Sobota, 2.03.2024, Imieniny: Antonina, Antoni, Albin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W Elblągu powstanie całodobowa poczta?

21.06.2012, 11:00:27 Rozmiar tekstu: A A A
W Elblągu powstanie całodobowa poczta?
Zdjęcie stanowi tylko ilustrację do artykułu (źródło: www.wyhacz.gazeta.p)

Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga, skierował do Poczty Polskiej wniosek  o zmianę godzin  pracy urzędu przy Placu Dworcowym, tak by mieszkańców Elbląga mógł obsługiwać całodobowo.

- Wielokrotnie elblążanie zgłaszali mi problemy dotyczące braku możliwości korzystania z usług Poczty Polskiej w godzinach wieczornych i nocnych. Wielu z nich pracuje poza Elblągiem, wracają do domów wieczorem, a to powoduje, że nie mogą nadawać przesyłek, dokonywać wpłat czy też odbierać przesyłki awizowane. – powiedział Grzegorz Nowaczyk.

Tym bardziej, że przepisy mówią jasno – w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców poczta powinna umożliwić odbiór przesyłek rejestrowanych w dniu ich awizowania. Przy obecnych godzinach pracy urzędów Poczty Polskiej jest to praktycznie nierealne.

 

Urząd Miejski w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ czyli kto?
  Czwartek, 21.06

  napisał Urząd Miasta....czyli KTO?, która cegiełka lub który schodek?...a może pani szybka lub pan słońce dubaju?

 2. 2
  --3
  ~ nima
  Czwartek, 21.06

  po co ,bez sensu dla kilku klientow utrzymywac placowke przez noc.

 3. 3
  +9
  ~ apollorecords
  Czwartek, 21.06

  na PLACU SLOWIANSKIM 24h poczte zrobic. i tak tam najwiecej ludzi po odbior listow, paczek itp chodzi. jestem za 24h poczta na PLACU SLOWIANSKIM - KTO ZA TYM ABY NAPLACU SLOWIANSKIM POCZTA BYLA CZYNNA 24h KCIUK W GORE -->>

 4. 4
  +10
  ~ w
  Czwartek, 21.06

  Jakie przepisy? Już nie chodzę na pocztę przy Placu Dworcowym w tym samym dniu, w którym otrzumuję awizo (próbowałem trzy razy po 19-tej). Nigdy nie było przesyłki - zawsze ten sam tekst: "listonosz dzisiaj nie przyniósł z powrotem przesyłki, będzie jutro". 24h pracy nic nie zmienią!

 5. 5
  +7
  ~ w
  Czwartek, 21.06

  Niech pan prezyden przyzna się - interwencje mieszkańców pewnie dotyczyły tego, że parking przy poczcie jest płatny do 20-tej i poczta też jest czynna do tej godziny? Może łatwiej zrobić płatny parking do 18-tej?

 6. 6
  +10
  ~ WYBORCA
  Czwartek, 21.06

  Znowu lansik Grzesia. Po co komu poczta czynna całodobowo. Wystarczy jak będzie czynna do 24.00 , tak aby można było nadać przesyłkę terminową przy nadaniu której decyduje data nadania. Kto będzie zrywał się po nocy aby nadać przesyłkę , którą można nadać rano z każdej poczty w kraju.

 7. 7
  +6
  ~ popieram
  Czwartek, 21.06

  Jest problem w tym by przesyłki listowe czy paczki były dostarczane do odbiorcy dwa razy w ciągu dnia,przecież można godziny pracy tak ustawić by dostarczano przed i po południe .Na dodatek listonosz pisze nikogo nie zastałem a w domu był odbiorca .W Elblągu wiele instytucji powinno być czynne 24 godziny.

 8. 8
  +3
  ~ 11
  Czwartek, 21.06

  Niech u siebie wprowadzi 24-o godzinny dzień pracy, żeby ludzie nie musieli płacić za parkingi, aby załatwić jakąś sprawę w UM. Bo w koło tylko parkingi płatne, chyba że na dziedzińcu UM, ale to parking dla wybrańców - nie dla petentów.

 9. 9
  +1
  ~ rgr
  Czwartek, 21.06

  woooooooooooooow

 10. 10
  +6
  ~ departamenty_ hehehe... śmieszne
  Czwartek, 21.06

  Pomysł prezydenta jest poroniony. Chyba, że wie, jak sklonować przesyłki, rozsiane po pozostałych urzędach, bo przecież pocztowcy nie będą ich wywozić z innych oddziałów, po ich zamknięciu, do tej przy dworcu, aby następnego dnia, rankiem, wykonać tę samą drogę w odwrotnym kierunku. Rozumiem, że prezydent z przepracowania, bo zbyt mało ma czasu, a obowiązków wiele, do końca nie przemyślał tematu. Dlatego proponuję, aby właśnie on pracował całodobowo. Wtedy obywatele miasta, którzy przed szesnastą nie mogą załatwić spraw w urzędzie, bo na przykład pracują, będą mieli szansę spotkać prezydenta i jego zapracowanych kierowników departamentów.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.99114894866943