama zainteresowana. W związku z tym tymczasowe kierowanie Galerią EL powierzono Andrzejowi Wasiakowi, kierownikowi działu administracyjno-gospodarczego galerii. Będzie on pełnił to stanowisko do czasu, aż miasto znajdzie dyrektora.

Drugi, konkurs na dyrektora Galerii EL ogłoszony zostanie najpewniej w połowie tego tygodnia

- informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Centrum Sztuki Galeria EL jest samorządową instytucją kultury. Przez ostatnie lata jego dyrektorem był Jarosław Denisiuk, historyk i kurator sztuki.

W 2008 roku zastąpił on Zbyszka Opalewskiego. Kolejna kadencja Denisiuka w fotelu dyrektora Galerii EL skończyła się na początku lipcu tego roku.

Dotychczasowy szef centrum nie ubiegał się ponownie o to stanowisko. Wszystko wskazuje na to, że miastu nie łatwo będzie znaleźć jego następcę.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ wist
  Wtorek, 24.07

  A co na to słynny "doradca" z Iławy? Nie chce, czy czeka na propozycję?

 2. 2
  +7
  ~ alek
  Wtorek, 24.07

  jest kobieta która startowała w konkursie no to się nie nadaje zdaniem komisji, ale na tymczasowego się nadaje, toć to od razu śmierdzi, że stołek szykowany jest komuś zasłużonemu. WSTYD.!!!!!!!

 3. 3
  0
  ~ Fan Gargamela
  Wtorek, 24.07

  Każdy inny lub brak będzie lepszym rozwiązaniem niż z tym co był!

 4. 4
  --10
  ~ zofia
  Wtorek, 24.07

  Czemu nie startują osoby artystycznie, administracyjnie i merytorycznie wyksztalcone ,a związane z Elblagiem . Dla mnie dobrym kandydatem byłby Zbigniew Szmurło . Błędem byloby pozwolenie na objecie tego stanowiska przez osobę spoza Elblaga. Taka tradycja panowala w latach 70 i 80 tych , gdy na kierownicze stanowiska ściagano ludzi z zewnatrz .Nawet ostatnio wiele lat Dyrektorem Wydzialu kultury Urzedu Miasta byl pan dojeżdzający ze Sztumu .Awersja do zatrudniania "naszych" powoduje ich szybką emigrację do Trojmiasta .

 5. 5
  +8
  ~ cvvvv
  Środa, 25.07

  zofia a może jeszcze panią Szmurło, przecież jest po wyroku

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.