Sobota, 3.06.2023, Imieniny: Leszek, Anatola, Tamara
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Hojność elblążan była bardzo duża"

12.02.2018, 15:00:41 Rozmiar tekstu: A A A
"Hojność elblążan była bardzo duża"
Fot. Ryszard Biel

Za nami 26.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Hojność elblążan była bardzo duża – stwierdził Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podczas zorganizowanej dziś konferencji prasowej.

W WOŚP zaangażowało się bardzo dużo środowisk. - Byłem w wielu sztabikach i widziałem  zaangażowanie dzieci, rodziców, różnych firm. To była potężna impreza – mówił Witold Wróblewski.


Szefem sztabu został Bogusław Milusz. W skład sztabu weszli m.in. Kasia Stosik, Gabrysia Zimorowska, Magda Śmietanko, Gosia Borczak, Anna Nowocień, Agata Hajdukonis, które dziś z rąk Prezydenta odebrały podziękowania za włożony wkład i zaangażowanie w organizację tego niemałego przedsięwzięcia.
 

W naszym mieście grało113 tys. mieszkańców. Grały przedszkola,szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, instytucje. Bardzo chcielibyśmy podziękować za wsparcie również służb miejskich

– mówił Bogusław Milusz.


W Elblągu z WOŚP-owymi puszkami chodziło 450 wolontariuszy. W sumie uzbierali oni 361 145,92 zł. Prowadzone były także aukcje, podczas których zebrano 25 757,22 zł. Oznacza to, że w sumie elbląski sztab może pochwalić się kwotą: 386 903,14 zł!


- Elbląg spisał się wspaniale. Jak na razie kwota zadeklarowana to ponad 386 tys. zł,ale z tego, co czujemy to ta kwota będzie większa. Oficjalne rozliczenie sztabu będzie w marcu – dodał Bogusław Milusz.


W Elblągu z WOŚP-owymi puszkami chodziło 450 wolontariuszy.

Najmłodszy wolontariusz sam nie chodził, bo miał niespełna roczek. Najstarszy miał ok.70 lat. Pan przyszedł zresztą ze swoimi wnuczkami. To,co jest cudowne w tej inicjatywie, to fakt, że łączy pokolenia. Ktoś, kto zaczynał 20 lat temu jako nastolatek dziś przychodzi ze swoimi dziećmi

– opowiadała Gabrysia Zimirowska.


Okazuje się, że chętnych na zbieranie pieniędzy nie brakowało. - 450 zgłoszeń rozeszło się bardzo szybko. Taki przedział dostaliśmy z Warszawy. Nie mogliśmy mieć większej ilości wolontariuszy jak 450. W przyszłym roku zapewne będziemy wnioskować o to,żeby tych miejsc dostać więcej- dodała Gabrysia Zimirowska.


W akcję czynnie zaangażowała się m.in. grupa osób niepełnosprawnych.- Zbierali pieniądze od 9.00 do 20.30. Byli niesamowici. Jedna z dziewczynek, Martyna, uzbierała prawie 5 tys. zł. Trzy razy wymieniała puszki – podkreśliła Gabrysia Zimirowska.


Po tak wielkim sukcesie, czy można być pewnym, że za rok Elbląg również zagra? - Przez tyle lat WOŚP stał się naszą światową wizytówkę. Nie wyobrażam sobie, żeby Elbląg nie brał udziału w tej inicjatywie – mówił Witold Wróblewski.


- W przyszłym roku na pewno wymiar grania będzie jeszcze szerszy- dodał Bogusław Milusz.


Czy za rok SP 11 również podejmie się organizacji? - Nie widzę powodów, żeby było inaczej – przyznał Bogusław Milusz. 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Galeria / Hojność elblążan była bardzo duża ( zdjęć 12 )
Dodano: 2018-02-12 |  
0

Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  pampi - ZAWADA
  Poniedziałek, 12.02

  Brawo WY , Brawo MY !

 2. 2
  0
  ~ ZXOPR
  Poniedziałek, 12.02

  Wróblewski .Dlaczego sie wszdzie lansujesz .Dlaczego ciebie nie było na ruskim cmentarzu u wzywolicieli.

 3. 3
  +2
  ~ Dziadzia
  Poniedziałek, 12.02

  ZXOPR -- umyłeś dobrze zęby?. To teraz możesz p**go w d**p.

 4. 4
  +3
  ~ lakalny patriota
  Poniedziałek, 12.02

  Żenujące widowisko. Czego to się nie robi w kampanii wyborczej.

 5. 5
  +5
  ~ A- Z
  Poniedziałek, 12.02

  Od dwóch lat nie daję ani złotówki i już nigdy nie dam. Wystawić na aukcje mogę te serduszka uzbierane. Dosyć dziadowania na służbę zdrowia, gdzie jest nasza kasa co państwo pobiera od wynagrodzeń i od emerytur, Niedługo to w służbie zdrowia będzie mieli najwięcej kadr menagerskich z sowitymi pensjami, a leczyć i tak nie będzie miał kto. Nie rozumiem kto pozwolił na sprywatyzowanie Rezonansu i TK, to przecież było własnością naszą społeczeństwa. Teraz bierzemy pod swoje skrzydła i z naszych pieniędzy utrzymujemy prywatne placówki zdrowia. Czekam na systemowe zmiany , jeżeli jeszcze coś zostanie.

 6. 6
  +7
  ~ q11
  Poniedziałek, 12.02

  Czyli w Elblągu sukces WOŚP=sukces UM i prezydenta? Toż to szok!

 7. 7
  +4
  ~ widziałam
  Poniedziałek, 12.02

  to wszystko tak ładnie na zdjęciach wygląda a naprawdę to kupa bufonów, naburmuszonych, jak były jakieś gadzety to nie dali tym co naprawdę się napracowali, tylko urzędnikom UM itp

 8. 8
  +1
  ~ wasyl
  Wtorek, 13.02

  brzydko to wygląda jak Wróblewski się lansuje na WOŚP, tandeta i nepotyzm!!!!

 9. 9
  +1
  ~ Tora
  Wtorek, 13.02

  I super Pan Owsiak potrzebuje kasy więc dawać dawać nie żałować .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3017859458923