Sobota, 17.03.2018, Imieniny: Gertruda, Patryk, Zbigniew
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄŻANIE Z PASJĄ

Młody dawca szpiku z Elbląga w finałowej "Ósemce wspaniałych"

19.06.2017, 19:00:42 Rozmiar tekstu: A A A
Młody dawca szpiku z Elbląga w finałowej "Ósemce wspaniałych"
Fot. Ryszard Biel

Młodzi wolontariusze z całej Polski zostali nagrodzeni podczas uroczystej gali w Gdańsku. Wśród laureatów tegorocznej, 23. edycji konkursu nastolatków "Ośmiu wspaniałych" znalazł się elblążanin, dawca szpiku Cezary Miecielica.

Pomagają osobom starszym, niepełnosprawnych, w domach opieki czy w schronisku dla zwierząt, czy tak jak Czarek dzielą się szpikiem. W miniony weekend do Gdańska przyjechało 200 laureatów lokalnych konkursów "Ośmiu wspaniałych" z całej Polski, m.in. z Wrocławia, Torunia, Krakowa, Prudnik, Pruszków, Siedlce, Ostróda i małych gmin Kępno, Oleśno, Sławno. To spośród nich wybrano ósemkę laureatów ogólnopolskiego finału konkursu. W tym gronie znalazł się również Cezary Miecielica. Zbigniewa Strzelczyka. Młodzi, wolontariuszki i wolontariusze otrzymali statuetki wykonane przez gdańskiego bursztynnika Zbigniewa Strzelczyka. Nagrody wręczał Piotr Kowalczuk, wiceprezydent Gdańska.

Czuję się niezwykle. Nie liczyłem, że będę w pierwszej ósemce, ale jest to ogromne wyróżnienie. Udzielam się w wielu akcjach: Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, zbieram pieniądze dla hospicjum, dla Caritas, uczestniczę w zbiórkach żywności. Dwa razy byłem też dawcą szpiku. To, żeby pomagać, to była moja decyzja. Pomagam dopiero od czterech lat, ale wiem, że warto. Wierzę, że tak trzeba. To, co robimy do nas wraca

- mówił elblążanin w rozmowie z Radio Gdańsk.

Samorządowy Konkurs Nastolatków Ośmiu Wspaniałych realizowany jest przez samorządy lokalne w całej Polsce. Elbląg dołączył do niego w 1998 r. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, działań dzieci i młodzieży upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. W konkursie bierze udział młodzież w wieku od 14 do 19 lat. Nagradzane są różne formy aktywności: działalność wolontarystyczna na rzecz społeczeństwa i środowiska lokalnego, zachęcanie rówieśników do udziału w akcjach prospołecznych, podejmowanie działań przeciw przemocy i agresji w szkole, aktywna postawa w przeciwdziałaniu uzależnieniom wśród młodzieży.

Inicjatorem konkursu i jego realizatorem jest Prezes Fundacji „Świta na tak” Joanna Fabisiak, posłanka na sejm z Warszawy (PO), która we współpracy z ponad 70 samorządami terytorialnymi promuje młodzież poświęcającą swój czas dla innych, zaangażowaną społecznie, widzącą w drugim człowieku bliźniego potrzebującego pomocy.


Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ wist
  Poniedziałek, 19.06

  A ten doradca z Iławy to dalej okupuje etat w UM? A miał objąć dyrektorowanie w Olsztynie. Czy to znaczy, że za mało Olsztyn płaci?

 2. 2
  +1
  ~ korektor
  Poniedziałek, 19.06

  Ktoś to w ogóle sprawdza przed puszczeniem w świat? :"W tym gronie znalazł się również Cezary Miecielica. Zbigniewa Strzelczyka. Młodzi, wolontariuszki i wolontariusze otrzymali statuetki wykonane przez gdańskiego bursztynnika Zbigniewa Strzelczyka."

 3. 3
  +3
  ~ Ke
  Wtorek, 20.06

  Tak jak mówisz. Czyń dobro, ono do ciebie wroci.

 4. 4
  --3
  ~ kaiau
  Wtorek, 20.06

  no proszę i na fotce nierób, karierowicz się pojawił, wstyd i zero honoru!, może jeszcze nierób Wcisła się pojawi i Gelertowa do kompletu

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.