Sobota, 31.10.2020, Imieniny: Łukasza, Urbana, Augusta
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kto w Nowym Roku 2014 urodził się jako pierwszy w Elblągu?

02.01.2014, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kto w Nowym Roku 2014 urodził się jako pierwszy w Elblągu?
Pierwszym dzieckiem urodzonym w Elblągu w 2012 była Lenka (zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu)

Czy w Nowym Roku, pierwszym małym elblążaninem, który pojawił się na świeci, był Pawełek urodzony w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym? Tradycją lat ubiegłorocznych chcieliśmy podpytać w dwóch elbląskich szpitalach, jak bardzo pracowitą była sylwestrowa noc na oddziałach położniczych w obydwu placówkach. Okazało się to niełatwe, ale jedno jest pewne – poród, to wydarzenie, które nie zważa na specyfikę noworocznego dnia .

W Elblągu, oddziały położnicze znajdują się w dwóch szpitalach - Specjalistycznym Zespole Opieki Społecznej im. Jana Pawła II, czyli w Szpitalu Miejskim oraz w Wojewódzkim Szpitalu  Zespolonym. Tradycją lat ubiegłorocznych postanowiliśmy dowiedzieć się, ilu młodych elblążan przyszło na świat w nowym, 2014 roku. Jak zawsze – telefonicznie po garść potrzebnych informacji i z prośbą o możliwość przyjścia na odział i rozmowę ze szczęśliwymi mamami.

Niestety, po telefonie na Oddział Położniczo-Ginekologiczny z Pododdziałem Noworodkowym, przy placówce na ul. Żeromskiego 22, dowiedzieliśmy się, że telefonicznie szpital nie udziela żadnych informacji w powyższych kwestiach. Pielęgniarka tłumaczy to ochroną danych osobowych pacjentek. Przy wejściu na oddział szpitala osobom trzecim – w tym przypadku przedstawicielom prasy – potrzeba na to również zgody pani dyrektor, Wiesławy Lech, która w noworoczny dzień była nieobecna w pracy.

Zaś dla pracowników Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego była to wyjątkowo spokojna noc sylwestrowa. Dowiedzieliśmy się, iż w WSZ dopiero 1 stycznia, po południu, w okolicach godziny 13.30, przyszedł na świat pierwszy maleńki elblążanin powitany przez personel medyczny tej placówki – Chłopiec jest zdrowy, duży i głośnym krzykiem oznajmił nam swoją obecność – uśmiecha się pielęgniarka z Traktu Porodowego WSZ w Elblągu – Maluszek urodził się poprzez cesarskie cięcie i z tego co opowiadała przed porodem jego mama będzie miał na imię Paweł.

Mały elblążanin odpoczywa teraz ze swoją mamą, która by wydać go na świat musiała zostać operowana. O tym, czy moglibyśmy z nią porozmawiać decyduje lekarz prowadzący kobiety. Szanując spokój położnicy i jej potrzebę wypoczynku po cesarskim cięciu nie nalegaliśmy na wizytę. Mamie i jej synkowi składamy za to najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia i samych szczęśliwych dni w 2014 roku.

W zeszłym roku w Elblągu, 1 stycznia urodziły się trzy dziewczynki – jedna w Szpitalu Miejskim - Małgosia i dwie w WSZ. Dwa lata temu, 2012 rok głośnym krzykiem powitały także trzy dziewczynki – Lenka, Wiktoria i Justynka oraz rodzynek w tym damskim towarzystwie; rodzice wybrali wtedy dla chłopczyka imię Olaf.

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 18

%72.2 %27.8


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Czytelniczka
  Czwartek, 02.01

  Poza tym, kłania się ponownie słownik ortograficzny...

 2. 2
  +2
  ~ teee
  Czwartek, 02.01

  W Kołobrzegu, Pan Prezydent Gromek, osobiście złożył gratulacje, nowonarodzonemu i jego rodzicom.

 3. 3
  +3
  ~ LOL
  Piątek, 03.01

  heh 3 w zeszlym roku, 1 w tym roku a w przyszlym?

 4. 4
  +1
  ~ Arek
  Piątek, 03.01

  ~LOL w przyszłym roku będzie kto pierwszy zmarł w 2015

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.83459186553955