Sobota, 2.03.2024, Imieniny: Halszka, Helena, Radoslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Tylko Piekarczyk się uśmiecha

20.06.2012, 16:30:08 Rozmiar tekstu: A A A
Tylko Piekarczyk się uśmiecha
fot. Majka Brejdak
REKLAMA

Mimo wielkich nadziei elblążan na turystyczne uatrakcyjnienie naszego miasta, wciąż niewiele jest ciekawych miejsc, które mogłyby zainteresować przyjeżdżających do nas gości. Na dobrą sprawę zwiedzanie Elbląga ogranicza się, do wciąż odbudowywanego Starego Miasta, a na nim… poza pubami, niewiele można pokazać.

Katedra pw. Św. Mikołaja, Galeria El, Muzeum i Brama Targowa, to pierwsze atrakcje, które przychodzą na myśl. Pytanie tylko dlaczego, zwłaszcza ta ostatnia budowla, z którą wiąże się najpopularniejsza elbląska legenda, jest nie wykorzystana marketingowo.

Kto wszedł na platformę widokową ładnie odrestaurowanego wnętrza Bramy ten wie, że nawet odpoczywając na każdej kondygnacji i fotografując panoramę miasta ze wszystkich okienek, pobyt w niej nie zajmie więcej niż 10 – 15 minut. Brak przewodnika, który opowie nie tylko o samej Bramie, ale również o historii miasta, przybliży legendę o Piekarczyku, brak punktu z chętnie kupowanymi przez turystów pamiątkami, fotografa, który  zrobi profesjonalne zdjęcie wchodzącym na wieżę zwiedzającym. To nic wymyślnego, nie wymagającego ogromnych inwestycji, a może uatrakcyjnić monotonną Starówkę. Czyżby się nie opłacało?

Z tymi pytaniami zwróciliśmy do Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. Gdy tylko dostaniemy odpowiedzi opublikujemy je na łamach naszego dziennika.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ sd
  Środa, 20.06

  Na Starym Rynku brakuje DRZEW!!!!

 2. 2
  +13
  ~ leniwce z PO
  Środa, 20.06

  bo dla tego--------- 12 września (Niedziela) ruszyła akcja zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie zmian w ustroju politycznym RP. Konferencja prasowa w tej sprawie odbyła się o godzinie 12.00 w Centrum Multimedialnym "Foksal" w Warszawie.· Akcja PO 4 x Tak dla Polski..............- Zniesienie immunitetu parlamentarnego..............- Likwidacja Senatu........................- Zniesie liczby posłow w Sejmie do 230....................- Jednomandatowe okręgi wyborcze.....................THE END

 3. 3
  +11
  ~ moi
  Środa, 20.06

  lepiej by bylo gdyby na wieze katedry mozna bylo wejsc.. wstep 5 zl - no kto by nie dal? a by kosciol na renowacje mial...

 4. 4
  +14
  ~ zaoczny
  Środa, 20.06

  Sluszna uwaga sd , to zadziwiajace ,że na elblaskiej Starówce drzewa się tylko wycina ,ale nie sadzi , gdy jest sloneczny dzień starówka wyglada ,jak betonowa pustynia., czy tak być musi . Tak samo ,jak cechą charakterystyczną dla Elbląga są ulice po remoncie węższe ,niż przed . Te dwa dziwy ,oraz wiele innych da się jednak łatwo wytłumaczyć . Zbyt duzo stanowisk w naszym mieście zajmują ludzie nieprzygotowani merytorycznie do ich zajmowania , obsadzeni po znajomości i z układu.

 5. 5
  +4
  ~ ot
  Środa, 20.06

  zamiast rozwijac elbląg jest on zwijany czyli szerokie ulice zastepowane sa nowymiale węzszymi ,zamiast tworzyc miejsca parkingowe to sie je pomniejsza ot elblaska polityka zamiast zatrudniac fachowcow zatrudnia sie znajomych o marnych umiejetnosciach

 6. 6
  +4
  ~ były wyborca
  Czwartek, 21.06

  na wieżowej to dopiero cyrk jest , nastepna genialna zmiana miejsc do parkowania skutkuje zabraniem 50 % miejsc parkingowych, droga jednokierunkowa prowadzi przez bagno dziur i błota , piekna wizytówka na koncu /smietnik i bezdomni na melanżu/ jesli to ma być ozywienie starówki to przepraszam ale panie nowaczyk czy lewandowski kogo?????????? zatrudniacie do takiej organizacji ruchu , proszę przyjść i zapytac mieszkanców czy przedsiebiorcow czy to im pomaga ??????????????????? o co tu chodzi ludzie ??????????

 7. 7
  +6
  ~ 567
  Czwartek, 21.06

  Wystarczy przejść się po starówkach innych miast i już do głowy przychodzą setki pomysłów na uatrakcyjnienie Elbląskiej starówki. Ale niestety pomimo zmiany władz miasta, wciąż urząd miasta jest największą barierą w turystycznym rozwoju Elbląga.

 8. 8
  +7
  ~ Figo
  Czwartek, 21.06

  Wzorem innych miast wieża Katedry sw.Mikołaja powinna stać sie miejscem widokowym,skąd można by popatrzeć na Elbląg i okolice.Zdaje sobie sprawe,że potrzebna jest adaptacja i przystosowanie wieży do ruchu pieszych,do góry trzeba iść blisko 80 m.Miasto powinno wesprzeć finansowo inwestycje,która Napewno stała by się atrakcja dla turystów i elblążan.I jeszcze jedna sprawa.Ulice Starego Miasta powinno obsadzić się drzewami,tak było przed 2 wojną światową,teraz ulice są gołe mimo pięknych elewacji budynków

 9. 9
  +5
  ~ ssvasvas@wp.pl
  Czwartek, 21.06

  Z Elbąskej starówki Ciężko bedzie zrobic atrakcje-acz kolwiek moze byc, pieknym dodatkiem do kanalu elbaskiego. Moim zdanie trzebay rozreklamoawc i zagospodarowac kanal przy starowce atrakcje itp.ten nurt mai by sens. Bo z samych mowych budynkow nic sie nie wykrzesi

 10. 10
  +4
  ~ zet
  Czwartek, 21.06

  @sd zgadzam się z Tobą. Mi też brakuje drzew na starym mieście. Taka nieprzyjemna betonowa patelnia. Jest to szczególnie zauważalne w upalne dni gdy nie ma nawet odrobiny cienia. Włodarze miasta posadźcie jakieś ładne szlachetne drzewa na starym mieście.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.96482992172241