Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

To nie prima aprilis. Od 1 kwietnia wielkie zmiany w komunikacji miejskiej!

29.03.2012, 13:30:22 Rozmiar tekstu: A A A
To nie prima aprilis. Od 1 kwietnia wielkie zmiany w komunikacji miejskiej!

Od 1 kwietnia ulice stanowiące ciąg dróg nr 503 i 504 w Elblągu, zamienią się w ogromny plac budowy. Dziś informujemy o zmianach, jakie czekają pasażerów komunikacji miejskiej. Ich zakres jest bardzo szeroki.

W związku z rozpoczęciem przebudowy drogi nr 503 i wyłączeniem z ruchu torowiska w ciągu ul. Pocztowej, od 1 kwietnia 2012 r. do odwołania Zarząd Komunikacji Miejskiej wprowadzi, zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Zmiany na trasach kursowania tramwajów

Od kwietnia tramwajami nie dojedziemy na pętle przy ulicach Druskiej i Saperów. ZKM zawiesza komunikację tramwajową na odcinku: Pocztowa – Plac Słowiański – 1 Maja – Bema – Saperów oraz na odcinku: Pocztowa – Plac Słowiański – 1 Maja – Grunwaldzka – Druska.

Autobusy pojadą za tramwaje

W zastępstwie tramwajów w kierunku do ul. Saperów i do ul. Druskiej, zostaną uruchomione dwie linie autobusowe - T3 i T4. Linia T3 kurować będzie po trasie: Robotnicza - Pocztowa –Rycerska –  Tysiąclecia – Hetmańska – Grota –Roweckiego – Bema – Łęczycka - Rawska – Grunwaldzka – Hetmańska – Giermków – Pocztowa – Robotnicza. Natomiast linia T4 pojedzie po trasie: Robotnicza – Pocztowa – Giermków – Hetmańska – Grunwaldzka – Rawska – Łęczycka – Bema – Grota – Roweckiego – Hetmańska –Giermków – Pocztowa – Robotnicza.

Nowe linie tramwajowe

Zostaną uruchomione trzy nowe linie tramwajowe (200, 300 i 400):

- Trasa linii 200: Browarna/Dolna – Robotnicza – Królewiecka- pętla Marymoncka

- Trasa linii 300:
pętla Ogólna – Ogólna – Dąbka - Obrońców Pokoju – Browarna – Robotnicza – Królewiecka – Dąbka – Ogólna – pętla Ogólna

- Trasa linii 400:
pętla Ogólna – Dąbka – Królewiecka – Robotnicza – Browarna – Obrońców Pokoju – Dąbka – Ogólna – pętla Ogólna

Miejscem przesiadki z linii 200, 300, 400 do linii T3 ,T4 lub odwrotnie, będą przystanki zlokalizowane przy skrzyżowaniu ulic: Robotnicza - Królewiecka – Pocztowa. Pasażerowie korzystający z przesiadek z linii 200, 300, 400 do linii T3, T4 lub odwrotnie, będą mogli kontynuować podróż na podstawie biletu skasowanego w pierwszym pojeździe. 

Na odcinku od ul. Robotniczej do dworca, pasażerowie mogą korzystać z przejazdów przesiadkowych na wspomnianych zasadach (na podstawie jednego biletu) również z linii nr 7. Przesiadka powinna jednak nastąpić w ciągu 45 minut od momentu skasowania biletu (wniesienia opłaty za przejazd) w pierwszym pojeździe.

Autobusy linii T3 i T4 będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach autobusowych komunikacji miejskiej na swojej trasie. Ponadto dla wspominanych linii zostaną ustawione tymczasowe przystanki: przy ul. Giermków, przy ul. Bema (na kierunku do ul. Rawskiej przy Młodzieżowym Domu Kultury – tylko linia T3), przy al. Grunwaldzkiej (przy skrzyżowaniu z Rawską – na kierunku do dworca - tylko dla linii T3, przy skrzyżowaniu z ul. Grottgera - tylko linia T3 i T4, przy skrzyżowaniu z ul. Sadową - tylko linia T3 i T4).

Ponadto, w godzinach od 6:30 do 8:00 i od 13:00 do 16:00 (w dni robocze), zostanie zwiększona częstotliwość kursowania linii nr 18.

Zmiany w trasie linii Z, 6, 14, 21

Ze względu na wyłączenie z ruchu al. Armii Krajowej, od 1 kwietnia 2012 r. do odwołania zostaną wprowadzone zmiany w trasach linii Z, 6, 14 i 21.

Linia Z – będzie kursowała al. Tysiąclecia, następnie ulicą Hetmańską, Giermków, Rycerską i ponownie  Tysiąclecia w kierunku osiedla Zawodzie. 

Linia 6 – w obydwu kierunkach będzie kursowała przez ul. Teatralną, Robotniczą i Pocztową. 

Linie 14 i 21 – będą kursowały po skróconej trasie przez ul. Giermków.

Na kierunku do al. Tysiąclecia tylko dla linii Z, 14 i 21, przy ul. Rycerskiej (przy skrzyżowaniu Rycerska – Wigilijna) zostanie ustawiony tymczasowy przystanek. 

W związku z zmianami będą wprowadzone nowe rozkłady jazdy całkowicie dla komunikacji tramwajowej, dla komunikacji autobusowej zastępczej (T3, T4), dla linii nr 18 (dodatkowe kursy) oraz dla linii nr 6, 14, 21 oraz Z (niewielkie korekty). Rozkłady te będą udostępnione od 15 marca - na stronie  http://www.zkm.elblag.com.pl a od 31 marca – na przystankach.

Informacje na temat zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Elblągu uzyskać można także pod numerami telefonów: 55 230 79 00 lub 55 230 37 92 oraz na stronie http://www.zkm.elblag.com.pl.

 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%50.0 %50.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 3 )


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +23
  ~ kurcze
  Czwartek, 22.03

  Ja pierniczę,chyba trzeba wydrukować sobie to wszystko i nosić w kieszeni,zanim połapiemy się w tym wszystkim !!!

 2. 2
  +7
  ~ asdfg
  Czwartek, 22.03

  NO CHYBA KOGOŚ COŚ BOLI!! CO TO MA BYĆ!!!

 3. 3
  +12
  ~ anonim
  Czwartek, 22.03

  Będziemy mieli najwyższe numery linii tramwajowych w Europie, a może nawet i na świecie :)

 4. 4
  +8
  ~ pasażer
  Czwartek, 22.03

  KTOŚ powinien zapłacić za straty jakie będą z tego bałaganu komunikacyjnego w ZKM.Już raz tramwaje tak jeżdziły i były puste przebiegi i straty,historia się powtarza.Trzeba było położyć tory tramwajowe na ul.12 Lutego i całe miasto by było normalnie skomunikowane .A tak korki,spóżnienia do szkoły i pracy .TO ZGOTUJĄ BEZMÓZGOWI LUDZIE którzy w zarządzaniu nie powinni pracować TYLKO PRZY ŁOPACIE.

 5. 5
  +9
  ~ PATRONI
  Czwartek, 22.03

  A taka cudowna była akcja z NADAWANIEM IMOION. Teraz wszystkich Zasłuzonych Elblążan zamkną do odwołania w zajezdni.

 6. 6
  0
  ~ Dojeżdżający do szkoły
  Czwartek, 22.03

  A jest jakaś zmiana odnośnie autobusów, np. 7, 12?

 7. 7
  --4
  ~ Ania
  Czwartek, 22.03

  Nie do ogarniecia te zmiany w zyciu czlowiek tego niezapamieta :-(

 8. 8
  0
  ~ pikolo
  Czwartek, 22.03

  Kadłubek obudził sie :) oj Kadłubku

 9. 9
  +3
  ~ ;p;p;p
  Czwartek, 22.03

  Ciepło jest, więc na rowery przesiadka, a przy okazji kilka kilo spadnie jak się co dzien do pracy tak podróżować będzie ;)

 10. 10
  +1
  ~ PRZEDRUK
  Czwartek, 22.03

  Idzie Grzes przez wieś worek obietnic niesie ,a przez dziurkę buble ciurkiem sypią Sie za Grzesiek........PO prostu tragedia

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4320437908173