Sobota, 16.10.2021, Imieniny: Florentyny, Ambrozego, Gawla
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii

Anna Podhorodecka "Godna naśladowania". Elblążanka pracująca w hospicjum wśród laureatów konkursu

16.06.2017, 16:00:36 Rozmiar tekstu: A A A
Anna Podhorodecka "Godna naśladowania". Elblążanka pracująca w hospicjum wśród laureatów konkursu
Fot. Ryszard Biel

Anna Podhorodecka z elbląskiego hospicjum znalazła się w gronie laureatów XIV edycji Konkursu Godni Naśladowania. - Kocham ludzi, kocham to co robię i mam szczęście, że w mojej pracy można zrobić dużo dobrego. Nie jestem przyzwyczajona, że za swoją pracę dostaję nagrody, więc bardzo się cieszę - mówi Ania.

Anna Podhorodecka w hospicjum pracuje od trzynastu lat. Jednak spełnia się również jako pozarządowiec, działa w stowarzyszeniu na rzecz hospicjum - od wielu lat organizują cykliczną akcję Żonkilowe pola nadziei, związana była ze Stowarzyszeniem Viva Art, przez dłuższy czas byłam wiceprzewodniczącym Elbląskiej Rady Organizacji Pozarządowych. To właśnie ta jej praca została teraz doceniona.

W XIV edycji Konkursu Godni naśladowania organizowanego przez Radę Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego, do dziewięciu kategorii złożono 69 wniosków. Kapituły, pracujące w ramach każdej z kategorii, wyłoniły 29 osób, organizacji i instytucji, z czego 19 otrzymało wyróżnienia, a 10 zostało laureatami. Anna Podhorodecka została laureatką w kategorii "Pozarządowiec godny naśladowania".

Kocham pracę pozarządowca. Tą nagrodą postawiono mi poprzeczkę jeszcze wyżej. Oczywiście jestem z niej dumna, zresztą trudno dumną nie być. Gdy jechałam do Olsztyna, wiedziałam, że jestem wśród laureatów. Nie wiedziałam, że to będzie takie wyróżnienie. Byłam zaskoczona, ale też szczęśliwa. Nie jestem przyzwyczajona do tego, że za swoją pracę dostaję nagrody. Kocham ludzi, lubię robić dla nich fajne rzeczy, robię to, co kocham i mam szczęście, że w mojej pracy można zrobić dużo dobrego. Spotykam na swojej drodze fajny, pozytywnych ludzi, dają mi energię potrzebną do kolejnych działań

- przekonuje Anna Podhorodecka.

Konkurs jest organizowany od 2003 roku przez Radę Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Wojewody Warmińsko-Mazurskiego. Ideą Konkursu jest promowanie najlepszych, godnych naśladowania inicjatyw organizacji pozarządowych, działaczy społecznych, animatorów, ciał dialogu, samorządów w zakresie współpracy z III sektorem i in.

Tegoroczny laur dla Anny Podhorodeckiej nie był jedyną nagrodą dla Elbląga. W gronie laureatów znaleźli się również: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej w Elblągu (wyróżnienie specjalne za 10-lecie działalności), Stowarzyszenie Alternatywni, Chrześcijańska Misja Społeczna „Teen Challenge” (wyróżnienia w kategorii "Organizacja godna naśladowania") i Elbląska Rada Seniorów (wyróżnienie w kategorii "Podmiot dialogu godny naśladowania").

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ pampi - ZAWADA
  Piątek, 16.06

  Brawo Pani Anno . Oby więcej takich osób na Ziemi , jak Pani .

 2. 2
  +3
  ~ Edward
  Piątek, 16.06

  Jestem pełen uznania dla profesjonalizmu, aktywności i dobra jakie Pani czyni w naszym elblaskim hospicjum.

 3. 3
  --4
  ~ cudownie
  Sobota, 17.06

  Towarzystwo wzajemnej adoracji uhonorowało zasłużoną wszystko bulgocze w jednym dużym garnku pełnym zasłużonych z urodzenia i fotela

 4. 4
  +2
  ~ GOŚĆ
  Sobota, 17.06

  Czy przypadkiem p.Anna nie jest córką nauczyciela ze starej,jakże dobrej,szkoły "zamechowskiej"? Jeżeli tak,to pozdrowienia dla Pana profesora,o ile jeszcze żyje. Były uczeń "zamechówki".

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.