Sobota, 4.07.2020, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Radni pomogą w tworzeniu nowych miejsc pracy?

25.06.2012, 12:02:23 Rozmiar tekstu: A A A
Radni pomogą w tworzeniu nowych miejsc pracy?
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Na jutrzejszej sesji Rady Miejskiej radni przegłosowywać będą dwie rezolucje: uchwałę w sprawie programu pomocy regionalnej na tworzenie nowych miejsc pracy związanych z nowymi inwestycjami oraz uchwałę dotycząca wspieranie nowych inwestycji dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie Elbląga. Obydwie uchwały mogą być kluczowymi dla rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw i mogą stanowić jeden z istotnych i skutecznych instrumentów w walce z wysokim bezrobociem w rejonie oraz w walce o pozyskanie nowych inwestorów.

Zmiana programu pomocy regionalnej na tworzenie nowych miejsc pracy związanych z nowymi inwestycjami oraz uchwałę dotycząca wspieranie nowych inwestycji dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie Elbląga spowodowana została wejściem w życie nowego Zarządzenia Prezydenta Miasta Elbląg.

Zmiana polega na korekcie załączników do uchwały oraz na rozszerzeniu katalogu definicji zawartych w uchwałach. Celem tych rezolucji będzie również określenie szczegółowych warunków udzielania pomocy przedsiębiorcom prowadzącym działalność gospodarczą na terenie Elbląga, tworzącym nowe miejsca pracy związane z nowymi inwestycjami i określenie takich samych warunków udzielenia pomocy na realizację nowych inwestycji, w formie zwolnienia od podatku od nieruchomości oraz podatku od środków transportowych.

Uchwały określają w szczególności

1. Rodzaje kosztów i kosztów inwestycji kwalifikujących się do objęcia pomocą.
2. Warunki korzystania z tej pomocy, w tym wymagany okres prowadzenia działalności gospodarczej oraz okres, w którym powinny być utrzymane miejsca pracy – w związku z udzieleniem pomocy na tworzenie nowych miejsc pracy związanych z nowymi inwestycjami
3. Maksymalną wielkość pomocy.

Ponadto uchwały zawierają podstawowe definicje, sektory i rodzaje pomocy, co do których program nie ma zastosowania ( sektor rybołówstwa i akwakultury, sektor budownictwa okrętowego oraz sektor węgla, stali i włókien syntetycznych), warunki udzielenia pomocy, maksymalną wielkość pomocy, rodzaje kosztów kwalifikujących się do objęcia pomocą na tworzenie nowych miejsc pracy związanych z nową inwestycją. Wymieniono również dokumenty, które powinien dostarczyć przedsiębiorca ubiegający się o pomoc oraz korzystający już z pomocy.

Wszelkie dodatkowe informacje dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie miasta Elbląg dotyczące zasad zwolnienia od podatku znajdują się na stronie.

Obydwie uchwały wraz ze szczegółowymi informacjami, w najbliższym czasie dostępne będą na stronie.

AS

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ dość
  Poniedziałek, 25.06

  drodzy radni- a wśród was i nauczyciele- weźcie się najpierw za swoje podwórko. Niż niżem, ale w szkołach zwalnia się notorycznie ludzi, którzy maja całe rodziny na utrzymaniu a ich etaty oddaje się pozostałym. W szkołach są ogromne nadgodziny, a zwalniani mają sobie chyba suchej gałęzi dla siebie i dzieci poszukać. Zatrudnia się tylko wtedy jak pan S..nakaże kogoś zatrudnić.

 2. 2
  +15
  ~ hiPOkryci
  Poniedziałek, 25.06

  jakich mało.... żrecie za moje, chlejecie za moje, waszedzieci ćp..ają za moje, a ABB rozbierają i likwidują. Do debaty wystąpić patałachy i zachować stare miejsca pracy a nie uskuteczniać propagandę!!!!

 3. 3
  +7
  ~ ttttyu
  Poniedziałek, 25.06

  O czym tu mowa. Jak do tego ma się EPEC . Tylko zwalniać umiecie.

 4. 4
  +17
  ~ leniwce z PO
  Poniedziałek, 25.06

  Boją sie o stołki i tyle ! A woda jak leciała tak leci ...bajkopisarze

 5. 5
  +12
  ~ leniwce z PO
  Poniedziałek, 25.06

  Jedzą piją lulki palą ,tańce hulanki swawole ......

 6. 6
  +9
  ~ leniwce z PO
  Poniedziałek, 25.06

  Właśnie wróciłem z Dubaju ,nikt nic nie wie o naszym Grzesiu ,ale mówili że chciał sie dostać na portiera w jednym z hoteli.....bez skutku.....

 7. 7
  +5
  ~ gula
  Poniedziałek, 25.06

  niewiem czy sie smiac czy plakac przestancie glupoty pisac oni ludzi maja gleboko kawke pija ciasteczka jedza i ludzmi sie nie przejmuja

 8. 8
  +3
  ~ Wolska logika
  Poniedziałek, 25.06

  Znowu będą dotować tych którzy mają w bród i oczywiście tym którzy nie mają, natychmiast się polepszy. Stary sprawdzony sposób. ;D

 9. 9
  +6
  ~ zombi
  Poniedziałek, 25.06

  I po co ta informacja za Słoniny też była taka uchwała tylko nikt o tym nie pisał. Czy to prawda, że ekipa z urzędu wybiera się na wycieczkę sorry delegację biznesową do Chin

 10. 10
  +6
  ~ bezmózgowie
  Poniedziałek, 25.06

  Zacznijcie kopać mierzeję inwestorzy będą walić drzwiami i oknami ,czy tak ciężko to zrozumieć.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.