Wtorek, 26.09.2023, Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Za "pachnący" przybytek zabrała się Prokuratura. Będzie kara dla właściciela?

29.10.2014, 10:00:06 Rozmiar tekstu: A A A
Za "pachnący" przybytek zabrała się Prokuratura. Będzie kara dla właściciela?
Fot. arch. redakcji (zdj. Adrian Sajko)

W grudniu zeszłego roku ruszyło prokuratorskie śledztwo w sprawie dopalaczy, po których zażyciu kilkanaście osób trafiło do elbląskiego szpitala. To, czy ruszy postępowanie karne w tej kwestii zależało od opinii biegłego, który musiał zbadać dokumentację medyczną osób hospitalizowanych po zażyciu specyfików takich jak „Rozmarynowy ogród”, czy „Sosnowe igiełki” i stwierdzić, czy zagroziły one bezpośrednio życiu i zdrowiu młodych ludzi. Po prawie roku śledztwa opinia biegłych jest jednoznaczna - specyfiki są szalenie niebezpieczne. Prokuratura już postawiła zarzuty trzem osobom.

"Pachnący" sklep sprzedający produkty "nie nadające się do spożycia" był kilkakrotnie zamykany przez Sanepid i Urząd Skarbowy za wprowadzanie do obrotu i sprzedaż substancji uznawanych za psychotropowe. Ostatnio został skontrolowany w czerwcu 2013 roku, gdzie po raz kolejny uznano, że zajmuje się dystrybucją takowych środków.

Po jednej z ostatnich kontroli i uzyskaniu opinii, że są to środki zastępcze, tzw. dopalacze, Powiatowy Inspektorat Sanitarny złożył w Prokuraturze Rejonowej w Elblągu zawiadomienie o tym, że sprzedawane w sklepie produkty mogą narażać życie i zdrowie konsumentów na niebezpieczeństwo tym bardziej, że na przestrzeni kilku miesięcy w wyniku zażycia tych środków kilkunastu młodych elblążan trafiło do szpitala z objawami ostrego zatrucia.

Zimą 2013 roku rozpoczęły się przesłuchania wszystkich potencjalnych pokrzywdzonych - Tych ustaliliśmy na podstawie informacji ze szpitali - mówi Jolanta Rudzińska, z-ca Prokuratora Rejonowego w Elblągu. - Dokumentacja medyczna tych osób została przekazana biegłym z zakresu medycyny sądowej i toksykologii Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. To oni zajęli się wywołaniem opinii w tej sprawie.

A ta jest jednoznaczna - sprzedawane specyfiki w "pachnącym" przybytku są śmiertelnie niebezpieczne: z kart medycznych jasno wynikało, że życie i zdrowie 19 osób hospitalizowanych po zażyciu tych produktów, było poważnie zagrożone - A za wprowadzenie do obrotu środka odurzającego i tym samym sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia, grozi kara od 6 miesięcy do 8 at więzienia - dodaje Jolanta Rudzińska.

Prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów dwóm współwłaścicielom "pachnących" przybytków - w Elblągu, Malborku i Ostródzie oraz ich pracownikowi, który zajmował się dystrybucją tych środków. Sprawę prowadzi prokuratura w Pabianicach, bo tam zamieszkują właściciel sklepów. Teraz nie pozostaje nic innego, jak czekać na akt oskarżenia w tej sprawie.

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Lgiczny wniosek z tekstu
  Środa, 29.10

  Środek odurzający to taka substancja, która sprowadza zagrożenie na życie jej użytkownika. Chyba definicja jest troszkę inna?

 2. 2
  --2
  ~ ćpun
  Środa, 29.10

  co was obchodzi moje zdrowie urzędasy? jeśli chcę się zaćpać to się zaćpam, jeśli alkoholik chce się zapić to idzie do biedronki albo na melinę i też się zapije. Zamiast robic kariery urzędasy, to do domu z dziecmi czas spędzać. Najwięcej hajsu na imprezach mają dzieci prawników i urzędasów, wielu moim kolegom starcza flaszka ale te sieroty jakoś muszą odreagować. Cpają a póżniej donoszą takie córki policjantów i urzędasów ale w domku to święte szmaciary.

 3. 3
  +1
  ~ nakarmić tym urzędasów
  Środa, 29.10

  Takich kolesi co dla zarobku handlują śmiercią trzeba utylizować. Dla nich powinny być stworzone obozy ciężkiej pracy. Niech tam pracują na zasadzie "wypracowałeś dziś swój kawałek to dostaniesz żreć tyle abyś jutro znów mógł ciężko pracować". Jak się nie podoba to przy próbie ucieczki z obozu powinno się bydlaka odstrzelić. Łagodniejsze postępowanie z tymi gnojami budzi u nich śmiech ponieważ stać ich na najlepszych ( ***ów) prawników. Odpowiedzialnych urzędasów za dawanie zezwoleń na handel zwalniać i kierować do w/w obozów na odwyk poprzez ciężką fizyczną pracę.

 4. 4
  0
  ~ ciekawe
  Środa, 29.10

  Czy słowo ***a jest tak niecenzuralne, że trzeba je ukryć

 5. 5
  0
  ~ ciekawe2
  Środa, 29.10

  To może prawnik bydlak już przejdzie jeśli prawnik ba..n..ta przejść nie może.

 6. 6
  +4
  ~ ZIŁ
  Środa, 29.10

  PODJECHAĆ T-72 I ***OLNĄĆ ODŁAMKOWO-BURZĄCYM W TE GÓWNO...

 7. 7
  +4
  ~ ZIŁ
  Środa, 29.10

  PODJECHAĆ T-72 I ***OLNĄĆ ODŁAMKOWO-BURZĄCYM W TE GÓWNO...

 8. 8
  +4
  ~ bajeczki
  Środa, 29.10

  Tyle jest artykułów w kodeksie karnym a nadal te sklepy funkcjonują.CHORY KRAJ!!!!!!!!!!!!!

 9. 9
  +1
  ~ Głos Normalności
  Czwartek, 30.10

  Banda populistycznych nieuków - idą wybory i robi się pozory akcji w świetle prawa by liderzy mogli krzyczeć "chronię twoje dzieci" Komedia-nie ma żadnej podstawy by nękać takiego człowieka. Prawo jest dziurawe i bez interwencji sejmu nić nie wskóracie. Dziś mu dacie mandat i grzywnę, a potem wyższa instancja zapłaci mu milionowe odszkodowanie z waszych podatków. Poczytajcie trochę w jaki sposób omijają prawo. Trzeba zacząć od nowelizacji prawa. Polska to jedyny kraj gdzie prawo działa od tyłu. Brednie i slogany. Wstyd.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5824420452118