Piątek, 22.01.2021, Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kierunek: Elbląg. Czy witacze i billboardy zmienią wizerunek promocyjny miasta?

11.10.2013, 11:32:01 Rozmiar tekstu: A A A
Kierunek: Elbląg. Czy witacze i billboardy zmienią wizerunek promocyjny miasta?
Tak m.in do tej pory Elbląg promował się na billboardach i promocyjnych gadżetach. Czy nowe elementy, które pojawią się w mieście już w listopadzie pozytywnie wpłyną na wizerunekElbląga?

W sprawie promocji i rozwoju turystyki w naszym mieście, zapowiada się szereg nowych przedsięwzięć, które mają wpłynąć na atrakcyjność Elbląga. Miasto chce się promować, a pomóc mają w tym nowe "witacze" i billboardy. Razem dziesięć elementów, które zostaną zainstalowane wzdłuż dróg dojazdowych do Elbląga, a które mają zareklamować nasze miasto szczególnie wśród naszych sąsiadów zza wschodniej granicy, dla których Elbląg wciąż stanowi miejsce przelotowe na turystycznym szlaku, wiodącym globtroterów do Trójmiasta.

Nie od dziś Elbląg stawia na większa współpracę - a co za tym idzie - także i rozwój turystyki z naszymi sąsiadami z Obwodu Kaliningradzkiego. Nieprzebrane możliwości otworzył przed nami mały ruch graniczny, uruchomiony w zeszłym roku. Statystyki nie pozostawiają złudzeń - coraz chętniej Rosjanie zostawiają swój ślad w Elblągu - Szacuje się, że tygodniowo granicę przekracza nawet 120 tys. osób. Wydatki Rosjan w I półroczu 2013 roku na podstawie systemu TAX FREE wyniosły prawie 63 mln zł, a szacunkowa wartość towarów zakupiona w ramach MGR wynosi ok. 125 mln zł - podaje informacje Urząd Miejski w Elblągu.

Elbląg chce być dla turystów jeszcze bardziej widoczny, a pomóc maja w tym nowe witacze i billboardy  - nie ulega wątpliwościom, że takie elementy zaskutkują zwróceniem uwagi Rosjan, którzy na trasie do Gdańska nie będą omijali Elbląga - mówił 9 października br., podczas debaty o współpracy z Kaliningradem Emil Słodownik z Biura Obsługi Inwestora UM w Elblągu.'

Sześć witaczy i cztery billboardy staną więc wzdłuż wszystkich dróg dojazdowych do naszego miasta. Te ostatnie mają mieć dwojaki charakter; będą zachęcać do odwiedzenia naszego miasta i jednocześnie witać tych, którzy do Elbląga przyjechali, zawierając informacje w różnych językach np. o imprezach, które w danym czasie odbywają się w Elblągu - Dwa billboardy w układzie o powierzchni 12 i 18 m², pojawią się przy drodze ekspresowej S22, kierunek Elbląg i drodze krajowej DK54, w kierunku Braniewa, jadąc od przejścia granicznego w Gronowie - informuje Urząd Miejski. - Kolejny billboard w układzie V 18 m² pojawi się zaś przy drodze ekspresowej S7 w kierunku Elbląga.

Inne zadanie spełniać będą witacze, które zostaną wykonane zgodnie z założeniami Strategii promocji Elbląga, z elementami przestrzennymi, o wysokości min. 4 metrów. i szerokości 1 metra - Zostaną one umieszczone na drodze ekspresowej S7 i drodze krajowej DK7 w kierunku Elbląga, pojawią się także na rozwidleniu w kierunku Gdańska na S7, a także na drodze krajowej DK22 w kierunku Malborka - wymienia UM w Elblągu.

Dwa witacze zostaną zamontowane również na wylotach remontowanych obecnie dróg wojewódzkich: 504 w kierunku Milejewa i 503 w kierunku Tolkmicka. „Elbląg wita”, „Elbląg żegna”  - to najbardziej charakterystyczne hasła, które mają się na nich pojawić.

Do tej pory, znaki stojące przy wjazdach do Elbląga nie przynosiły nam chluby. „Witacze” pamiętają jeszcze poprzedni ustrój, nawiązując do czasów, kiedy Elbląg był miastem słynącym z produkcji turbin, przez co dawno straciły swój blask, a ich przesłanie przestało być aktualne. Czy od listopada br. nowe znaki promujące miasto spełnią pokładane w nich nadzieje? Przekonamy się niebawem.
 

AS

Oceń tekst:

Ocen: 6

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ jasio
  Piątek, 11.10

  to bedzie lepsze od wizerunku ***a czy jak inni mówią[nieliczni ślimaka!!!

 2. 2
  0
  ~ jasio
  Piątek, 11.10

  chodziło odchody ludzkie! to nie musicie kasować!! a w końcu g...no to nie przekleństwo

 3. 3
  +4
  ~ zasada
  Piątek, 11.10

  Jedno ale,tzw witacze powinny być ustawione tak by kierowcy je widzieli.Pamiątki o Eblągu powinny byc a nie o olsztynie i mazurach.Koszulki pamiątkowe powinny miec różne rozmiary a nie tylko jeden.

 4. 4
  +2
  ~ kokol
  Piątek, 11.10

  chcą zachęcać Rosjan do odwiedzin , jak wszystko już psują gburowaci a czasami wręcz chamscy funkcjonariusze celni na przejściu w Gronowie

 5. 5
  +2
  ~ Szybka reakcja
  Sobota, 12.10

  Urzędu Miejskiego na te witacze - 27 lipca 2013 minął rok od wprowadzenia Małego Ruchu Granicznego - ale lepsze to niż pordzewiałe żelazne straszydła z turbiną.

 6. 6
  +1
  ~ Gall
  Sobota, 12.10

  Hola hola, turbina zostaje...

 7. 7
  +1
  ~ kiedy postawicie
  Niedziela, 13.10

  Zapraszacie do odwiedzin Elbląga. NAJPIERW naprawcie i postawcie drogowskazy -tablice czytelne z nazwami ulic i urzędów,itd bo wstyd z tym co jest obecnie.Połowa tych tablic zniknęła lub pokazuje cuda.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5699081420898