Niedziela, 24.03.2019, Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Co dalej z Bażantarnią? "Wszystkich dziwi bezczynność władz miasta"

16.05.2018, 07:00:51 Rozmiar tekstu: A A A
Co dalej z Bażantarnią? "Wszystkich dziwi bezczynność władz miasta"
Fot. Ryszard Biel
- Jeśli się spełni czarny scenariusz to w tym roku, roku wyborczym, w ostatnim roku kadencji Prezydenta i Rady, dojdzie do braku dostępu do dwóch atrakcji turystycznych w Elblągu – Góry Chrobrego i Bażantarni – zaznaczył Michał Missan, Przewodniczący Klubu Radnych PO podczas zwołanej wczoraj konferencji prasowej.
 
W wyniku powodzi, która miała miejsce we wrześniu ubr. zniszczeniu uległ m. in. czerwony szlak biegnący wzdłuż Srebrnego Potoku. - W Bażantarni mamy zniszczony główny szlak spacerowy. Jest on co prawda uprzątnięty, ale nie jest on naprawiony. Zastanawiamy się, czy pan prezydent zrobił wszystko w tej sprawie, by wyremontować to miejsce – mówił Michał Missan.
 
Radni złożyli do Prezydent interpelacje w tej sprawie. - Otrzymaliśmy odpowiedź, że prezydent nie otrzymał środków od wojewody. Niestety nie przedstawił planów, co dalej zamierza z tym zrobić – dodał radny PO.
 
Zdaniem Michała Missana wiele w tym temacie mogliby zrobić... radni PiS.
 
Mają wojewodę, który wywodzi się z tej partii. Mają też rząd, dla którego takie pieniądze, które są potrzebne na Bażantarnie, wydają się być dość niewysokie. Wydaje mi się, że udałoby się to załatwić jednym telefonem
 
– stwierdził radny.
 
Podczas konferencji głos zabrał również Marek Pilichowski, były dyrektor MPO, który przedstawiony został jako jeden z liderów elbląskich struktur PO. - Często spotykam się z mieszkańcami Elbląga i większość tych spotkań zaczyna się bądź kończy tematem Bażantarni. Ludzie są zawiedzeni, zniechęceni, zwyczajnie wkurzeni tym, w jakim stanie pozostaje nadal czerwony szlak. Trudno się dziwić, bo Bażantarnia to wizytówka naszego miasta ujęta we wszystkich materiałach reklamowych Elbląga – zaznaczył Marek Pilichowski.
 
Politycy PO podkreślali, że obecnie czerwony szlak nie jest bezpieczny dla turystów.
 
Wszystkich dziwi ta bezczynność władz miasta. Może część pomyśli – bez przesady, część czerwonego szlaku to nie jest cała Bażantarnia. Musimy jednak pamiętać, że to czerwony szlak jest numerem jeden w Polsce. To on jest ujęty we wszystkich turystycznych przewodnikach i jest nazywany Kopernikowskim. Przynajmniej jeszcze na razie
 
– stwierdził Marek Pilichowski.
 
Co w takim razie można zrobić? - Miastem rządzi PiS dzięki większości w Radzie Miejskiej. Wojewoda jest z PiS-u. Całym krajem rządzi PiS. Jestem przekonany, że można zrobić więcej, żeby odzyskać Bażantarnię w takim stanie, w jakim się znajdowała – dodał Marek Pilichowski.
 
- Bażantarnia jest wyróżniającą się atrakcją nie tylko w całym kraju, ale i w Europie. Chcielibyśmy, aby pan prezydent podszedł do tematu poważnie i przedstawił plan działania, co zamierza zrobić w tym temacie, skąd pozyskać środki. A od radnych PiS-u oczekujemy, że uruchomią swoje aktywa polityczne i pomogą Elblągowi odzyskać Bażantarnie – mówił Michał Missan.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Galeria / Bażantarnia,trasa wzdłuż Srebnego Potoku ( zdjęć 84 )
Dodano: 2018-05-16 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (31)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ Kez
  Środa, 16.05

  Nieudacznicy - nie zwalajcie winy na PIS. To wy jesteście w koalicji z Wróblewskim. PIS ma większość w Radzie Miasta , ale to wy macie władzę. !!!

 2. 2
  +9
  ~ Analiza CBA
  Środa, 16.05

  Wróblewski tworzy dla siebie Serengeti.

 3. 3
  +22
  ~ twój podpis
  Środa, 16.05

  Wróblewski żyje wiaduktem i reelekcją a nie jakąś Bażantarnią. Co go szlak czerwony obchodzi, tudzież mostek elewów

 4. 4
  +20
  ~ Kadrowa z urzędu .
  Środa, 16.05

  Ale jak PIs ? Skoro wiceprezydent miasta Elbląga jest z SLD ? Na co czekają wybrańcy z SLD ? Skoro są we władzy wykonawczej , że Ktoś za nich będzie działał ? Janusz Nowak był w zespole odnośnie Góry Chrobrego i okazało się , że nie mieli dostępu do żadnych dokumentów itp . itd ? Żarty . Rudnicki sugeruje , że to przez nieobecność w zespole radnych z PIs , Prezydent miasta miał w nosie powołany przez siebie zespół ? Coś tu śmierdzi na odległość .

 5. 5
  +4
  ~ Kleszcze
  Środa, 16.05

  Nie polecam chodzić wiosną i latem chodzić na górkę Chrobrego bo tam znajome dzieci połapały KLESZCZE! Jedynym rozwiązaniem jest pryskanie przeciwko tym groźnym szkodnikom

 6. 6
  +14
  ~ Maze
  Środa, 16.05

  Wróblewski be, PIS be ,tylko POpaprany cacy ?

 7. 7
  +16
  ~ wist
  Środa, 16.05

  Z tego co widać, to p. Wróblewski nie czuje tematów związanych z turystyką. Może nawet nie wie co to jest Szlak Kopernikowski? I czy "działania" p. Wróblewskiego to nie przykład "robienia" pod publiczkę, bo przecież naprawa szkód w Bażantarni nie zostanie zauważona przez wyborców.

 8. 8
  +8
  ~ Roma .
  Środa, 16.05

  Elbląska lewicy działa tak , byle się nie narazić Wróblewskiemu . A gdzie bezstronne dobro elblążan ?

 9. 9
  +8
  ~ lokalny patriota
  Środa, 16.05

  Szczury uciekają z tonącego okrętu. Teraz to nie my, to oni. A kto popierał wróbla, kto ma wiceprezydenta. Żenujący spektakl nieudaczników i szkodników. Stracone 4 lata dla Elbląga.

 10. 10
  +2
  ~ elblążanka
  Środa, 16.05

  Ten typ tak ma, wybory się zbliżają więc trzeba atakować. Skoro pieniędzy niema na "wszystko" więc z tego co widać inwestycje idą te najpilniej potrzebne mieszkańcom. Coś blokuje łapkę , nie należy przywiązywać większej wagi do punktacji.Jedno wiem już nigdy PO we władzach, zarówno też uwaga odnosi się do PIS.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.