Czwartek, 24.09.2020, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elblążanie tłumnie przybyli, by wspólnie oddać się modlitwie

28.03.2018, 23:00:14 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanie tłumnie przybyli, by wspólnie oddać się modlitwie
Fot. Ryszard Biel

Tegoroczna droga krzyżowa, rozpoczęła się w środowy wieczór (28.03), o godz. 19:00. Mimo chłodu elblążanie tłumnie przybyli, by wspólnie oddać się modlitwie.  Tegoroczne rozważania czternastu stacji nabożeństwa przygotował ks. Edward Rysztowski z parafii Świętej Rodziny. Intencją nabożeństwa był w tym roku pokój na świecie.


Wielki Tydzień w Kościele Katolickim obfituje w uroczystości ważne dla jego wiernych. W Wielki Czwartek świętowany jest dzień ustanowienia sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa, Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa, a Wielka Sobota to dzień oczekiwania na Zmartwychwstanie  Jezusa. Od wielu lat w Elblągu Triduum Paschalne poprzedza procesja drogi krzyżowej,  przebiegająca ulicami miasta.

Procesja ruszyła dziś z kościoła pw. Matki Boskiej Królowej Polski przy ul. Robotniczej i przechodziła przez ulice: Brzozową, Płk. Dąbka, 12 Lutego, Hetmańską, Giermków, Wigilijną, Mostową, do Katedry pw. Św. Mikołaja.


Wierni przeszli trasę drogi krzyżowej w skupieniu, wspólnie się modląc. Przemarsz zakończył błogosławieństwem biskup Jacek Jezierski.


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Droga Krzyżowa ( zdjęć 96 )
Dodano: 2018-03-28 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --12
  ~ kalwaria
  Czwartek, 29.03

  Wielka Polska katolicka. Dziękuję Elblążanom za przybycie. Pokazaliście, że wiara i chrześcijaństwo są nadal numerem jeden i nic nie jest w stanie tego zmienić, w szczególności marsze pogardy dla życia

 2. 2
  +14
  ~ Realista
  Czwartek, 29.03

  Zdjęcia pokazują smutną rzeczywistość, w której to niestety nie ma zbyt wielu młodych ludzi w naszym mieście. Na imprezach masowych również nie widać zbyt wielu nastolatków, wszędzie starzy ludzie w tym elblążkowie. Ale czego się spodziewać jak jedyną atrakcją i miejscem gdzie można posiedzieć jest Carrefour. Poza tym Elbląg zamiast się rozwijać to cofa się w rozwoju, a ludzie zamiast przyjeżdżać to wyjeżdżają

 3. 3
  +14
  ~ Gosc
  Czwartek, 29.03

  Niestety srednia wieku 60 + jak ich zabraknie nie bedzie juz kto mial chodzic mlodzi omijaja kosciol szerokim lukiem

 4. 4
  +12
  ~ tuop
  Czwartek, 29.03

  Droga Kalwario- szkoda tylko, że ci prawdziwi polscy katolicy maszerują, a jak gdzieś potkają bliźniego,to leją i lżą.Przypomnijcie sobie,co głosił Jezus.Taka jest wasza wiara?

 5. 5
  --11
  ~ kalwaryjczyk
  Czwartek, 29.03

  Hehe boli czerwonych łajdaków frekwencja. O takiej mogą tylko pomarzyć.

 6. 6
  +11
  ~ Jannam
  Czwartek, 29.03

  Same stare babinki poubierane w mohery. Żadnych młodych osób czy rodzin. Kiedy miałam 15 lat również chodziłam na drogi krzyżowe, ale zmądrzałam i dojrzałam o co tak naprawdę chodzi w tej całej instytucji... kasa kasa kasa. Jestem osoba wierzącą, ale kasy nie daję. Do kościoła nie chodzę.

 7. 7
  +6
  ~ auslanderr
  Czwartek, 29.03

  Cóż to za zbiorowisko! Najpierw myślałem, że strajk kobiet bo tyle czarnych sukienek. Patrzę moherowe berety i świeczki - marsza KOD-u. Też nie. Polityków nie widać!

 8. 8
  --2
  ~ do Jannam
  Czwartek, 29.03

  Nie rozumię filozofii - "Jestem osoba wierzącą, ale kasy nie daję. Do kościoła nie chodzę". Co to za wiara chrześcijańska? Lepsze stwierdzenie jest "jestem osobą nie wierzącą i do kościoła nie chodzę"-proste.

 9. 9
  +8
  ~ Wierząca
  Czwartek, 29.03

  ~ do Jannam Całkowicie się z Tobą zgadzam. Wiara jest niezmienna, a kościół - co kraj to obyczaj. Jedni kolędują-inni nie, jedni biorą udział w procesjach-inni nie, jedni gromadzą się się przy żłobkach-inni nie, jedni zawierają związki małżeńskie-inni nie. W jednych krajach księża są bogaci, w innych żyją bardzo skromnie i to jest dla nich normą.

 10. 10
  +4
  ~ Adam
  Czwartek, 29.03

  Pan przy krzyżu, był kiedyś w pracy najgorszym człowiekiem, jakiego można spotkać. Słaby merytorycznie podsłuchiwał ludzi i donosił na Nich do kierownictwa wyższego szczebla. Był w zakładzie w egzekutywie PZPR, co nie przeszkadzało aby Jego synowie w latach 80-tych przynosili z kościoła paczki żywnościowe i ubraniowe. Skoro Pan Bóg przyjmuje takie osoby, to wszyscy ateiści na pewno są lepszymi ludźmi.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.