Wtorek, 7.07.2020, Imieniny: Cyryl, Metody, Estera
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄŻANIE Z PASJĄ

Miłośnicy motoryzacji spotykają się, żeby porozmawiać o samochodach - Klub BMW działa w Elblągu

26.11.2013, 11:50:30 Rozmiar tekstu: A A A
Miłośnicy motoryzacji spotykają się, żeby porozmawiać o samochodach - Klub BMW działa w Elblągu
fot. pochodzi z oficjalnego fanpage Klubu na facebook.com (www.facebook.com/BmwKlubElblag)

Zrzeszają fanów marki BMW, wymieniają się doświadczeniami, doradzają, służą pomocą. Członkowie Klubu BMW Elbląg to nie tylko pasjonaci, ale także twórcy forum internetowego dotyczącego tej marki, gdzie każdy miłośnik motoryzacji znajdzie coś dla siebie.

"Samochody marki BMW są tutaj przedmiotem kultu, więc obchodzimy się z należytym do nich szacunkiem. Nie kaleczymy ich piękna niestosownym tuningiem i dbamy, aby zawsze dawały przykład wzorowego wyglądu. Negujemy wszelakie drogowe szaleństwa, pseudo wyczyny oraz zachowania źle wpływające na wizerunek marki BMW. Staramy się jeździć w miastach i na drogach publicznych zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz krzepić te zasady u młodych i gniewnych adeptów naszego klubu" – czytamy w opisie na oficjalnej stronie Klubu BMW Elbląg.

W naszym kraju istnieje wiele klubów, które zrzeszają fanów jednej, konkretnej marki. - Nasza grupa założycielska poznała się na jednym z ogólnopolskich forów o BMW. Były tam tematy dotyczące spotkań użytkowników w poszczególnych miastach. Więc powstała dyskusja na temat Elbląga – mówi Kamil Jabłoński, administrator strony Klubu BMW Elbląg na facebook.com. - Okazało się, że jesteśmy dość liczną grupą no i tak doszło do pierwszych spotkań. Później naturalną koleją rzeczy postanowiliśmy stworzyć coś własnego. Za oficjalną datę powstania klubu przyjmujemy 29.08.2010r. Mamy 362 zarejestrowanych użytkowników, jednak aktywność wykazuje około 50 osób – dodje.

Członkowie Klubu BMW Elbląg wyróżniają tak zwanych "zwykłych użytkowników" oraz "klubowiczów". - Są to osoby, które w sposób ponadprzeciętny działają na rzecz klubu – podkreśla Kamil Jabłoński. - Spotykamy się regularnie co dwa tygodnie. Obchodzimy także coroczne Urodziny klubu, które docelowo chcielibyśmy, by były dużą imprezą, lecz póki co nie stać nas na zorganizowanie zlotu w pełni profesjonalnie – mówi klubowicz.

Działacze Klubu prowadzą także forum, które stanowi miejsce wymiany doświadczeń. Obecnie jest tu zapisanych 362 użytkowników, którzy od czasu powstania forum napisali blisko 17,5 tys. wiadomości. - Forum jest nie tyle przydatne, co jest całym fundamentem istnienia klubu. To tam umawiamy się na spotkania, radzimy się co do usterek w autach, wymieniamy się doświadczeniami – mówi członek Klubu.

To właśnie forum jest miejscem wymiany poglądów na temat marki BMW. Na jego łamach znajduje się regulamin członkowski, informacje o spotkaniach, a także porady praktyczne. Wśród nich można znaleźć odpowiedzi na pytania o dostępność części, najlepszych mechaników czy lakierników w Elblągu i okolicach, a także uwagi dotyczące specyfikacji technicznej aut tej marki, ich naprawy i modernizacji. Znajdują się tu też oferty kupna/sprzedaży czy wymiany aut i wiele innych.

Do zrzeszonych w Klubie BMW Elbląg członków, może dołączyć każdy, niezależnie czy posiada auto BMW, czy nie. - Jesteśmy otwarci i każdego nowego serdecznie przywitamy, no chyba, że pomyli nas z grupą "ścigantów" i takim też mówimy kategorycznie "do widzenia", nie jesteśmy zwolennikami popisów kaskaderskich na drogach publicznych i też nie popieramy osób, które wykorzystują auta do tego typu zachowań potwierdzających stereotypowy wizerunek właściciela BMW – tłumaczy Kamil Jabłoński.

Kolejne spotkanie miłośników marki BMW, odbędzie się już 8 grudnia 2013 o godzinie 15:00 na parkingu przy PWSZ.

Marta Kierszka

Oceń tekst:

Ocen: 10

%40.0 %60.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ JA
  Wtorek, 26.11

  BMW to stan umysłu... a że elbląg to miasto dresów to i aut tej marki pełno :)

 2. 2
  +4
  ~ Autoklub
  Wtorek, 26.11

  Takich klubów jest sporo w większości marek

 3. 3
  --6
  ~ Katarzyna Stulidupka
  Wtorek, 26.11

  Ty ja .Siadaj w Lanosa bo to jest twój stan posiadania i nic nie pisz ani nie gadaj.

 4. 4
  --3
  ~ KIEROWCA zawodowy
  Wtorek, 26.11

  Proszę podać dokładny adres , skrót nic nie mówi.

 5. 5
  0
  ~ Fan "Gwiazdki na masce"
  Wtorek, 26.11

  Spoty Fanów Mercedesa też się odbywają :DDDDDD

 6. 6
  +6
  ~ rowerzysta
  Wtorek, 26.11

  Łatwy przepis na sok z " buraków " to ponoć, wrzucić "granat do" " BMW " ???

 7. 7
  0
  ~ po
  Wtorek, 26.11

  co z tego że BMW jak przerobione na gaz .

 8. 8
  +5
  ~ Machupichcę
  Wtorek, 26.11

  BMW - Black Man Wagon

 9. 9
  +3
  ~ nick
  Wtorek, 26.11

  @Katarzyna, po komentarzu widać że posiadasz dresowagen zgazowany o którym mowa w artykule.

 10. 10
  0
  ~ Drifter
  Środa, 27.11

  Nie każde BMW jest w Elblągu przerobione na gaz. Nawet porządne zapalniczki są robione na benzyne.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.