Sobota, 13.04.2024, Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Prokurator umorzył sprawę Biblioteki Elbląskiej (aktualizacja)

03.08.2012, 13:17:48 Rozmiar tekstu: A A A
Prokurator umorzył sprawę Biblioteki Elbląskiej (aktualizacja)
Fot. arch. redakcji

Prokuratura Rejonowa w Ostródzie umorzyła postępowanie w sprawie dotyczącej naruszenia przepisów o związkach zawodowych w Bibliotece Elbląskiej. W listopadzie zeszłego roku do elbląskiej policji trafiło zawiadomienie o tym, że dyrektor Biblioteki Elbląskiej zmusza swoich podwładnych do wystąpienia ze związków zawodowych i szykanuje osoby, które chcą sie do nich zapisać. Głośno mówiło się też o mobbingu stosowanym przez dyrektora, wśród swoich podwładnych.

Oficjalne postępowanie w tej sprawie policja wszczęła 20 grudnia 2011 roku, po anonimach, które od listopada wpływały do elbląskiej prokuratury. - Część pracowników zarzucała swojemu pracodawcy przywłaszczenie mienia, łamanie praw związkowych i pracowniczych oraz ogólny mobbing wobec pracowników biblioteki. - wyjaśnia mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Zarzutów dyrektorowi Biblioteki Elbląskiej jednak nie postawiono – mówi.

Wśród przesłuchiwanych byli wszyscy pracownicy biblioteki, wiceprezydent Elbląga Grażyna Kluge, dyrektor Departamentu Kultury UM Leszek Sarnowski oraz były przewodniczący regionu Solidarności. Łącznie przesłuchano 81 osób. Wszystkie zgromadzone materiały sukcesywnie trafiały do Prokuratury Rejonowej w Ostródzie. W lipcu prokurator Rejonowy, Zdzisław Łukasiak miał podjąć decyzję o postawieniu zarzutów Jackowi Nowińskiemu, bądź umorzeniu całej sprawy.

- Postępowanie  w tej sprawie zostało umorzone – powiedział nam dzisiaj Prokurator Rejonowy, Zdzisław Łukasiak. - Strona związkowa już złożyła zażalenie, które rozpatrzy sąd w Elblągu.

Zapytaliśmy pana prokuratora o to, jakie były podstawy do tego, by postępowanie umorzyć. Jednak Zdzisław Łukasiak nie umiał nam na to pytanie odpowiedzieć. - Bardzo proszę o telefon, za około godzinę. - usłyszeliśmy. - Na podstawie akt sprawy podam rzetelną informację.

Jak tylko skontaktujemy się z prokuratorem rejonowym, o faktach umorzenia tej sprawy poinformujemy naszych czytelników.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aktualizacja:


Zgodnie z zaleceniem pana prokuratora zadzwoniliśmy do niego z prośbą o informację. Jednak Zdzisław Łukasiak przebywa obecnie poza terenem Prokuratury Rejonowej w Ostródzie. Do sprawy powrócimy po weekendzie.
 

Dziś, 6 sierpnia, ponownie próbowaliśmy skontaktować się z prokuratorem rejonowym Zdzisławem Łukasiakiem, w sprawie dotyczącej umorzenia postępowania w sprawie Biblioteki Elbląskiej. Chcieliśmy zapytać Pana prokuratora o podstawy umorzenia tego postępowania. Niestety, tak jak i w piątek nie zastaliśmy już Zdzisława Łukasiaka w prokraturze, tak i dziś był on nieobecny. - Prokurator rejonowy przebywa na urlopie wypoczynkowym - usłyszeliśmy od sekretarki - Nie będzie go przez miesiąc.

 

AS

Oceń tekst:

Ocen: 6

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Kez
  Piątek, 03.08

  Zginęli w czasie rządów PO 1. Chorąży Stefan Zielonka, rok 2009 – szyfrant w kancelarii premiera. Zielonka dysponował wiedzą o tajnikach łączności w NATO oraz miał dostęp do najściślejszych danych – zwłoki znaleziono w Wiśle. 2. Prof. Stefan Grocholewski – ekspert od odczytywania nośników cyfrowych, wykrył manipulacje w nagraniach cz. skrzynek z CASY. “Zmarł” 31.03.2010 r. 3. Grzegorz Michniewicz – dyr. Kancelarii Tuska. „Powiesił się” 23 grudnia 2010 na kablu od odkurzacza, w dniu, w którym z remontu w Samarze wrócił samolot TU-154, który potem rozsypał się w drobny mak na Siewiernym 4. Mieczysław Cieślar, “zginął w ”wypadku samochodowym” dokładnie 18.04.2010 r. Miał być następcą Adama Pilcha, który zginął w Smoleńsku. Podobno otrzymał telefon ze Smoleńska od A. Plicha po katastrofie. 5.Krzysztof Knyż – operator Faktów,10 kwietnia 2010 był w Smoleńsku. Zmarł w Moskwie 2 czerwca 2010r. Śmierć całkiem

 2. 2
  +8
  ~ Kez
  Piątek, 03.08

  Cd. przemilczana. 6. Prof. Marek Dulinicz – szef grupy archeologicznej – zginął 6 czerwca 2010 w wypadku samochodowym w trakcie oczekiwania na wyjazd do Smoleńska. 7. Eugeniusz Wróbel – wykładowca na Politechnice Śląskiej, specjalista od komputerowych systemów sterowania samolotem. Poddawał w wątpliwość, że wrak na Siewiernym to TU-154 o nr 101. Pocięty piłą mechaniczną 16.10.2010 r przez swego syna, który zdołał zabić i pociąć swego ojca, usunąć ślady krwi, zawieźć pocięte zwłoki do jeziora, wrócić i zapomnieć wszystko. Złego stanu swego “chorego psychicznie” syna przez ponad 20 lat nie zauważyła matka, która jest psychiatrą. 8. Ryszard Kuciński – prawnik A. Leppera – “zmarł” w maju 2011 r.

 3. 3
  +8
  ~ Kez
  Piątek, 03.08

  CD.9. Wiesław Podgórski – był doradcą A. Leppera, gdy ten był ministrem rolnictwa, znaleziony martwy w biurze Samoobrony pod koniec czerwca 2011 r. Jako przyczynę śmierci podano samobójstwo. 10. W 2011 roku samobójstwo przez powieszenie popełnił oficer Służby Kontrwywiadu Wojskowego, służący w Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej w Wejherowie. Żołnierz posiadał najwyższą klauzulę dostępu do materiałów niejawnych. 11. Róża Żarska – adwokatka Leppera – “zmarła” w lipcu 2011 r. w Moskwie. 12. Dariusz Szpineta – zawodowy pilot i instruktor pilotażu, ekspert i prezes spółki lotniczej, został znaleziony martwy w łazience ośrodka wczasowego w Indiach. Wcześniej parokrotnie wypowiadał się w mediach w sprawie Smoleńska, kwestionując oficjalne ustalenia.

 4. 4
  +7
  ~ Kez
  Piątek, 03.08

  Cd.13. Andrzej Lepper – „zmarł” 05.08.2011 Znaleziony we własnym biurze w Warszawie. „Sam się” pobił a następnie powiesił. 14. Wszyscy z Casy 15. Henryk Szumski (6.04.1941 – 30.01.2012) – zamordowany, generał broni WP, szef Sztabu Generalnego, członek Rady Bezpieczeństwa Narodowego 16. Leszek Tobiasz (1957 – 10.02.2012) – niewydolność układu krążenia, pułkownik WSI, główny świadek w tzw. aferze marszałkowej (dotyczyła przekrętów Komorowskiego) 17. Wszyscy w „katastrofie” smoleńskiej – 96 osób. 18. Były generał GROMU Sławomir Petelicki.

 5. 5
  +15
  ~ PO likwiduje niewygodnych co za dużo szczę.ają a sprawy zamiata POd dywan
  Piątek, 03.08

  Komentarz zablokowany z powodu naruszenia regulaminu!

 6. 6
  +14
  ~ zły
  Piątek, 03.08

  wiadomo sitwa ci elblascy sędziowien i prokuratorzy to sitwa

 7. 7
  +15
  ~ wykładnia prawa
  Piątek, 03.08

  nie znacie prawa, jak drobnica coś sobie przywłaszcza, jest to faktycznie odrażające przestępstwo, jak pan minister albo dyrektor albo inna osoba ciesząca się powszechnym szacunkiem, jest to interes, ewentualnie nieporozumienie i takie zdarzenie nie wypełnia znamion przestępstwa.

 8. 8
  --5
  ~ sam
  Piątek, 03.08

  Prokuratura umarza, jeżeli nie popełniono przestępstwa, czyli zarzuty w stosunku do pana Dyrektora są bezpodstawne. Ciekawe jak czują się panie, które złożyły doniesienie do prokuratury. Powinny odpowiadać za pomówienie .

 9. 9
  +2
  ~ ogrody polityki
  Piątek, 03.08

  tak, panie powinny zostać wychłostane za pomawianie, przez pana dyrektora żeby zadość uczynić krzywdom moralnym jakie poniósł

 10. 10
  +5
  ~ )))):
  Piątek, 03.08

  KEZ mówi prawdę, to się w pale nie mieści

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.84259486198425