Czwartek, 24.09.2020, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Starówka znalazła się w rękach dzieci. Najmłodsi elblążanie świętują Dzień Dziecka

01.06.2017, 20:00:01 Rozmiar tekstu: A A A
Starówka znalazła się w rękach dzieci. Najmłodsi elblążanie świętują Dzień Dziecka
Fot. Ryszard Biel

Maluchy z elbląskich przedszkoli i podstawówek opanowały dzisiaj Stare Miasto. Z okazji Dnia Dziecka czeka tu na nie moc atrakcji, a świętowanie potrwa do późnego wieczora. - Wszystkie zabawy były fajne, choć mnie najbardziej podobało się strzelanie do bramek. Dobrze się bawię, ale też staram się być grzeczny. Gdy będę grzeczny, to dostanę od mamy hulajnogę. Bardzo lubię 1 czerwca - mówił sześcioletni Szymon, który uczestniczył w wydarzeniu.

Najmłodsi elblążanie od rana świętują Dzień Dziecka na Starym Mieście. Przed nimi jeszcze gala Młodzieżowego Domu Kultury i koncert warszawskiej grupy Summer Funky Jazz Project.

Zabawa rozpoczęła się o godzinie 11. Do godz. 13 na placu katedralnym, na najmłodszych czekały strefy zabaw, rozrywki i kultury. Dzieci mogły wziąć udział w konkursach sportowych, pomalować buźki, czy zobaczyć z bliska jak wyglądają wozy strażackie czy wojskowe.

To wydarzenie to świetny pomysł. Widać, że dzieci świetnie się bawią. Z wnuczką jestem na tej imprezie już po raz kolejny. Ona jeszcze troszkę mała i bała się trochę tych postaci, które pojawiły się na starówce. Myślę, że za rok już z tego wyrośnie i będzie się jeszcze lepiej bawiła - mówi Mariola Stocka, która na plac przyszła z wnuczką Ulą.

Przeszliśmy przez wszystkie konkurencje sportowe, potańczyliśmy, świetnie się bawimy. Tutaj są dzieci z różnych szkół, przedszkoli. Mogą się zintegrować i dobrze bawić

- dodaje Grażyna Krajewska, nauczycielka grupy przedszkolnej przy Szkole Podstawowej nr 11 w Elblągu.

Nowym punktem programu było wypuszczeniu gołębi. Tuż po godzinie 12, ku wielkiej radości najmłodszych, w niebo wzleciało 150 ptaków.

Nie ma obaw, one wrócą do domu. Dzisiaj dzieci miały okazję zobaczyć nie tylko odlot gołębi, ale mogły też obejrzeć je z bliska, pogłaskać. Widać, że były bardzo zadowolone. Najwyraźniej nie miały wcześniej takiej możliwości. chciałbym promować to hobby. Ja to zamiłowanie jednak mam od dziecka. Teraz hodowla nie jest tak popularna, jak kiedyś. Warunki atmosferyczne się psują, miasto nie pozwala na budowę gołębników, a poza tym to też hobby kosztowne i czasochłonne. Wielu hodowców się zniechęca. Myślę jednak, że jeśli już ma się takie zamiłowanie, to po prostu kocha się to, ja przynajmniej tak mam. To jest piękne w hodowli

- przekonuje Piotr Ciesielski, hodowca gołębi z dwudziestoletnim stażem.

Najbardziej podobało się to, jak trzymałam gołębia. Pierwszy raz mogłam to zrobić. Jeszcze mi się podobało, jak jechałam na takim rowerku. Jeszcze będę świętowała. Dzisiaj dostanę zamek księżniczki Celestii. Bardzo się cieszę

- dodaje sześcioletnia Martyna.

Od godz. 16 sceną zawładną utalentowani podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu.

Podczas gali będziemy chcieli zaprezentować dokonania instruktorów i młodzieży z całego mijającego właśnie roku szkolnego. W tym roku dołączyły do nas m.in. trzy nowe młodzieżowe zespoły muzyczne, które tego dnia również zobaczymy na scenie, zaplanowaliśmy także występy taneczne z tańcem współczesnym czy ludowym. Nasi goście obejrzą też wernisaż prac dzieci i młodzieży z MDK, przewidzieliśmy również konkurs z nagrodami

- zapowiadała wydarzenie Edyta Lichacz, dyrektor MDK w Elblągu.

Ostatnim punktem tegorocznych obchodów Dnia Dziecka będzie koncert warszawskich muzyków, którzy specjalnie na tę okazję przygotowali Summer Funky Jazz Project. Rozpocznie się o godzinie 19.


Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Starówka znalazła się w rękach dzieci ( zdjęć 112 )
Dodano: 2017-06-01 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.