Niedziela, 7.03.2021, Imieniny: Róza, Wiktor, Jordan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Czy nadchodzi boom na wynajmowanie mieszkań w Elblągu?

14.05.2012, 15:00:03 Rozmiar tekstu: A A A
Czy nadchodzi boom na wynajmowanie mieszkań w Elblągu?
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu ( źródło: www.migamito.pl )

Zdaniem analityków rynek wynajmu mieszkań ma dobre perspektywy. Kłopoty ze zdobyciem kredytu mieszkaniowego będą powodować, że coraz więcej osób będzie szukać mieszkań do wynajęcia. Kłopot z otrzymaniem kredytu mogą mieć zwłaszcza ludzie młodzi, dlatego największe wzięcie na rynku najmu powinny mieć mieszkania tańsze lub te w dzielnicach mniej prestiżowych.

Im więcej osób będzie miało kłopot z zaciągnięciem kredytu, a wszystko wskazuje na to, że tak będzie, tym bardziej powinno wzrastać zainteresowanie najmem. Dodatkowo pod uwagę należy barć także fakt kalkulacji: jeśli rata zaciągnietego kredytu na mieszkanie dwu, rzadziej trzypokojowego waha się średnio w granicach 1,5 tys zł, to za wynajem dwupokojowego mieszkania, wyposażonego i wyremontowanego można już zaplacić ok 1 tyś. złotych.  A jak rynek nieruchomosci pod wynajem wygląda w Elblągu? Czy elblążanie przekonani są do tego typu inwestycji? - Nie mogę wziąć kredytu, bank odmówił mi pożyczki. - mówi pan Gabriel Piwowarczyk, którego spotkaliśmy przy jednym z elblaskich biur nieruchomości. - Jedyną alternatywą dla mnie jest wynajęcie mieszkania. Interesuja mnie małe powierzchnie, gdyż jestem sam i nie potrzebuje dla siebie zbyt dużo miejsca. Jestem już umówiony z pośrednikiem na obejrzenie niedużej kawalerki w centrum miasta. - dodaje mężczyzna.

- Można stwierdzić, że rynek wynajmu mieszkań ma się dobrze. - mówi Tomasz Kamuda z elblaskiego Biura Nieruchomości Apard. -  Ma na to oczywiście wpływ ograniczony dostęp do kredytu na zakup własnej nieruchomości, ale również, co należy podkreślić, wynajmowanie mieszkania daje młodym ludziom poczucie większej mobilności a jest to związane przede wszystkim z rynkiem pracy i migracją z tym zwiazaną. A to mieszkanie właśnie wpływa na to, że jesteśmy przywiązani do jednego miejsca, jednego miasta,czy województwa. - dodaje Tomasz Kamuda.

Najczęściej poszukiwane mieszkania w Elblagu to tradycyjnie dwu i jednopokojowe ze wskazaniem na dwupokojowe. - Klienci zanim zdecydują się na wynajem biorą pod uwagę przede wszystkim koszty związane z utrzymaniem mieszkania. - dodaje Tomasz Kamuda. - Chodzi tu o opłaty administracyjne, koszty ogrzewania jeśli jest to nieruchomość z indywidualnym ogrzewaniem. Co za tym idzie najchętniej wynajmowane są mieszkania z niskim czynszem administracyjnym i o niedużych powierzchniach. Cena za m2 wynajmowanego mieszkania waha się od 14zł do 20zł w zależności od standardu lokalizacji i powierzchni wynajmowanego lokalu. - wyjasnia pośrednik.

Nie brakuje także w naszym mieście chętnych na wynajem większych powierzchni mieszkaniowych. - Takie mieszkania charakteryzują się tym, że są kompleksowo wyposażone. - dodaje Tomasz Kamuda. - Chętnych na takie mieszkania o podwyższonym standardzie również nie brakuje. Koszt najmu takiego lokalu wynosi od 1300 do 2000 zł.

 

 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ jasne
  Poniedziałek, 14.05

  nie tyle kłopoty z kredytem ile mnóstwo ludzi wyjeżdża z tej dziury za chlebem to mieszkania wynajmują

 2. 2
  +9
  ~ żenada
  Poniedziałek, 14.05

  posrednik nieruchomosci oczywiście OBIEKTYWNIE opisuje elblaskie realia mieszkaniowe, koń by się usmiał , ceny mieszkań leca na ryja, doslownie na ryja, rynek zamarł, mimo przecen nawet 30% nie ma chetnych na kupno, sytuacja jest doslownie tragiczna i grozi kompletnym załamaniem rynku, a perspektywy sa jeszcze gorsze, bo mlodziez wyjezdza , a powojenny wyż demograficzny wymiera, mieszkań jest juz za duzo na sprzedaż, a bedzie jeszcze więcej,

 3. 3
  +3
  ~ Andrzej
  Poniedziałek, 14.05

  @jasne niepotrzebne małomieszczańskie kompleksy :)

 4. 4
  +2
  ~ Andrzej
  Poniedziałek, 14.05

  @żenada Facet mówi o wynajmie. Jak sprzedaż maleje to wynajem rośnie.

 5. 5
  +9
  ~ bom bom bom
  Poniedziałek, 14.05

  miasto sie wyludnia docelowo Elbląg ma liczyc 80/90 tys mieszkańców, mieszkań przybywa, a koles widzi bom na wynajmie, no to pogratulować przenikliwosci, kupujta ludzie mieszkanie na wynajem, bęndzieta bogate,

 6. 6
  +4
  ~ elbong
  Poniedziałek, 14.05

  A ja nie zamierzam stąd wyjeżdżać, to nie sztuka uciekać jak szczury z tonącego okrętu. Należy walczyć o utrzymanie na powierzchni. Dzięki nam walczącym (a takich jest wielu), E-g pomimo programowego i administracyjnego zwalczania w końcu stanie na nogi i będzie błyszczał. Tak było wielokrotnie w jego bużliwej historii.

 7. 7
  0
  ~ tokaj i jest milo
  Poniedziałek, 14.05

  jak juz wszystkie marudery i nieudacznicy wyjadą to w końcu bedzie normalnie ;)

 8. 8
  +10
  ~ B
  Poniedziałek, 14.05

  Ile ludzi w E-g pracuje na czarno bo szefowie krzyczą, że ich nie stać zatrudnić na umowę o prace i młody nie dostanie kredytu na mieszkanie koło się zamyka.

 9. 9
  --6
  ~ tago
  Wtorek, 15.05

  tokaj---- ty na pewno jesteś pojeb..m deklem, wali od ciebie pisiorami- męcz dalej się ze swoim Debilizmem.

 10. 10
  +1
  ~ Ktoś
  Wtorek, 15.05

  Da się i przyjechać do Elbląga. Stanowię młodą część ludności napływowej - nie ma ich wielu, z osób mi znanych, ale są. I nie narzekam, Elbląg to piękne miasto POMIMO wszystkiego, a świadomość miasta opiera się w dużej mierze na krytyce i głosach negatywnych, ale i tych pozytywnych akcentów nie brakuje. Poziom bezrobocia na poz. 25%, ok. Tak, OK. W mojej okolicy E-ga jest sporo osób, które - uwaga - pracą hańbić się nie chcą. Zasiłki, zapomogi, jakże zresztą im należne (;]) zapewniają im np. alkoholowy byt, a współczynnik rośnie. Znam też osoby, które z powodzeniem pracę znalazły, bez znajomości zaznaczę. Nie wątpię, że sporo osób ma problem, ale skala zdaje się być zawyżona przez depresyjne i zdemotywowane brakiem wiary podejście. Tak ode mnie, osoby dalekiej od życiowego usytuowania.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.94480991363525