Środa, 18.05.2022, Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Prezydent to prawdziwy kibic! Grzegorz Nowaczyk czyta maluchom z okazji Dnia Dziecka

01.06.2012, 14:10:54 Rozmiar tekstu: A A A
Prezydent to prawdziwy kibic! Grzegorz Nowaczyk czyta maluchom z okazji Dnia Dziecka
fot. Aleksandra Szymańska

Dziś świętujemy dzień wszystkich dzieci. Z tej okazji Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga odwiedził maluchy z grupy Smerfusiów z Przedszkola Wiki przy ul. Częstochowskiej.

Prezydent przeczytał dzieciom bajkę, pt. „Maleńkie Królestwo Królewny Aurelki”, i wziął udział w zajęciach na piłkach terapeutycznych, które są innowacyjną metodą tzw. "żywej edukacji" prowadzoną w tej placówce. - Już kilka lat temu zrezygnowaliśmy z tradycyjnych krzesełek i zastąpiliśmy je piłkami terapeutycznymi - mówi Katarzyna Kownacka, opiekunka "Smerfusiów" -  Dziecko, gdy siedzi na krześle nie ma jak rozładować swoich emocji. Dzieci potrzebują ruchu aby się rozwijać. Właśnie dzięki piłkom w naturalny sposób wykorzystują oni ruch podczas przyswajania wiadomości i umiejętności  Dzięki piłce na której maluch siedzi szybciej może rozładować swoje napięcie. - mówi opiekunka grupy.

Już przed przybyciem prezydenta dało się wyczuć wielkie poruszenie wśród maluchów. Jaki on jest? - pytały dzieci. -   Lubi się bawić, czy będzie cichutko siedział na specjalnie przygotowanym dla niego siedzisku w kształcie wielkiej piłki do futbolu? A czy lubi piłkę nożną?

Obawy maluchów zostały szybko rozwiane. Prezydent już od progu przesłał wszystkim braterskie pozdrowienie kibica i złożył dzieciom życzenia z okazji Dnia Dziecka, częstując ich przy tym cukierkami. Maluchy ubrane w narodowe, biało-czerwone barwy, wianuszkiem otoczyły pana prezydenta, który rozpoczął lekturę zabawnych przygód księżniczki Aurelki. A potem? Potem była zabawa prezydenta i maluchów na piłkach terapeutycznych, wspólne odśpiewanie muzycznego euro-hymnu "Koko koko Euro spoko" i przekazani "iskierki przyjaźni" we wspólnym kręgu.

Prezydent Grzegorz Nowaczyk przybył na dzisiejsze spotkanie z maluchami na zaproszenie przedszkola "Wiki" - Na początku tygodnia pani dyrektor skontaktowała sie ze mną na facebooku. Z chęcią przyjąłem zaproszenie, tym bardziej, że w kalendarzu miałem na dzisiaj wolne 1,5 godziny. A dziś o godz. 17 w Ratuszu Staromiejskim czytam tez bajkę szerszemu ogółowi dzieci.

Czy spotkanie z maluchami spodobało się panu prezydentowi? - Dzisiaj podoba mi się wszystko, oprócz pogody. Dzieci były bardzo skoncentrowane na bajce, którą czytałem, ale były też radosne, uśmiechnięte i chętne do zabawy bez cienia nieśmiałości. - mówił Grzegorz Nowaczyk. - Widzę też, że mają świetny kontakt ze swoją opiekunką. A skąd wybór przez prezydenta akurat takiego opowiadania ? - Ta bajka ma dla mnie pewne przesłanie, które mi bardzo odpowiada. A mianowicie, że trudno być królewną i rządzić.

Dzieci również były pod wrażeniem spotkania z Grzegorzem Nowaczykiem. - Był taki elegancki - mówiły. - Przyszedł w krawacie i garniturze, ale to mu nie przeszkadzało i siedział z nami na piłkach, bawił się i śpiewał "Koko koko". Prezydent to super kibic! - podsumowały zgodnie dzieci.

Czego życzył prezydent Nowaczyk dzieciom z okazji ich święta? - Przede wszystkim tego, aby ich dzieciństwo pełne było radości i uśmiechu i aby były grzeczne, czego życzę zarówno im jak i ich rodzicom. - powiedział prezydent.
 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 11

%63.6 %36.4


Galeria / Prezydent Grzegorz Nowaczyk z odwiedzinami u przedszkolaków z okazji Dnia Dziecka ( zdjęć 13 )
Dodano: 2012-06-01 |  fot. Aleksandra Szymańska
0

Komentarze do artykułu (40)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ swojak999
  Piątek, 01.06

  panie prezydencie, kolejna okazja aby pokazać wypucowane lakierki!? Wszystkim Dzieciom życzę uśmiechu na buziach, samych radosnych chwil i super słodkości w Ich wielkim dniu :)

 2. 2
  +8
  ~ adam12
  Piątek, 01.06

  zawsze to samo przedszkole i te same dzieci na zdjeciach!!! pewnie jacys krewni prezia

 3. 3
  +16
  ~ 666
  Piątek, 01.06

  Wygląda jak george w bush w dniu 11 września ,on też czytał a samoloty latały ....

 4. 4
  +22
  ~ anonim
  Piątek, 01.06

  Niech się do pracy weźmie - dosyć już patronowania!

 5. 5
  +18
  ~ kp
  Piątek, 01.06

  ależ ten chłop się bawi!

 6. 6
  +7
  ~ mieszkaniec
  Piątek, 01.06

  a kiedy droga na Ogolna 1M bedzie zrobiona??? dosc balowania za nasze podatnikow pieniadze!!! Dubaj juz byl!!! co nastepne??

 7. 7
  +11
  ~ obserwator
  Piątek, 01.06

  Bale, czytania, recitale, pokazy - może byś się w końcu chłopie zabrał za normalne rządzenie tym miastem, a nie zajmowanie się ***ołami

 8. 8
  +10
  ~ Ola
  Piątek, 01.06

  Żenada

 9. 9
  +8
  ~ BAXXTER
  Piątek, 01.06

  a z tego wszystkiego to najlepsza jest pani przedszkolanka, pierwsza od prawej na zdjeciu 12 i :D

 10. 10
  0
  ~ kukuk
  Piątek, 01.06

  a ten kolo na 1 zdjęciu to Pan-Pomoc?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0073552131653