Środa, 23.09.2020, Imieniny: Tekla, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Dzieci kolorują podwórka w ramach Festiwalu Przemysłów Kreatywnych - zobacz zdjęcia

23.05.2013, 11:34:18 Rozmiar tekstu: A A A
Dzieci kolorują podwórka w ramach Festiwalu Przemysłów Kreatywnych - zobacz zdjęcia
fot. MK

W ramach Festiwalu Przemysłów Kreatywnych odbywa się akcja "Kolorujemy podwórka". Wczoraj, 22 maja, przy ul. Kalenkiewicza 17-23, dzieci mieszkające w okolicy, miały okazję wziąć udział w ciekawym przedsięwzięciu.

Akcja, mimo obaw organizatorów, odbyła się bez względu na niesprzyjającą pogodę. - Na szczęście deszcz, który mógłby spowodować odwołanie imprezy był jednak łaskawy – mówi Karolina Śluz, Koordynatorka Festiwalu Przemysłów Kreatywnych. - Ta akcja miała się odbyć wcześniej, 10 maja, ale ze względu na deszcz przesunęliśmy ją na 22 maja – dodaje.

Inicjatywa "Kolorujemy podwórka" odbywa się w ramach Festiwalu Przemysłów Kreatywnych. - Na Zawadzie, przy ul. Kalenkiewicza kolorujemy chodniki. Na sześciu elbląskich podwórkach pojawiamy się, by wspólnie z mieszkańcami nadawać kolorytu szarym miejscom – mówi Karolina Śluz.

Głównym celem tej akcji jest pobudzanie kreatywności najmłodszych mieszkańców. Chodzi przede wszystkim o pokazanie, że mieszkańcy także mają wpływ na swoją najbliższą okolicę. Wprawdzie są to zmiany chwilowe, ale głównym założeniem jest uświadamianie mieszkańców, że to, co dzieje się w naszym otoczeniu jest także zależne od nas samych.

Najmłodsi mieszkańcy malowali chodniki na sześciu osiedlach. - Zależało nam na tym, aby akcja odbyła się w różnych częściach miasta, żeby rozprzestrzeniła się na różne osiedla, a nie skupiała się tylko w centrum – mówi koordynatorka akcji.

Skupione miny dzieci malujących farbami i kredami osiedlowe chodniki, są dowodem na to, że akcja, im się podoba. - Fajnie, by było jakby ktoś pomalował cały chodnik i bloki. Wtedy byłoby kolorowo, fajnie – mówi 7-letni Mateusz. - Można wszystko namalować, auto, dom czy park.

8-letni Olaf też ma ciekawą opinię na temat przedsięwzięcia zorganizowanego na osiedlu, na którym mieszka. - Podoba mi się kolorowanie podwórka, bo jest rozrywkowo. Rysuję słońce za chmurami, bo taka jest teraz pogoda – mówi ośmiolatek. Jeden z chłopców zapytany o to, co maluje odpowiedział – Postać z Minecratf, mojej ulubionej gry komputerowej. Wystarczyła chwila, żeby przypomnieć sobie czasy, kiedy normą było, malowanie na chodnikach kredą, granie w klasy itp. Dziś, takie zabawy wymagają odpowiedniej organizacji.

Dzieci malowały już podwórka przy ul. Gwiezdnej, Nad Jarem (między Broniewskiego 17-23, a Kłoczowskiego 30-32), a wczoraj, na Zawadzie. W ramach akcji "Kolorujemy podwórka" dziś 23 maja, przy Gimnazjum nr 5, przy ul. Agrykola, będą malowane słynne schody. - Będziemy nadawać kolor temu miejscu, zapraszamy wszystkich chętnych – mówi Karolina Śluz.

Kolejne działania w ramach  Festiwalu Przemysłów Kreatywnych odbędą się 27 maja o godz. 17:30, na osiedlu przy ul. Różana oraz 28 maja na osiedlu Zatorze przy ul. Malborska, w tej samej godzinie.

Marta Kierszka

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Akcja Malujemy podwórka zawitała na Zawadę ( zdjęć 13 )
Dodano: 2013-05-23 |  fot. Marta Kierszka
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ LOL
  Czwartek, 23.05

  ojej jak duzo kandydatow na przyszlych emigrantow.

 2. 2
  --1
  ~ Arek
  Czwartek, 23.05

  To niech teraz rodzice posprzątają po swoich dzieciach

 3. 3
  0
  ~ via
  Piątek, 24.05

  ............. super inicjatywa ;) a tetrycy jeśli coś im się nie podoba niech siedzą cicho i dalej pielęgnują swą codzienną rutynę

 4. 4
  0
  ~ anonim
  Piątek, 24.05

  pozytywne przełamanie szarości na osiedlach :) już same spojrzenie na kolory z psychologicznego punktu widzenia jest dobrym bodźcem. A dla dzieci frajda

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.