Wtorek, 3.10.2023, Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

„Chcemy, aby ludzie poznawali psy ze schroniska. Widzieli na własne oczy, jak bardzo są one wspaniałe”

05.09.2015, 18:20:20 Rozmiar tekstu: A A A
 „Chcemy, aby ludzie poznawali psy ze schroniska. Widzieli na własne oczy, jak bardzo są one wspaniałe”
Fot. Adrian Sajko
REKLAMA

Pierwszy raz, po okresie wakacyjnym, miłośnicy psów zebrali się w elbląskim schronisku, aby wziąć udział w kolejnej edycji  „Biegu na 6 łap”. Dziś, 5 września, 35 osób  wyprowadziło na spacer bezdomne psy, które nie kryły swojego zadowolenia.

- Tym razem było bardzo dużo młodzieży – przyznała Katarzyna Bukowska, współorganizatorka akcji. - Pojawili się nowi ludzie, co nas bardzo cieszy.

Każdy bieg odbywa się tą samą trasa. - Pięć osób zdecydowało się pobiec ze zwierzakami. Mieli do pokonania 8 km. Reszta wybrała spacer. Taka trasa liczy 5-6 km – opowiada Katarzyna Bukowska.

„Bieg na 6 łap” to akcja ogólnopolska realizowana od niespełna roku w naszym mieście.  Obecnie w elbląskich schronisku przebywa ponad 300 psów. Niektóre z nich na dom czekają od lat. 

Akcja ma sprzyjać adopcji bezdomnych psiaków, które mieszkają w schronisku w naszym mieście. Chcemy, aby ludzie poznawali psy ze schroniska. Widzieli na własne oczy, jak bardzo są one wspaniałe i że wcale nie są groźne. I jak bardzo potrzebują miłości, opieki i przyjaźni człowieka

- tłumaczy Katarzyna Bukowska.

O tym, które psy skorzystają z akcji decyduje kierownictwo schroniska. - Oni najbardziej znają psy. Wiedzą, jaką mają kondycje. Potrafią dopasować psa do konkretnego uczestnika Biegu. Znaczenie w tym wypadku ma wiek i siła uczestnika, czy da radę wyjść z dużym psem, czy lepiej, żeby prowadził mniejszego – opowiada współorganizatorka akcji. - Zazwyczaj staramy się wyprowadzać psy boksami, by wszystkie psy z danego boksa wychodziły na spacer razem.


Kto może uczestniczyć w akcji? Każdy komu nie jest obojętny los zwierząt. - Zapraszamy tych, którzy lubią zwierzęta. Jest to fajna forma spędzenia wolnego czasu. Psy są wniebowzięte, kiedy ktoś poświęta im uwagę. Bardzo nas cieszy, kiedy na Bieg przychodzą całe rodziny. Można nauczyć w ten sposób dzieci opieki nad zwierzętami, szacunku do nich. Dla dzieci to też okazja, żeby się wyszaleć i mieć kontakt ze zwierzęciem – podkreśla Katarzyna Bukowska.

W „Biegu na 6 łap” może uczestniczyć każdy, bez względu na wiek.

Jedną ze stałych uczestniczek akcji jest Małgorzata Poseld.

Sama mam psa ze schroniska i nie mogę nie brać udziału w takiej akcji, kiedy wiem, że te wszystkie psy siedzą same w tych boksach i nie mają domu, rodziny. Bardzo się cieszę, kiedy widzę, że w Biegu bierze udział coraz więcej osób

– mówi.

Kolejny „Bieg na 6 łap” planowany jest na 3 października. - To będzie nasza rocznica – śmieje się Katarzyna Bukowska. - Dokładnie 4 października 2014 r. odbył się w Elblągu pierwszy Bieg.

Każdy z psów w elbląskim schronisku przeszedł  niezwykłą, niestety zawsze smutną historię. Jedne po kilku latach zostały oddane przez swoich właścicieli, inne padały ofiarami przemocy, jeszcze inne zostawały porzucane w sposób wskazujący na brak serca ich „właściciela”. Każdy z psów w elbląskim schronisku marzy o jednym – by wiernie służyć swojemu właścicielowi, by otoczyć go bezgranicznym zaufaniem i miłością, by pocieszać go w potrzebie i cieszyć się na każdy jego widok. Posiadanie psa to przywilej, z którego dzięki tej akcji, można skorzystać chociaż raz na miesiąc.

- Świetnym pomysłem jest promowanie akcji na facebook-u. Przed każdym biegiem tworzone jest wydarzenie, w którym można uzyskać wszelkie informacje oraz zgłosić chęć uczestnictwa – dodała Małgorzata Poseld.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Bieg na sześć łap ( zdjęć 40 )
Dodano: 2015-09-05 |  Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --8
  ~ bloo696
  Sobota, 05.09

  Niby przeprowadzacie takie akcje ale jak ktoś chce wziąć od was psa to mu to utrudniacie, ponieważ nie będziecie mieć pracy. Potem co roku słyszę o 1% dla schroniska.

 2. 2
  --8
  ~ hbo
  Niedziela, 06.09

  Młlośnicy psów - naliczyłem ich ok 10 a szumu wokół jakby ich było 10 razy więcej.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2069520950317