Poniedziałek, 8.03.2021, Imieniny: Beata, Stefan, Wincenty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Strajku nie będzie! Tramwaje ruszą na trasę zgodnie z rozkładem

01.10.2017, 20:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Strajku nie będzie! Tramwaje ruszą na trasę zgodnie z rozkładem
Fot. Ryszard Biel

Dla mieszkańców to dobra wiadomość. Zaplanowany na poniedziałek strajk tramwajarzy nie dojdzie do skutku. Protestujący od kilku miesięcy pracownikom spółki komunalnej Tramwaje Elbląskie udało się dojść do porozumienia z pracodawcą w sprawie podwyżek płac.

Porozumienie podpisane. Nie jest to szczyt marzeń, ale... poinformował dzisiaj pod wieczór na portalu społecznościowym Roman Kluczyk. To przełom w trwającym od niemal pół roku sporze zbiorowym między załogą a dyrekcją spółki komunalnej Tramwaje Elbląskie. Jeszcze wczoraj wydawało się, że kompromisu nie będzie, a zapowiadany przez tramwajarzy na poniedziałek strajk rzeczywiście dojdzie do skutku i tramwaje nie wyjadą jutro na tory.

Ostatecznie jednak dzisiaj udało się wypracować porozumienie. Pracownicy spółki otrzymają podwyżkę w wysokości 50 groszy za godzinę pracy od 1 lipca 2017 rokku, wraz z wyrównaniem do złotówki od 1 stycznia 2018 r. za okres od lipca do grudnia i kolejne 50 groszy od 1 stycznia 2018 r - takie rozwiązanie już w piątek zaproponował prezydent Elbląga Witold Wróblewski. W porozumieniu nie znalazły się jednak punkty, których domagali się protestujący, dotyczące dodatkowej zapłaty za niedziele wolne od handlu oraz corocznej rewaloryzacji pensji.
Związkowcy zapowiadają, że w kwestii tych dwóch punktów negocjacje nadal będą prowadzone, spór zbiorowy nie został bowiem zawieszony.

Poziom desperacji i zmęczenia załogi jest wysoki. Chwytamy się różnych możliwości rozwiązania problemu. Wiemy jednak, że aby do tego doszło, konieczny jest dialog, a nie nasz monolog

- przekonywał Roman Kluczyk, motorniczy ze Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej.

Dzisiejsze porozumienie może być pierwszym krokiem w kierunku osiągnięcia kompromisu i zawieszenia sporu zbiorowego, który trwa od kwietnia. Do tematu jeszcze wrócimy.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --25
  ~ Gg
  Niedziela, 01.10

  Precz z tramwajami

 2. 2
  +16
  ~ Uu
  Niedziela, 01.10

  Precz z Gg

 3. 3
  +15
  ~ elblążanka
  Niedziela, 01.10

  Brawo tramwajarze, wytrwałości i dalej do celu. Trzymaliśmy kciuki za Was.

 4. 4
  +3
  ~ twój podpis
  Niedziela, 01.10

  Miejcie jaja tramwajarze i skierujcie Wróbla na bocznicę jesienią 2018 roku. Jak nie wy to kto?

 5. 5
  +2
  ~ Hahaha
  Niedziela, 01.10

  Co się stało, że nagle odpuściliście?

 6. 6
  --1
  ~ Do elblazanka
  Niedziela, 01.10

  A przyszlo ci do glowy moze, ze za podwyzki zaplaca od stycznia, my wszyscy w postaci podwyzek biletow I oplat za parkowanie?

 7. 7
  +2
  ~ Robert Koliński
  Niedziela, 01.10

  Jutrzejszy strajk pracownic i pracowników miejskiej spółki Tramwaje Elbląskie odwołany - porozumienie miedzy protestującą załogą oraz miastem zostało zawarte, choć jest ono dalekie od satysfakcjonującego. "Marne, ale jest" - jak skomentowali uczestniczący w negocjacjach związkowcy. Wypada podziękować im za ich walkę i godną, pracowniczą oraz obywatelską postawę - jutro elblążanki i elblążanie pojadą, jak co dzień, tramwajami do szkół i pracy, zaś oni dalej będą czekać na spełnienie obietnic aktualnie rządzących do wiosny. My będziemy z kolei przyglądać się tej sprawie i oczekiwać spełnienia dzisiejszych obietnic przez władze samorządowe miasta Elbląga. Walka o godne płace i prawa pracownicze wciąż trwa - Solidarność Naszą Bronią!

 8. 8
  --2
  ~ ll
  Niedziela, 01.10

  precz z UU

 9. 9
  +2
  ~ Brawo
  Poniedziałek, 02.10

  W jedności siła i będzie sukces. To tylko minimum co wam się należy.

 10. 10
  --2
  ~ Ja
  Poniedziałek, 02.10

  Ja i tak pieszo chodzę imoja rodzina to nawet mas nie obchodzą te podwyżki i to wszystko. Tak długo jak trasy tramwajowe i pojazdów tramwai nie zmienią

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7143301963806