Niedziela, 7.03.2021, Imieniny: Pawel, Tomasz, Felicyta
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Za nami otwarcie ogólnodostępnej Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu - zobacz zdjęcia

10.05.2014, 20:00:06 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami otwarcie ogólnodostępnej Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu - zobacz zdjęcia
fot. Majka Brejdak

 Niewiele ponad 15 km od Elbląga (za Kamionkiem Wielkim) znajduje się Nadbrzeże. Wczoraj (9 maja) odbyło się tam oficjalne otwarcie małej, ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej, Stanicy Wodnej. - To, co się tu wydarza jest miodem na moje serce. Jestem ogromnie wzruszony i bardzo się cieszę, że tylu zacnych gości przybyło na tą uroczystość - mówił Sławomir Jezierski, Starosta Powiatu Elbląskiego.

Uroczyste otwarcie Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu odbyło się zgodnie z ceremoniałem żeglarskim. Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski - Grażyna Kluge, Członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego - Witold Wróblewski, Starosta Powiatu Elbląskiego – Sławomir Jezierski i Armator – Przewodniczący Rady Powiatu, Ryszard Zagalski, oficjalnym przecięciem biało- czerwonej wstęgi  dokonali otwarcia Stanicy. Przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego i Ody do radości,  młodzi żeglarze wciągnęli na maszty polską i unijną flagę. Kierownik obiektu, Jerzy Sukow, wraz z Dyrektor MOW, Magdaleną Dryll odsłonili zaprojektowane przez uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym, logo Stanicy. Po wystąpieniach zaproszonych gości, matki chrzestne dokonały chrztu trzech jednostek pływających kropiąc je obficie szampanem. Aby tradycji stało się zadość Stanica i zacumowane w Nadbrzeżu jednostki zostały poświęcone przez zaprzyjaźnionego kapłana.

- Chciałbym podkreślić, że ta Stanica wodna jest ogólnodostępna, co oznacza, że każdy obywatel RP i Unii Europejskiej może tu przyjechać, wypożyczyć sprzęt, skorzystać z noclegu, jak również z całego terenu - dodaje Sławomir Jezierski podczas swojego wystąpienia. - Mam nadzieję, że to miejsce będzie tętniło życiem. Kilkanaście lat wcześniej odbywały się tu różnego rodzaju imprezy, ale były one zamknięte, na zaproszenia. Teraz będzie inaczej.

Teren, na którym znajduje się stanica należał do Ministerstwa Obrony Narodowej. Trzy lata temu stał się własnością Powiatu Elbląskiego. Samorządowi powiatowemu udało się pozyskać unijne środki i w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013" obiekt został zmodernizowany. Stanica zorganizowana jest przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamionku Wielkim.

- Mogę powiedzieć z całym przekonaniem, że na terenie Zalewu Wiślanego nie ma bardziej urokliwego miejsca, z którego można byłoby wyruszyć w podróż wodną po rzekach, kanałach, które wpływają do Zalewu. Tu można tą podróż rozpocząć i kontynuować ją w kierunku Fromborka, Braniewa, Nowej Pasłęki, albo kierując się w drugą stronę do Nogatu, Kanału Jagiellońskiego i na Pochylnie. Można płynąć do Trójmiasta, albo na drugą stronę Zalewu, do Kątów Rybackich - mówił o Stanicy w Nadbrzeżu, w rozmowie dla info.elblag.pl, Sławomir Jezierski. Natomiast jako baza jest to świetne, urokliwe miejsce z bardzo dobrym dojazdem, bo DW 503 jest już prawie po remoncie.

Dzięki pozyskanym środkom wyremontowano budynek główny, cztery domki letniskowe, dwie wiaty rekreacyjne i bosmankę. Pojawił się na terenie plac zabaw i boisko do siatkówki. - Teren ten jest uzbrojony we wszystko, co potrzeba - zapewniał Starosta elbląski. - Dla żeglarzy jest dostęp do prądu i bieżącej wody. Jest WiFi, więc można bez problemu korzystać z internetu. Mamy skanalizowany teren, więc ścieki idą do oczyszczalni ścieków. Są toalety. Jest, gdzie się wykąpać, gdzie się przespać. Mamy bezpłatny parking.

Stanica dysponuje różnego rodzaju sprzętem. - Są łódki klasy Optimist, łódki klasy Laser, a jest to klasa olimpijska. Można również skorzystać z łodzi żaglowej, regatowej i mamy jeszcze piękny jacht kabinowy z pełnym wyposażeniem, w którym można odbywać wielodniowe podróże. Jacht wyposażony jest w niezbędny sprzęt do funkcjonowania, by młodzi adepci żeglarstwa zasmakowali możliwości spędzania czasu od rana do świtu na wodzie - wymienia Sławomir Jezierski. - Na wyposażeniu mamy również kajaki najnowszej generacji. Oprócz tego mamy urządzenia do latania po wodach Zalewu Wiślanego, czyli tzw. kite'y do kitesurfingu. Jest to taki latawiec z deską. Mamy również deski do windsurfingu, czyli do pływania na desce i do uczenia się tej trudnej sztuki, ale dającej wiele przyjemności i adrenaliny.

Jednym z wyróżnionych podczas wystąpienia Starosty Elbląskiego był Kierownik Ośrodka Jerzy Sukow, który odpowiedzialny był za pisanie projektów. - To trzy lata mojego życia spędzone na pisaniu projektów i organizacji tego wszystkiego, co dziś ma swój finał – mówił Jerzy Sukow.

Modernizacja obiektu wyniosła niecałe 1,4 mln zł. - Chciałbym podziękować Wysokiej Radzie Powiatu, że znalazła tyle przychylności i na wkład własny przeznaczyła niebagatelną kwotę, bo łącznie 580 tys. zł - mówił Sławomir Jezierski.

Po oficjalnej część spotkania goście kosztowali pyszności przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Kamionku Wielkim, a konsumpcję umilały wykonywane na żywo szanty.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%62.5 %37.5


Galeria / Otwarcie stanicy w Nadbrzeżu ( zdjęć 54 )
Dodano: 2014-05-10 | fot. Majka Brejdak
0

Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ Maciek
  Sobota, 10.05

  Kluge, Wcisła, Wróblewski, Mańkut itd... czy doprawdy żadne oficjalne ***nięcie nie może się odbyć bez udziału pasożytów żyjących przez wiele wiele lat na nasz koszt?! Pytanie retoryczne niestety :-(

 2. 2
  +9
  ~ dajcie spokoj
  Sobota, 10.05

  cala elita , nawet ksiadz , orkiestra , kolo gospodyn - wszystko fajnie ale jak dla mnie to jeszcze komuna , komuna , komuna

 3. 3
  +8
  ~ JoloLolo
  Sobota, 10.05

  Te same mordy do koryta. Wyborco czas ich zmienić.

 4. 4
  +2
  ~ rencista Andrzej
  Sobota, 10.05

  A cóż to za emeryci przygrywali na gitarkach, fleciku i organkach, pewnie miejscowi opoje... buahahahaha

 5. 5
  0
  ~ emeryt
  Niedziela, 11.05

  The Nierobbers , rencisto .... nie miejscowi ale opoje i owszem ....a flecikiem ty Ty chyba jesteś ...

 6. 6
  +7
  ~ @maciek
  Niedziela, 11.05

  Może, ale trzeba wziąć kija i wygonić z miasta, ale jak widać nikomu się nie chce, a pasożyty kwitną . Cały czas zadaje to samo pytanie: kto spłaca dług miasta ok. 400 000 000? Czy ci co je zrobili, czy mieszkańcy?

 7. 7
  +11
  ~ co to za foty?!
  Niedziela, 11.05

  SZANOWNY REDAKTORZE!! moze mi Pan powiedziec po co mi ogladac twarze i postaci tych ludzi? z całym szacunkiem ale wchodzac na galerie spodziewałem sie , ze zobacze ładna stanice i jej fajne miejsca, a widać co wspomniałem. Te fotki które sa to proponuje przesłac tym ludziom na nich , a nie nam zainteresowanym stanica.

 8. 8
  +8
  ~ zszokowany
  Niedziela, 11.05

  znowu ta baba o wyglądzie czarownicy i ten wymoczek Wcisła ze świńskimi oczkami. Wróbel też mordę przyszedł zachlać, kiedy to się wszystko skończy, kiedy te pajace zrozumieją , że ludzie mają ich dosyć

 9. 9
  +2
  ~ fanfan
  Niedziela, 11.05

  Task czy srak to debile i tak wybiora te mordy na zdjeciach bo sa ułomni i uzależnieni.

 10. 10
  +6
  ~ OIO
  Niedziela, 11.05

  @fanfan- nie obrazaj ludzi, zastanów się raczej dlaczego wybory wygrywają opcje, które prowadzą w sondażach, prowadzonych przez instytucje finansowane przez te same opcje które posiadają media. Dlaczego media i opcje serwuja nam bohaterów jak Wałęsa, Tusk, Komorowski, Bartoszewski? Poczytaj dlaczego Bartoszewskiego gestapo wypuściła z Auschwitz. Mam nadzieję, że rozumiesz. A ja mam nadzieję, że Polacy zrobią z nimi to samo, co Włosi zrobili z Musolinim i jego bandą. czego życzę wszystkim Polakom.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2441339492798