Piątek, 7.08.2020, Imieniny: Dorota, Konrad, Kajetan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Budżet Obywatelski 2018 - zobacz zwycięskie pomysły mieszkańców

25.10.2017, 10:50:31 Rozmiar tekstu: A A A
Budżet Obywatelski 2018 - zobacz zwycięskie pomysły mieszkańców

Znamy projekty, które będą realizowane w 2018 roku w ramach Budżetu Obywatelskiego. Głosami mieszkańców, spośród 100 projektów, które poddane zostały pod głosowanie, wybranych zostało do wykonania 20 zadań,  w tym 10 małych projektów.  Łączny szacunkowy koszt wybranych do realizacji zadań wynosi  2 517 000 złotych.

W tegorocznym głosowaniu udział wzięło  15 690 osób (w ubiegłym roku 3 214 osób), w tym 9398 kobiet i 6292 mężczyzn. W okręgach oddanych zostało łącznie 10 144 głosów. Na zadania ogólnomiejskie zagłosowało natomiast 13 424 elblążan.  W tym roku po raz pierwszy w głosowaniu mogły wziąć osoby, które ukończyły 16 rok życia. Z tego prawa skorzystało  215 osób – w tym 126 17-latków i 89 16 – latków.  Po raz pierwszy także mieszkańcy mogli głosować w mobilnych punktach BO w największych centrach handlowych Elbląga.

- „Chciałbym podziękować wszystkim elblążanom, którzy aktywnie włączyli się w tworzenie Budżetu Obywatelskiego na rok 2018, zarówno tym którzy składali  wnioski, jak i tym którzy wzięli udział w głosowaniu. Cieszę się, że tak wielu mieszkańców wykazuje zainteresowanie sprawami miasta. Budżet Obywatelski to narzędzie, dzięki któremu sami decydujemy o tym, co jest najważniejsze do wykonania w najbliższej okolicy. Tegoroczna edycja udowodniła, że elblążanie  chcą brać udział w zmienianiu swego otoczenia i poprawie jakości życia” – podkreśla Prezydent Witold Wróblewski.

 
Budżet Obywatelski 2018 - zobacz zwycięskie pomysły mieszkańców


Szczegółowe informacje na temat głosowania znajdują się na stronie internetowej www.elblag.eu oraz stronie Budżetu Obywatelskiego

 


Joanna Urbaniak
Biuro Prezydenta Miasta
Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga

 

Oceń tekst:

Ocen: 9

%11.1 %88.9


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ Mari
  Środa, 25.10

  Trzy pierwsze miejsca w projekcie ogolnomiejskim zajely szkoly, mam nadzieje, ze z wygranego projektu beda mogli korzystac wszyscy mieszkancy a jezeli nie to szkola zwroci pieniadze. Wedlug mnie szkoly w ogole nie powinny brac udzialu w tym glosowaniu bo jak tak dalej bedzie to wszystkie pieniadze beda rozdawane po szkolach a nie na inne projekty, ktore mysle sa bardziej potrzebne miastu.

 2. 2
  +21
  ~ Jamaleg
  Środa, 25.10

  Proszę o zaprzestanie używania nazwy ,,obywatelski" bo on jest urzędniczy . Jak nazwać inaczej ten twór kiedy urzędnicy decydują na co mają ludzie głosować

 3. 3
  +20
  ~ Opus Dei
  Środa, 25.10

  Od "ustawki " ze szkołami udziału w parodii nie biorę!

 4. 4
  +19
  ~ Żarty
  Środa, 25.10

  Budżet, Radnych i tych nawiedzony h z um.

 5. 5
  +14
  ~ wist
  Środa, 25.10

  Jakoś dziwne pomysły wygrywają. A p. Wróblewski mówi, że elblążanie - budżetem - zmieniają swoje otoczenie. Co mają wspólnego imprezy / i to w każdym okręgu /z poprawą otoczenia i poprawie jakości życia, p. Wróblewski. Takowe imprezy to powinny się odbywać za pieniądze z poszczególnych SM i z pozyskanych środków od sponsorów. Chyba że za sponsorów uważa się UM, a de facto mieszkańców Elbląga. Ale ciekawe czy p. Wróblewski pytał elblążan o wyrażenie zgody na sponsoring?

 6. 6
  +2
  ~ Pani Zofia
  Środa, 25.10

  Kamery by się przydały Panie radny Turlej.Czwarte miejsce na ten projekt nie jest zły i zamiast czterech kamer w pobliżu szkoły i sklepu monopolowego chociaż dwie by się przydały także z widokiem na parking.Połowa tej kwoty to chyba możliwość wysupłania z budżetu.Okręg 1 to prawie 1000 głosów.

 7. 7
  +11
  ~ iiiiiiiiiiiiiiiiii
  Środa, 25.10

  brałam udział w głosowaniu mimo tylu złych myśli miałam nadzieje że się coś zmieni i niestety znowu szkoły !!!! jest to dla mnie śmieszne ! jak można z nimi wygrać ! nie da się ! wiecie co te dzieci robiły by pozyskać głosy ? chodziły zaczepiały ludzi na mieście ; wchodziły do sklepów okolicznych ; każde dziecko dostało do domu kartę z rubryką bodajże 20 osób do wpisania - pesel i swoje dane że głosuje na ten ich projekt ; klasa która zdobyła największa ilość głosów dostawała upominki od szkoły - PARODIA !!!!!!!! moim zdaniem TEMAT DLA UWAGI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. 8
  +8
  ~ Robert Koliński
  Środa, 25.10

  W Olsztynie czy w Gdyni wprowadzono zakaz uczestnictwa w programie przez jednostki miejskie, np. szkoły, bowiem zbieranie głosów poparcia dla projektów - często pod przymusem, gdzie nauczyciele i dyrekcja zmuszają uczniów do zbierania podpisów wśród rodziny, znajomych czy nawet na ulicy - jest zwyczajnie skandalem i patologią tego programu, o czym piszą eksperci od lat, o czym pisałem i kilkakrotnie ja, a na co władze samorządowe Elbląga pozostają ślepe i głuche. Wszystko dlatego, że takie fundowanie różnych projektów ze środków obywatelskich jest dla radnych miejskich sposobem na prowadzenie kampanii wyborczej wśród mieszkańców miasta i nie obchodzi ich zupełnie, że jest to kampania prowadzona w sposób nielegalny, w dodatku że jest to działanie zniechęcające większość mieszkańców (...)

 9. 9
  +7
  ~ Robert Koliński
  Środa, 25.10

  (...) do uczestnictwa w projekcie Budżetu Obywatelskiego i utrwalające szkodliwe mity na temat uczestnictwa w życiu społeczności lokalnej oraz zwyczajnie korupcjogenne. Najwyższy czas z tą patologią w elbląskim samorządzie skończyć.

 10. 10
  +3
  ~ Nie wiecie
  Środa, 25.10

  Ryba psuje się nadal od głowy. Elbląg to nie radni i ci co palec trzymają w d. Dlatego tak mało osób głosuje na, b, o.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.