Sobota, 17.03.2018, Imieniny: Gertruda, Patryk, Zbigniew
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Dworzec odstrasza? "To wstyd, że w takim mieście oszczędza się na oświetleniu"

07.12.2017, 09:00:03 Rozmiar tekstu: A A A
Dworzec odstrasza? "To wstyd, że w takim mieście oszczędza się na oświetleniu"
Fot. Ryszard Biel

Elbląg może poszczycić się pięknie wyremontowanym dworcem, który wita przyjeżdżających nowoczesnym wnętrzem. Niestety blask traci w nocy, gdy, jak stwierdziła jedna z naszych czytelniczek, "oświetlenie na stacji wygląda jak na wsi".

Nasza czytelniczka poruszyła problem oświetlenia, a w zasadzie jego braku na elbląskim dworcu.


Zazwyczaj do pracy w Gdańsku dojeżdżam samochodem, ale w tym tygodniu musiałam korzystać z podróży koleją. O ile same podróże były nawet przyjemne bardzo zastanawia mnie zarządzanie naszymi dworcami PKP i PKS. Codziennie byłam na dworcu w Elblągu rano i wieczorem. Zazwyczaj przed 19 byłam na stacji PKP i tutaj pojawiło się moje zdziwienie. Wysiadam z pociągu a tu ciemność

- stwierdziła p. Edyta.

Elblążankę zdziwił fakt, że w miejscu, gdzie tak ważne jest bezpieczeństwo brakuje odpowiedniego oświetlenia. - Na peronach, pod wiatami palą się pojedyncze lampy. Czy to jest normalne, że w ponad 100-tysięczym mieście oświetlenie na stacji wygląda jak na wsi? - pyta.

Dowodem na to, jak bardzo brakuje tam oświetlenia jest zachowanie konduktorów. - Może się za mocno czepiam, ale to dziwne, jak konduktor musi świecić latarką na stacji bo nic nie widać. O tej godzinie już jest dawno po zachodzie słońca, więc nie ma mowy o częściowym oświetleni - dodała p. Edyta.

To nie jedyne miejsce, w którym pasażerowie muszą borykać się w tym problemem.

Wracając przechodziłam przez nasz dworzec PKS. Tam to już egipskie ciemności. Stanowiska ciemne, budynek dworca nieoświetlony, w środku nie pali się światło. Ludzi stoją i czekają na autobusy w ciemnościach. Pewnie chodzi o oszczędności, ale bez przesady. Są rzeczy, na których nie powinno się oszczędzać. To wstyd, że w takim mieście oszczędza się na oświetleniu

- podkreśliła elblążanka. 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 17

%76.5 %23.5


Galeria / Oświetlenie na elbląskich dworcach ( zdjęć 36 )
Dodano: 2017-12-07 | Fot. Ryszard Biel

Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ wasyl
  Czwartek, 07.12

  już ta cała czytelniczka chyba nie ma co robić, w mieście jest pare pociągów na krzyż, i co ma świateł być nawalonych jak w Warszawie? no bez przesady

 2. 2
  +17
  ~ oszczędny jak Polak
  Czwartek, 07.12

  z tego co widać na zdjęciach - wszystko jest oświetlone - a swoja drogą - jest taka technika, że można zamontować takie oświetlenie co będzie wzbudzane ruchem - jest ruch na peronach, podjeżdża pociąg - rozjaśnią się lampy - nie ma - zgasną. Po co mają się palić niepotrzebnie i świecić ćmom.

 3. 3
  +8
  ~ Ktoinny
  Czwartek, 07.12

  Nie wiem co widzi a raczej czego nie widzi autorka, ale jak dla mnie wszystkie potrzebne rzeczy na dworcach są oświetlone. Więcej świateł nie założą, po pierwsze przez zbyt duże koszty, którę są zbędne, bo wszystko widać; po drugie, i ważniejsze, gdyby ktoś chciał oświetlić wszystko na dworcu PKS, łącznie z tym momentem przejścia z pod dworca do stanowiska lampy oślepiałyby kierowców; a chyba nie w tym sens, prawda?

 4. 4
  +18
  ~ kolo
  Czwartek, 07.12

  Ta osoba chyba z Elbląga nie wyjeżdża. Zdziwiła by się, jak wyszydzane przez nią wsie teraz się prezentują, oj by się zdziwiła.

 5. 5
  +5
  ~ pasazer
  Czwartek, 07.12

  W niedzielę rano to dopiero było oświetlenie! Przyjechałem pociągiem o 6:19, dworzec jeszcze oświetlony, ale dalej... w całym mieście wszystkie lampy wyłączone, ledwo co trafiłem do domu

 6. 6
  +7
  ~ kik
  Czwartek, 07.12

  w tej zapyziałej mieścinie brakuje również przyzwoitego rozkładu jazdy ...

 7. 7
  +8
  ~ Jupiter
  Czwartek, 07.12

  Ta Wasza czytelniczka p. Edyta widać ma chore nie tylko oczy ale też i głowę.

 8. 8
  +11
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 07.12

  ....jak widać idiotów nie brakuje? Kolejny sensacyjny artykuł? No i inicjały pod artykułem ktoś bardzo musi sie wstydzić swoich myśli!

 9. 9
  0
  ~ EG
  Czwartek, 07.12

  GODZINĘ NA ZEGARZE MOŻNA ODCZYTAĆ TYLKO W DZIEŃ,BO ZEGAR W NOCY NIE OŚWIETLONY :(

 10. 10
  +4
  ~ jest gorzej niż myślałem
  Czwartek, 07.12

  ta ...sorry ale na słonecznym nie można odczytać ani w dzień ani w nocy i co z tego wynika? Komórki ma każdy co?

 11. 11
  0
  ~ I dodamy
  Czwartek, 07.12

  Kiedyś były pociągi bezpośrednio z Elbląga. Obecnie wszystko przez olsztyn lub z olsztyna. To jest chore jak te buraków zniszczyło Elbląg. A dobry pomysł ztym oświetleniem jak pociąg jest nastąpi to jest widno. Na dodatek budynek powinien być podświetlany Ledami. Jest po remoncie.

 12. 12
  +3
  ~ efdffd
  Czwartek, 07.12

  bo Elblag to jest juz wies. Podizekujcie Wroblewskiemu i jego opcjom politycznym.

 13. 13
  +6
  ~ Spokojnie ...
  Czwartek, 07.12

  Zaraz tym tematem na info. , zajmie się Radna Kosecka lub Radny Rudnicki a może sam Turlej . Wszystko zostanie dostrzeżone a nawet " załatwione " ? Czyli doświetlone .

 14. 14
  +5
  ~ Konduktorsza
  Czwartek, 07.12

  Nie wydaje mi się, aby ta interwencja pasażerski była trafna. Od 15 lat codziennie kursuje do pracy w Trójmieście i odnośnie standardu elblaskich dworców PKP czy PKS nie mam istotnych uwag. Proponuje,aby w przyszłości redakcja przed publikacją artykułu sprawdzała rzetelność interwencji.

 15. 15
  +4
  ~ Dodamy
  Czwartek, 07.12

  Gdy nastał to bagiennr województwo znać knely z dworca PKP elektroniczne skrzynki gdzie wyswietlaly się pociągi ich odjazdy i przyjazdy. Może wreszcie ten co za,,,,, l odda nasza własność. Tak samo zegar był i się zmyl. Nie wspominając o szynobusie który też był Elbląga.

 16. 16
  +5
  ~ PCdriver
  Czwartek, 07.12

  Czy czasami tych zdjęć nie robiła jedna z uczestniczek wyjazdu do Malborka na sesję fotograficzną nocą?!

 17. 17
  +2
  ~ homoda
  Czwartek, 07.12

  po tak ciekawym artykule ide do kibla zlamac sie

 18. 18
  +6
  ~ Rozklekotanytrabant
  Czwartek, 07.12

  Wyremontowano już dworzec Olsztyn Zachodni, a w 2018 rozpocznie się przebudowa dworca Olsztyn Główny i jego otoczenia-można w necie zobaczyć wizualizację. Reforma administracyjna z 1999 roku okazała się zagładą cywilizacyjną dla miast nazywanych kiedyś stutysięcznikami-Elbląg jest tego podręcznikowym przykładem. W Olsztynie nowe dworce, a w Elblągu brakuje na kilka żarówek!

 19. 19
  +2
  ~ popisany
  Czwartek, 07.12

  ~kliknij sobie zakładkę" moje inne artykuły" i nawet zdjęcie autorki znajdziesz :) Inna sprawa, że pisząc ten sensacyjny artykuł powołuje się na tajemniczą czytelniczkę Edytę. To pewnie miał być artykuł interwencyjny a zdjęcia potwierdzają raczej inną rzeczywistość niż opisana w artykule

 20. 20
  +1
  ~ AM
  Czwartek, 07.12

  co to za ***o przylepiło wam się do tytułowej strony?

 21. 21
  +5
  ~ Rebecca A. Bärbel Von Schmidt
  Czwartek, 07.12

  HAŃBA! Pisowcy wyłączają światło na elbląskim dworcu!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.