Piątek, 12.04.2024, Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Przejście dla pieszych pozostanie zamknięte

22.08.2012, 15:12:28 Rozmiar tekstu: A A A
Przejście dla pieszych pozostanie zamknięte
fot. AS

Newralgiczne przejście dla pieszych przy placu Słowiańskim, u zbiegu ulic Pocztowej i 1 Maja pozostanie nadal zamknięte. Pod koniec lipca, po interwencji radnego Roberta Turleja wydawałoby sie, że nie ma przeciwwskazań, co do tego, by przejście zostało otwarte. Niestety, szyki elblążanom psują tym razem prace archeologiczne, które prowadzone są na ul. Pocztowej.

Zamknięte przejście dla pieszych, którzy z placu Słowiańskiego udają się na elbląską Starówkę  pozostaje problemem tym większym, że na odcinku remontowanej arterii, w stronę ulicy Robotniczej, nieczynne pozostają także kolejne przejścia. Najbliższe, w ciągu tej ulicy, znajduje się u zbiegu ulic Giermków i Wigilijnej.

W czerwcu, podczas robót przy ul. Pocztowej, ekipa budowlana przeprowadzająca  remont drogi 503, natrafiła na kilkusetletnie fortyfikacje, które po wstępnym badaniu elbląskich archeologów okazały się być najprawdopodobniej częścią średniowiecznego bastionu. Prace remontowe na 503 zostały wstrzymane a przejście dla pieszych, w związku z odkryciem archeologicznym, pozostanie nieczynne do odwołania.

Elblążanie muszą więc korzystać z najbliższego przejścia od ul. Giermków. A elbląska Straż Miejska wspólnie z Policją apelują o rozsądek i korzystanie z tego jedynego na tej trasie, bezpiecznego przejścia – Patrole Straży Miejskiej pilnujące porządku w okolicach Starego Miasta, będą w okresie robót archeologicznych wykonywanych na ul. Pocztowej baczniej zwracać uwagę na zamknięte przejście na wysokości placu Słowiańskiego - mówi  komendant Straży Miejskiej Jan Korzeniowski. - Myślę jednak, że rozsądny człowiek wie, że nie powinien wchodzić na plac budowy, a za taki uważa się już tę ulice. - mówi komendant.

Również Krzysztof Nowacki z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu namawia do korzystania z przejścia  dla pieszych od ul. Giermków. - Za przejście w miejscu niedozwolonym można delikwenta ukarać mandatem w wysokości od 50 zł. - informuje – Jednak dotychczas na zamkniętym przejściu od placu Słowiańskiego nie odnotowaliśmy przypadku łamania prawa przez pieszych.- mówi oficer elbląskiej policji.

Sami mieszkańcy jak i kierowcy na remontowanym odcinku drogi, jak dotąd zachowywali szczególną ostrożność. - Ruch na tej trasie ze względu na remont jest spowolniony – mówi Krzysztof Nowacki – Jeśli jednak ulica Pocztowa miałaby zostać całkowicie wyłączona z ruchu, które nastąpić by mogło w momencie rozpoczęcia prac architektonicznych pamiętajmy, że teren ten będzie miejscem głębokich wykopalisk. Apelujemy więc do mieszkańców o ostrożność i nieprzechodzenie w tym miejscu. - podkreśla Krzysztof Nowacki.

 

AS

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ pośmiewisko
  Środa, 22.08

  Przejście ,przejściem fruwać pora sie nauczyć ale KIEDY znikną te ruiny-rozpoczęta budowa widoczna na zdjęciu - prawy róg ,w artykule.WSTYD tyle lat budować i nie skończyć.

 2. 2
  +4
  ~ anonim
  Środa, 22.08

  Baba wlazła mi na to zamknięte przejście i jeszcze darła morde czemu na nią trąbie. Ale była stara i ślepa to już nic nie mówiłem do niej.

 3. 3
  +3
  ~ Pzdr
  Środa, 22.08

  "Jednak dotychczas na zamkniętym przejściu od placu Słowiańskiego nie odnotowaliśmy przypadku łamania prawa przez pieszych.- mówi oficer elbląskiej policji." - To ślepy jesteś... Chyba, że przechodzenie w tym miejscu nie jest łamaniem prawa. Przechodzą, ok rozumiem, bo daleko do innego przejścia, bo bliżej, bo wygodniej, ale że ludziska lezą jak święte krowy, jakby w tym przypadku mieli jakiekolwiek pierwszeństwo to nie rozumiem.

 4. 4
  +2
  ~ git
  Środa, 22.08

  jak ja caly czas przechodze przez to przejescie ; p

 5. 5
  +4
  ~ noname
  Środa, 22.08

  zamkniete? i tak kazdy tamtedy przechodzi...

 6. 6
  +4
  ~ gos
  Środa, 22.08

  Nikogo Policja nie złapała, bo nigdy jej tam nie było. Codziennie widzę jak mnóstwo ludzi tamtędy przechodzi. Zwłaszcza babcie idące do lub z kościoła. Straż miejska tez zniknęła ze starówki

 7. 7
  --5
  ~ misiol
  Czwartek, 23.08

  Panie Oficer 07.20 dzisiaj cała wycieczka przechodziła. Jak przejadę na czerwonym to mnie ścigają jak jakiego gangstera !na Placu jagielończyka podobno kamery są a na czerwonym piesi łażą tak że często do wypadku dochodzi, nie raz i nie dwa byłem świadkiem jak radiowóz sie zatrzymał i czekał, aby pieszy przechodzący na czerwonym mogł spokojnie przejść. Życzę wszystkim kierowcom, aby byli traktowania przez policję jak piesi, a jak zdarzy się wjechać na czerwonym lub zakazie to radiowóz spokojnie poczeka aż przejedziecie.

 8. 8
  +4
  ~ a
  Czwartek, 23.08

  misiol ale z Cibie pajac. Tak tak niech przymykają oczy na takich jak Ty piratów drogowych co chcą być ulgowo traktowani. Pieszy leząc nie po pasach stwarza zagrożenie głównie dla siebie. W wypadkach z udziałem pieszych raczej kierowcy nie giną więc nie wiem kto jest większym zagrożeniem. Kretyn, który uważa, że jeżdżenie po czerwonym jest OK czy pieszy który idzie w miejscu niedozwolonym...

 9. 9
  +3
  ~ Bloo
  Czwartek, 23.08

  A ludzie i tak przechodzą przez to przejście. Poza tym nie widziałam by w okolicy tego przejścia była jakakolwiek policja. Poza tym to jest wstyd tak rozkopać miasto i nie remontować tego.

 10. 10
  --1
  ~ ty~a
  Czwartek, 23.08

  ty ~a to pieszy na czerwonym robi dobrze ? a kierowca na czerwonym to źle ? rozumku to ty nie masz.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.99284601211548