Sobota, 22.09.2018, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Co dalej z Bażantarnią? "Wszystkich dziwi bezczynność władz miasta"

16.05.2018, 07:00:51 Rozmiar tekstu: A A A
Co dalej z Bażantarnią? "Wszystkich dziwi bezczynność władz miasta"
Fot. Ryszard Biel
- Jeśli się spełni czarny scenariusz to w tym roku, roku wyborczym, w ostatnim roku kadencji Prezydenta i Rady, dojdzie do braku dostępu do dwóch atrakcji turystycznych w Elblągu – Góry Chrobrego i Bażantarni – zaznaczył Michał Missan, Przewodniczący Klubu Radnych PO podczas zwołanej wczoraj konferencji prasowej.
 
W wyniku powodzi, która miała miejsce we wrześniu ubr. zniszczeniu uległ m. in. czerwony szlak biegnący wzdłuż Srebrnego Potoku. - W Bażantarni mamy zniszczony główny szlak spacerowy. Jest on co prawda uprzątnięty, ale nie jest on naprawiony. Zastanawiamy się, czy pan prezydent zrobił wszystko w tej sprawie, by wyremontować to miejsce – mówił Michał Missan.
 
Radni złożyli do Prezydent interpelacje w tej sprawie. - Otrzymaliśmy odpowiedź, że prezydent nie otrzymał środków od wojewody. Niestety nie przedstawił planów, co dalej zamierza z tym zrobić – dodał radny PO.
 
Zdaniem Michała Missana wiele w tym temacie mogliby zrobić... radni PiS.
 
Mają wojewodę, który wywodzi się z tej partii. Mają też rząd, dla którego takie pieniądze, które są potrzebne na Bażantarnie, wydają się być dość niewysokie. Wydaje mi się, że udałoby się to załatwić jednym telefonem
 
– stwierdził radny.
 
Podczas konferencji głos zabrał również Marek Pilichowski, były dyrektor MPO, który przedstawiony został jako jeden z liderów elbląskich struktur PO. - Często spotykam się z mieszkańcami Elbląga i większość tych spotkań zaczyna się bądź kończy tematem Bażantarni. Ludzie są zawiedzeni, zniechęceni, zwyczajnie wkurzeni tym, w jakim stanie pozostaje nadal czerwony szlak. Trudno się dziwić, bo Bażantarnia to wizytówka naszego miasta ujęta we wszystkich materiałach reklamowych Elbląga – zaznaczył Marek Pilichowski.
 
Politycy PO podkreślali, że obecnie czerwony szlak nie jest bezpieczny dla turystów.
 
Wszystkich dziwi ta bezczynność władz miasta. Może część pomyśli – bez przesady, część czerwonego szlaku to nie jest cała Bażantarnia. Musimy jednak pamiętać, że to czerwony szlak jest numerem jeden w Polsce. To on jest ujęty we wszystkich turystycznych przewodnikach i jest nazywany Kopernikowskim. Przynajmniej jeszcze na razie
 
– stwierdził Marek Pilichowski.
 
Co w takim razie można zrobić? - Miastem rządzi PiS dzięki większości w Radzie Miejskiej. Wojewoda jest z PiS-u. Całym krajem rządzi PiS. Jestem przekonany, że można zrobić więcej, żeby odzyskać Bażantarnię w takim stanie, w jakim się znajdowała – dodał Marek Pilichowski.
 
- Bażantarnia jest wyróżniającą się atrakcją nie tylko w całym kraju, ale i w Europie. Chcielibyśmy, aby pan prezydent podszedł do tematu poważnie i przedstawił plan działania, co zamierza zrobić w tym temacie, skąd pozyskać środki. A od radnych PiS-u oczekujemy, że uruchomią swoje aktywa polityczne i pomogą Elblągowi odzyskać Bażantarnie – mówił Michał Missan.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Galeria / Bażantarnia,trasa wzdłuż Srebnego Potoku ( zdjęć 84 )
Dodano: 2018-05-16 | Fot. Ryszard Biel

Komentarze do artykułu (31)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ Kez
  Środa, 16.05

  Nieudacznicy - nie zwalajcie winy na PIS. To wy jesteście w koalicji z Wróblewskim. PIS ma większość w Radzie Miasta , ale to wy macie władzę. !!!

 2. 2
  +9
  ~ Analiza CBA
  Środa, 16.05

  Wróblewski tworzy dla siebie Serengeti.

 3. 3
  +22
  ~ twój podpis
  Środa, 16.05

  Wróblewski żyje wiaduktem i reelekcją a nie jakąś Bażantarnią. Co go szlak czerwony obchodzi, tudzież mostek elewów

 4. 4
  +20
  ~ Kadrowa z urzędu .
  Środa, 16.05

  Ale jak PIs ? Skoro wiceprezydent miasta Elbląga jest z SLD ? Na co czekają wybrańcy z SLD ? Skoro są we władzy wykonawczej , że Ktoś za nich będzie działał ? Janusz Nowak był w zespole odnośnie Góry Chrobrego i okazało się , że nie mieli dostępu do żadnych dokumentów itp . itd ? Żarty . Rudnicki sugeruje , że to przez nieobecność w zespole radnych z PIs , Prezydent miasta miał w nosie powołany przez siebie zespół ? Coś tu śmierdzi na odległość .

 5. 5
  +4
  ~ Kleszcze
  Środa, 16.05

  Nie polecam chodzić wiosną i latem chodzić na górkę Chrobrego bo tam znajome dzieci połapały KLESZCZE! Jedynym rozwiązaniem jest pryskanie przeciwko tym groźnym szkodnikom

 6. 6
  +14
  ~ Maze
  Środa, 16.05

  Wróblewski be, PIS be ,tylko POpaprany cacy ?

 7. 7
  +16
  ~ wist
  Środa, 16.05

  Z tego co widać, to p. Wróblewski nie czuje tematów związanych z turystyką. Może nawet nie wie co to jest Szlak Kopernikowski? I czy "działania" p. Wróblewskiego to nie przykład "robienia" pod publiczkę, bo przecież naprawa szkód w Bażantarni nie zostanie zauważona przez wyborców.

 8. 8
  +8
  ~ Roma .
  Środa, 16.05

  Elbląska lewicy działa tak , byle się nie narazić Wróblewskiemu . A gdzie bezstronne dobro elblążan ?

 9. 9
  +8
  ~ lokalny patriota
  Środa, 16.05

  Szczury uciekają z tonącego okrętu. Teraz to nie my, to oni. A kto popierał wróbla, kto ma wiceprezydenta. Żenujący spektakl nieudaczników i szkodników. Stracone 4 lata dla Elbląga.

 10. 10
  +2
  ~ elblążanka
  Środa, 16.05

  Ten typ tak ma, wybory się zbliżają więc trzeba atakować. Skoro pieniędzy niema na "wszystko" więc z tego co widać inwestycje idą te najpilniej potrzebne mieszkańcom. Coś blokuje łapkę , nie należy przywiązywać większej wagi do punktacji.Jedno wiem już nigdy PO we władzach, zarówno też uwaga odnosi się do PIS.

 11. 11
  +11
  ~ Lewica
  Środa, 16.05

  Zamiast na wyborcze obniżki cen biletów należy te 560 tys. zł marnotrawione na wyborczą kiełbasę PiS przeznaczyć na naprawę Kopernikowskiego Szlaku. Czerwonego. Skoro w nieudolności swojej nie potrafią nic zrobić dla miasta, to trzeba myśleć za nich.

 12. 12
  +18
  ~ Do_pomorskiego
  Środa, 16.05

  Nie rozumiem. Jak to "wojewoda nie ma pieniędzy"? Od 1999 r. mówią nam, że jesteśmy drugim miastem w województwie, bez nas to województwo nie miałoby racji bytu i że leżymy w najbardziej dotowanym "regionie". Zgodnie z tą logiką kasa powinna płynąć strumieniami. Ba! Szczególnie na obiekt turystyczny, bo główną strategią tego województwa jest turystyka. Czy jest mi w stanie ktoś logicznie wytłumaczyć czemu nie ma kasy na obiekt turystyczny w drugim, co do wielkości mieście i to w najbardziej dotowanym wojewówdztwie? :)

 13. 13
  +10
  ~ Razem
  Środa, 16.05

  Jaki jest szacunkowy koszt naprawy tego szlaku? Jaki jest koszt partycypacji miasta? Dlaczego PiSowskie nadleśnictwo nie ma pieniędzy na takie prace? Gdzie są PiSowskie Wody Polskie? Ja tu widzę niezły burdel.

 14. 14
  +6
  ~ Robert Koliński
  Środa, 16.05

  Lasy Państwowe zdaje się ostatnio dobrze przędą na niszczeniu polskiej przyrody, niech się dorzucą do ściepy, szyszkodniki; https://pl.wikipedia.org/wiki/Szlak_Kopernikowski_(pieszy)

 15. 15
  +16
  ~ i co?
  Środa, 16.05

  Ale wiceprezydent jest z PO . Co robi Boruszko?

 16. 16
  +5
  ~ Marta .
  Środa, 16.05

  Zwalanie swej wszelkiej nieudolności na partię rządzącej w życiu samorządowym to ..trochę słabe , a nawet bardzo .

 17. 17
  +9
  ~ awatar
  Środa, 16.05

  no patrzajta ludzie jak teraz te leniwce z PO się martwią no.!!! Śmiech i żenada. Missay i inne Wcisły paszły WON

 18. 18
  +8
  ~ awatar
  Środa, 16.05

  no patrzajta ludzie jak teraz te leniwce z PO się martwią no.!!! Śmiech i żenada. Missany i inne Wcisły paszły WON

 19. 19
  +7
  ~ turban
  Środa, 16.05

  towarzyszu missan , wroblewski to wasz czlowiek! macie klopoty z pamiecia? w internecie krazy zdjecie jak ela w laczkach i jurek motowowka trzymaja sie za rece z wroblewskim tlumaczac ze elblag to wasza wspolna sprawa. POlegliscie wy, POległ wasz prezydent. teraz rzniecie glupa i udajecie ze z wroblem was nic nie laczy. ale my elblazanie pamietamy i bezlitosnie oderwiemy wasze upasle nieudolne mordy od koryta.

 20. 20
  +3
  ~ bronek
  Środa, 16.05

  Nie czepiajta sie Wroblewskiego,tylko j...anego Olsztyna,ktory zgarnia cala kase i rzuca nam ochlapy.Tego Judasza,co sprzedal nasze miasto powinni za jaja powiesic.

 21. 21
  +11
  ~ kat na idiotow
  Środa, 16.05

  Panie Missan,kto dal panu prawo do rozliczania innych i w kazdym temacie stawiania jakis oczekiwan i warunkow?Moze pochwal sie pan swoimi osiagnieciami na rzecz miasta!!Wytykac kazdy potrafi,a wszystkiego na raz nie da sie zrobic.

 22. 22
  +10
  ~ Bercik
  Środa, 16.05

  A moze tak BEZ-radni PO stworza plan na doprowadzenie szlaku do stanu uzywalnosci?

 23. 23
  +4
  ~ radzio
  Środa, 16.05

  Ta Gora Chrobrego potrzebna jest jak drzwi do lasu-niepotrzebny wydatek dla snibow,ktorzy przez m-c chca pozjezdzac na nartach.

 24. 24
  +4
  ~ Machupichcę
  Środa, 16.05

  Po raz kolejny powtórzę : żaden prezydent spoza PIS nie dostanie ani grosza od Wojewody. Czy to tak trudno zrozumieć ? Zobaczycie, że kandydat PIS (kimkolwiek on będzie) obieca naprawę Bażantarni.

 25. 25
  +7
  ~ ad
  Środa, 16.05

  Dobre zdjecia Redakcjo. Biegam po Bazantarni codziennie i widok poprzewracanych drzew i zapadnietych brzegow szalku jest przerazajacy podobnie jak przerazajaca jest niemoc wladz Miasta wobec naprawy szkód powstalych po powodzi.Lokalni politycy przerzucaja sie tylko odpowiedzialnoscia, kto powinien naprawic szlaki w Bazantarni a co robia Nasi Radni... debatuja jak powinien sie nazywac wiadukt, ktory nie został jeszcze ukonczony, to sa ich problemy i najwieksze zmartwienia... zenada. Z Bazantarni korzystaja wszyscy mieszkancy, zarowno zwolennicy PiS, PO , jak i ludzie, ktorzy w ogóle nie interesują sie polityka i dlatego Bazantarnia powinna zostac naprawiona ponad wszelkimi podzialami politycznymi i to w trybie ekspresowym.

 26. 26
  --4
  ~ do ad
  Środa, 16.05

  Bazantarnia nie konczy sie na czerwonym szlaku.przyjdzie czas zostanie naprawiony

 27. 27
  +11
  ~ strategia władzy
  Środa, 16.05

  W związku z planowanym rozwojem turystycznym metropolii elbląskiej likwidowane są wszystkie atrakcje turystyczne regionu: największy basen odkryty w Europie, żegluga na kanale Elbląskim po (remoncie) dewastacji za 100 mln,likwidacja przystani i połączenia wodnego z Krynica Morską i portami nadzalewowymi, kolej nadzalewowa, kradzież zabytkowego mostu zwodzonego na kanale elbląskim. Innych nie pamiętam możecie dodać z pewnością zapomniałem o paru sprawach

 28. 28
  +6
  ~ kręcenie lodów włoskich
  Środa, 16.05

  Baju, baju. Kuzyn z " firmą" realizuje inną ważną fuchę wygraną w "przetargu". Jak skończy, wygra przetarg jako jedyny spełniający wymogi (jak wybór dyrektorów szkół i departamentów UM) i weźmie się za Bażantarnię. A Górą zajmie się dotychczasowy dzierżawca w celu dorobienia 600 tyś. rocznie z kasy miasta. "Prezydent" o darczyńcach , wdzięcznych i powinowatych nie zapomina. Spokojnie wydoi wszystko, tak jak poprzednicy. Czy jest takie drugie siczowe i bezwolne miasto takiej wielkości w Polsce? Wróbel ślepy, głuchy, ale dyktatorem jest - tak czy owak do konfitur nie zagląda nawet nowak (nasz, bo prof. novak zagląda z pawłem, bo paweł wie gdzie co leży jako elblążanin).

 29. 29
  +6
  ~ Cóż
  Środa, 16.05

  Szkoda słów, ręce opadają.

 30. 30
  +4
  ~ Hgdchuijssazffh
  Środa, 16.05

  No przecież Wróbel się nie będzie lansował gdzieś w bażantarni to jemu się nie opyla

 31. 31
  +3
  ~ and
  Środa, 16.05

  PANIE Prezydencie Elblaga jest pan śpiacym Rycerzem, czas Pana dobiega końca na, każdym odcinku zawalił Pan sprawę niczym nieróżni się Pan od przywódcy Pisu Pan mnie i wiele innych wyborców zawiudł .dolinka nieruszona Bazantarnia leży o basenie już nie spomne dziury na drogach zrójnowane chodniki oraz trawniki rozjeżdżone a hrabiom służby Miejskiej pan płacisz za wożenie tyłków . miasto jest brudne .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.