Wtorek, 16.08.2022, Imieniny: Nora, Joachim, Roch
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Gdzie do lekarza, gdy przychodnia zamknięta? Od poniedziałku pacjenci znajdą pomoc medyczną w dziewięciu elbląskich placówkach POZ

04.01.2015, 07:00:23 Rozmiar tekstu: A A A
Gdzie do lekarza, gdy przychodnia zamknięta? Od poniedziałku pacjenci znajdą pomoc medyczną w dziewięciu elbląskich placówkach POZ

Aż 11 przychodni postanowiło zamknąć swoje podwoje przed pacjentami. Gdzie zatem chorzy mogą szukać pomocy? Na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia Warmińsko-Mazurskiego Oddziału w Olsztynie , podane są placówki, które zapewniają opiekę medyczną w zastępstwie za lekarza rodzinnego.

Na stronie NFZ czytamy, że  Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu przy ul. Królewieckiej 146, jest placówką Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Bliższych informacji na temat kontaktu z lekarzem można uzyskać pod numerami tel. 55 239 58 11 i 55 236 89 99.

Natomiast rolę przyszpitalnej Izby Przyjęć, która zapewnia opiekę medyczną w zastępstwie za lekarza rodzinnego, pełni  Elbląski Szpital Specjalistyczny z Przychodnią Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Elblągu przy ul. Komeńskiego 35. Telefon kontaktowy do placówki  55 239 44 02.

Od poniedziałku, 5 stycznia, pacjenci znajdą pomoc medyczną w ośmiu elbląskich przychodniach:


1. Lekarskiej Spółce Partnerskiej „OSTOJA” Łaszkiewicz i Partnerzy, przy ul. Mazurskiej 5, tel. 55 239 02 05
2. Lekarskiej Spółce Partnerskiej „OSTOJA” Łaszkiewicz i Partnerzy, przy ul. Tysiąclecia 5, tel. 55 232 65 81
3. Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „MEDI-PROF” Stanisław Murawski przy ul. Królewieckiej 146, tel. 55 239 59 29
4. Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „ZAWADA” s.c. Teresa Goryszewska, Paweł Goryszewski, przy ul. Wiejskiej 18, tel. 55 611  03 70
5. Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Centrum Medycyny Pracy, Medycyna Rodzinna, Poradnie Specjalistyczne M.Ciesielska,  I. Szafranowicz –Małozięć, spółka jawna przy ul. Pestalozziego 6a, tel. 55 641 20 05
6. Przychodni Lekarskiej „HYGEIA” Kanclerz i Partnerzy przy ul. Bema 80, tel. 55 235 19 41
7. Ryszard Prusak przy ul. Legionów 11, tel. 55 234 75 13
8. NZOZ Nasza Przychodnia przy ul. Żeromskiego 2b, tel. 55 233 47 55
9. SPSZOZ Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Elblągu przy ul. Żeromskiego 22
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%37.5 %62.5


Komentarze do artykułu (42)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ elbląźusiaczek EB
  Niedziela, 04.01

  W moim ""salonie"" - samochodowym, fryzjerskim w galeriach handlowych itp. Nie obsługujemy lekarzy z porozumienia zielonogórskiego. :) W sklepach monopolowych i restauracjach równieź. :):):):):) Czy o tomlekarzom chodzi. ? Myślałem, źe lekarz to ......... porządny człowiek ale tetaz widzę, źe MAMONA zaślepiła "" powołanie.""

 2. 2
  +9
  ~ Kuba
  Niedziela, 04.01

  Tam są prawdziwi lekarze. Do tej pory byłem w Omni, ale w poniedziałek przenoszę się do jednej z tych przychodni. Mam dość nerwów.

 3. 3
  +19
  ~ Z Elbląga
  Niedziela, 04.01

  Ja będę obsługiwał lekarzy z porozumienia zielonogórskiego bo nie zejdę do ich poziomu. Ale w nadchodzącym tygodniu zmieniam lekarza rodzinnego. ODCHODZĘ z przychodni ZDROWIE przy ul. Bema. Nie lubię jak ktoś wykorzystuje pacjenta jako kartę przetargową przy wyrywaniu większej kasy. Brawo lekarze którzy mają otwarte przychodnie.

 4. 4
  --11
  ~ doc.
  Niedziela, 04.01

  propaganda arłukowicza i tvn zbiera żniwo idiotów.

 5. 5
  +13
  ~ vaciarz
  Niedziela, 04.01

  Na Hipokratesa gdzie są moje pieniądze!!!???

 6. 6
  --9
  ~ vinci
  Niedziela, 04.01

  niestety ludzie zaślepieni przez tv jak to zwykle bywa zganiają winę na lekarzy... Tylko nikt nie wie że trąbione miliony na lekarzy rodzinnych to jedna wielka bzdura, a dodatkowe pieniądze w wysokości 50 zł starcza na wykonanie jednego usg brzucha. Ale szum jest. Rząd dobry, lekarz zły :)

 7. 7
  +9
  ~ Z Elbląga
  Niedziela, 04.01

  doc. nie interesuje mnie propaganda; jak idę kupić usługę (bo ją potrzebuję) to chcę aby w dni powszechnie pracujące usługodawca pracował, jak nie to idę do innego. I tyle, nie ma tu żadnej polityki.

 8. 8
  +12
  ~ Z Elbląga
  Niedziela, 04.01

  vinci, a ilu jest pacjentów którzy wymagają diagnostyki 15 ?, 20 %, pozostali to jak np ja idą do lekarza zrobić raz na 2 lata podstawowe badania, a są i tacy którzy i tego nie robią. Zatem kończ waść, wstydu oszczędź.

 9. 9
  +4
  ~ vinci
  Niedziela, 04.01

  do Z Elbląga odnośnie pierwszej wypowiedzi: jeśli idziesz kupić usługę to idź do zakładu który jest otwarty a nie zamknięty. Ci lekarze po prostu nie przedłużyli umów. Jeśli się zwalniasz z pracy bo ci coś nie pasuje to chyba logiczne, że nie obchodzi cię kłopot twojego byłego pracodawcy i jego klientów... Czy się mylę? Po prostu NFZ odpowiednio nie zadbał o interesy pacjentów bo wszyscy myśleli że się jak zwykle uda

 10. 10
  +13
  ~ maruda.
  Niedziela, 04.01

  Nie na darmo mówi się , że : Nie potrzeba wymowy Cycerona , gdy w uchu zabrzmi mamona . I to chyba prawda , a szczególnie gdy zabrzmi podczas podpisywania kontraktów z przychodniami . Wówczas to w roli głównej zawsze występują " lekarze rodzinni " . A po drugiej stronie występują , raczej niechętnie i jakby z pewnym zażenowaniem pacjenci . Jeden z tych mniej " zażenowanych " powiedział nawet w TVP , to co myślą inni , ale tego nie mówią , że Go to wszystko .... obchodzi . On żąda , aby przychodnie były otwarte , bo lekarze nie są po to , aby igrali z jego zdrowiem , tylko je leczyli . I chyba nie taki był cel powołania instytucji lekarza rodzinnego . I , że nie ma drugiej takiej grupy społecznej , aby ciągle miała jakieś roszczenia finansowe oczywiście pomijając górników . To oczywiste .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1546130180359