Wtorek, 1.12.2020, Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Prace modernizacyjne lądowiska

27.08.2013, 15:12:45 Rozmiar tekstu: A A A
Prace modernizacyjne lądowiska
fot. archiwum redakcji

Od dnia 02 września rozpoczynają się prace modernizacyjne lądowiska przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym przy ul. Królewieckiej. Prace te potrwają do końca bieżącego roku.

Na czas remontu jako lądowisko zastępcze na potrzeby wszystkich placówek medycznych działających w Elblągu został wyznaczony stadion boczny MOSiR przy ul. Agrykola 8, zaakceptowany przez SP ZOZ Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w Warszawie.

W związku z tym zostały opracowane stosowne procedury dotyczące bezpieczeństwa lądowań i startów przy udziale odpowiednich służb miasta: PSP, Policji, SM i Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Lądowisko to będzie przyjmować śmigłowce LPR tylko w porze dziennej przy odpowiedniej widoczności. W skali jednego miesiąca należy się spodziewać ok. 12 – 15 lądowań i startów z tego obiektu.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego zwraca się do wszystkich mieszkańców miasta z apelem o nieutrudnianie przejazdu służbom zabezpieczającym lądowisko i karetkom ratownictwa medycznego do lądowiska, szczególnie w okolicach ulic Agrykola i Kościuszki. Dotyczy to kierowców, by w przypadku podchodzenia śmigłowca do lądowania nie zatrzymywali się i nie tamowali ruchu pojazdom ratowniczym. Również uprasza się wszystkich korzystających z tego terenu o dostosowanie się do poleceń służb zabezpieczających lądowisko. Na wyraźne polecenie ze strony tych służb należy natychmiast przerwać zajęcia i opuścić teren płyty bocznej stadionu poza ogrodzenie tego obiektu.

 

Monika Borzdyńska

Asystent w Biurze Prezydenta Miasta odpowiedzialny za kontakt z mediami

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ zapomnieli
  Wtorek, 27.08

  Co lądowisko z Elbląga też zwiną na olsztyn a kiedy olsztyn odda Elblągowi to co zabrał???.KIEDY powstaną oddziały w szpitalu Wojewódzkim by Elblążanie nie musieli jechać na olsztyn by się leczyć.

 2. 2
  +2
  ~ pioan
  Środa, 28.08

  bezwzględnie, czy to się gdzieś w Olsztynie podoba czy nie - w Elblągu powinna jak najszybciej powstać stacja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (mniejsza Zielona Góra na lotnisku Aeroklubu Lubuskiego w Przylepie ma taką bardzo nowoczesną stację - i śmigłowiec LPR Eurocopter - gdzie ruch na S-3 dużo mniejszy, a u nas S-7, tranzyt S-22 i latem Mierzeja) - o bazę LPR w Elblągu zabiegać powinny wszystkie opcje polityczne, bo to nasze życie, zdrowie i bezpieczeństwo; zaś lądowisko powinno być przy każdym szpitalu - rezerwa terenu przy Szpitalu Miejskim poszła pod osiedle mieszkaniowe, park naprzeciwko zarasta (karygodne zaniedbania planistów), pozostaje więc tzw. Wojskowy, gdzie takie lądowisko koniecznie powinno być pilnie wyznaczone i lądowisko zbudowane

 3. 3
  0
  ~ kubuś
  Środa, 28.08

  Parodia żeby nasze miasto nie miało lądowiska dla helikoptera LPR!!!To są jakieś kpiny!!!Ktoś będzie potrzebował pomocy to nie przyleci bo jest za późno i nie może lądować!!!My zamiast się rozwijać to się cofamy!!!!

 4. 4
  0
  ~ Medicopter 117
  Środa, 28.08

  nie lepiej by było zrobić tymczasowe lądowisko na stadionie przy ulicy Moniuszki ? Dojazd jest, w dzień otwarte, i o ile bliżej do szpitala...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.83141779899597