Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Żona J.Wilka referentem w Urzędzie Morskim. Poseł: Świadczy to o mnie, że słabo załatwiam, bo cóż to za sukces

07.06.2016, 15:40:34 Rozmiar tekstu: A A A
Żona J.Wilka referentem w Urzędzie Morskim. Poseł: Świadczy to o mnie, że słabo załatwiam, bo cóż to za sukces
fot. archiwum redakcji

Po 17 latach, Teresa Wilk, żona posła Prawa i Sprawiedliwości, Jerzego Wilka, zakończyła pracę w Urzędzie Miasta w Elblągu. Choć miało to miejsce kilka miesięcy temu, o tym fakcie zrobiło się głośno teraz, gdy objęła stanowisko referenta w elbląskiej delegaturze Urzędu Morskiego. 

Poseł Prawa i Sprawiedliwości nie ukrywał zdenerwowania zamieszaniem, jakie wywołała nowa praca jego żony.

Została referentem, nie dyrektorem, czy wojewodą czy wicewojewodą. Podkreślam, że została zwykłym referentem w Urzędzie Morskim

– zaznaczył poseł Jerzy Wilk.

Z dniem 1 czerwca br. Teresa Wilk została zatrudniona przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej na stanowisko referenta. Jak na razie umowa została zawarta na trzy miesiące. - I to jest ta sensacja, którą wszystkie media żyją. To jest śmieszne. To jest oczywiście atak na mnie, ale w czym ta sensacja? Nikogo nie niepokoi fakt, że tylu dobrych ludzi odchodzi z Urzędu Miasta? – pytał Jerzy Wilk.

W lutym br., po 17 latach, Teresa Wilk zakończyła pracę w Urzędzie Miasta. - Ona 25 lat pracuje w administracji państwowej. Najpierw pracowała w Urzędzie Wojewódzkim do końca województwa elbląskiego, czyli do 31 grudnia 1997. Pracowała z panią Joanną Szyszką, która była wojewodą. Rozwiązano województwo i przeniesioną ją, na zasadzie porozumienia, do pomocy społecznej, a jak powstał Departament Zdrowia, obecnie Spraw Społecznych, tam cały czas pracowała – opowiadał poseł.

Jerzy Wilk zapewniał, że jeśli miał wpływ na karierę zawodową swojej żony, to tylko negatywny.  - Ja jej w zasadzie szkodziłem niż pomagałem, bo przeze mnie ona nigdy nie mogła awansować, nigdy nie dostała podwyżki. Ciągle była na szarym końcu i ciągle musiała dyskretnie się chować w cień, by uniknąć ataku – stwierdził poseł. - Był już atak na mojego niepełnosprawnego syna. Teraz na moją żonę. Ktoś nie ma kultury w tym, co robi. Rozumiem, żeby oceniać moją pracę, jako posła, czy wcześniej prezydenta, ale tego, co się teraz stało nie rozumiem.

W związku z tym, że Teresa Wilk znalazła pracę w Urzędzie Morskim pojawiły się spekulacje, jakoby zdobyła ją dzięki wpływowemu mężowi.

No rzeczywiście straszna protekcja. (...) Karuzela stanowisk trwa wszędzie. I za PO i za PiS. Nikt nie komentuje, jak stanowiska dyrektorskie są obsadzane, a tutaj nagle sensacją jest, że ktoś został referentem. "Poseł Wilk załatwił żonie stanowisko referenta". Świadczy to o mnie, że jestem słabym posłem i słabo załatwiam, bo cóż to za sukces

– stwierdził Jerzy Wilk.


                   

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (45)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +41
  ~ Marian
  Wtorek, 07.06

  No to chyba studia zaoczne w tej dziedzinie przeszła, no to ok. Ale ja też bym chciała taką pracę mojej córce, ale to marzenie ściętej głowy.

 2. 2
  +43
  ~ Dgj
  Wtorek, 07.06

  Kazal do Gdańska wyjezdzac. Mi tez zalatw tylko stanowisko referenta z dodatkami 13 pensja itp

 3. 3
  +160
  ~ Fa
  Wtorek, 07.06

  Jest takie przysłowie " Co głupiemu po rozumie gdy korzystać zeń nie umie" - ot i cały komentarz do aroganckiej wypowiedzi tego człowieczka.

 4. 4
  +94
  ~ xd
  Wtorek, 07.06

  Że co słabo załatwiam?! Załatwiać to można się w WC przypominam panu, że oddaliśmy głosy nie po to żeby pan załatwiał tylko na naszą rzecz zapieprzał. Czy się rozumiemy? Czy władza do głowy odbiła? A załatwianie to rzecz mocno NAGANNA!

 5. 5
  +22
  ~ lekarz
  Wtorek, 07.06

  Oj to niedobrze jak słabo załatwiam może to świadczyć o powiększonej prostacie

 6. 6
  +70
  ~ WW
  Wtorek, 07.06

  Wszystko po staremu. A gdzie jakies ogloszenie o naborze do UM w Elblagu. Dziwia sie ze mlodzi wyjezdzaja. Wdzyscy wyjada i bedziecie zdychac z glodu

 7. 7
  +30
  ~ DANTE
  Wtorek, 07.06

  wielu młodych chętnie popracowało by na tym stanowisku

 8. 8
  +55
  ~ klik
  Wtorek, 07.06

  Przecież rodzina / tak mówią PiS-owcy / musi gdzieś pracować, a najlepiej w spółkach państwowych, czyli tam gdzie dotarła " dobra zmiana"?

 9. 9
  --95
  ~ swojak
  Wtorek, 07.06

  TRZEBA BYC IMBECYLEM ZEBY CHOC NIE PROBOWAC ZROZUMIEC DECYZJI PANI TERESY WILK ZYJACEJ I PRACUJACEJ W CIENIU DOBREGO I ZNANEGO POLITYKA ZALUJA I ZLOSZCZA SIE CI KTORYM NIE NA REKE ZE NIE MOGA JUZ SLEDZIC I KOMENTOWAC PRACY PANI TERESY WILK I CO BY W NIEJ NIE ZROBILA I TAK ZAWISC BRALA GORE A JA A MOJA CORA A TERAZ TO ITAKIEGO STANOWISKA ZAZDROSZCZA WRESZCIE PANI BEDZIE MOGLA SPOKOJNIE PRACOWAC I REALIZOWAC SIE Z DALA OD TYCH HIEN Z URZEDU KTORE ZAMIAST PRACOWAC RYJA DO ROBOTY NIEROBY WIDAC UPADEK I DEGENERAJE I JAD I ZAWISC ZERO LOGIKI I EMPATI BO PO CO JESZCZE NE DAJ BOZE JEDNA Z DRUGIM COS BYZROZUMIELI JACY RODZICE TAKIE DZIECI JAKA PARTIA TACY CZLONKOWIE ZYCZE SPOKOJU I REALIZOWANIA SIE

 10. 10
  +73
  ~ szczotki klepać
  Wtorek, 07.06

  Wilk ! WSTYDU NIE MASZ CHŁOPIE!!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.84219789505005