Wtorek, 7.07.2020, Imieniny: Cyryl, Metody, Estera
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄŻANIE Z PASJĄ

To pedagog, którym warto się chwalić - pisze o Hannie Pietras jeden z internautów

30.06.2013, 13:55:26 Rozmiar tekstu: A A A
To pedagog, którym warto się chwalić - pisze o Hannie Pietras jeden z internautów
fot. MK (na zdjęciu mgr Hanna Pietras i Kinga Szczepaniak)

Pani mgr Hanna Pietras jest nauczycielką biologii w II Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ta skromna osoba może się pochwalić wielkimi zasługami. W czasie swojej zawodowej kariery wykształciła między innymi 24 olimpijczyków, którzy dziś mogą się poszczycić tytułami doktorskimi wykładając na polskich uczelniach. – Dobry nauczyciel to ten, który nie tylko pokazuje gwiazdy, ale pomaga po nie sięgać – zgodnie z tym cytatem, staram się pomagać uczniom w tym co robią – mówi Hanna Pietras. 

Nauczycielka, oprócz swoich codziennych obowiązków, poświęca wiele czasu osobom szczególnie uzdolnionym widząc w nich ogromny potencjał. Stara się wpływać na rozwój, popychać do dodatkowej aktywności i inicjować różnego rodzaju działania. – Pomoc przy pracach badawczych, które należy napisać do Olimpiady Biologicznej, wymagają dużej pomocy nauczyciela. Uczeń nie ma pojęcia jak pisać pracę naukową, więc moją rolą było skrupulatne sprawdzanie, nanoszenie poprawek, szukanie pomocy, celem konsultacji specjalistów, naukowców – mówi Hanna Pietras. 

Bez szczególnego zaangażowania nauczyciela w rozwój ucznia, wiele wyróżnień, jakie otrzymali Licealiści II LO w Elblągu mogłoby się nie wydarzyć.- Inicjowanie takich działań, musi zawsze wyjść od nauczyciela. Bez takiego wsparcia uczeń rzadko, kiedy sobie radzi – mówi nauczycielka. – Pani Profesor bardzo nam pomaga, wielokrotnie udostępnia materiały, konsultuje, sprawdza nasze prace – mówi Kinga Szczepaniak, finalistka Olimpiady Biologicznej. 

Jak mówi Hanna Pietras jej zaangażowanie w pracę z uczniami wynika z pasji. – Jestem sportowcem, więc idea rywalizacji jest mi bliska. Przenoszę ją na przedmiot jaki prowadzę, przygotowując do Olimpiad, które nawet w tytule mają termin sportowy „zawody”. Jednym słowem, to kontynuacja moich pasji na gruncie nauki – mówi nauczycielka. 

- Staram się budować pozytywne relacje z uczniem na każdej lekcji, trzeba pokazać, że jest się pracowitym, pasjonatem i dopiero, wtedy, można tego samego oczekiwać od ucznia – zdradza swój klucz do sukcesu Hanna Pietras. – Rozmawiając z moimi kolegami, myślę, że dużo wynoszą z tych lekcji. Wielu mogłoby sobie nie radzić, gdyby nie pani Profesor – mówi Kinga Szczepaniak. 

Lista finalistów i laureatów, którzy dzięki pomocy Hanny Pietras, osiągali sukcesy jest niesamowicie długa. Od 1993 roku w Olimpiadzie Biologicznej wyłoniono 15 finalistów i 16 wyróżnień prac badawczych. W Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej, dzięki Hannie Pietras, wyłoniono 3 laureatów i 6 finalistów. Oprócz tego, uczniowie brali udział w Olimpiadach Wiedzy o Zdrowiu, Wiedzy o AIDS, Olimpiadzie Zdrowego Stylu Życia. 3 uczennice Hanny Pietras, za swój osiągnięcia otrzymały Stypendia Prezesa Rady Ministrów. 

Za swój dorobek i pracę na rzecz szkoły mgr Hanna Pietras, otrzymała szereg nagród. Od roku 1987 nauczycielka otrzymała 15 nagród Dyrektora Szkoły, 3 nagrody Prezydenta Miasta Elbląga. W 1988 roku na ręce Hanny Pietras złożono nagrodę Kuratora Oświaty, w 1996 i 2007 roku Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej II stopnia. Dodatkowo nauczycielka została nagrodzona Medalem Komisji Edukacji Narodowej i Medalem RM za zasługi dla miasta Elbląga.

Hanna Pietras jest dowodem na to , że nauczyciel odgrywa ważną rolę w kształtowaniu świadomości i wpływa na rozwój uczniów. Jest opiekunem, który pokłada nadzieje i staje się do ucznia autorytetem. Wymaga to jednak zaangażowania i ciężkiej pracy, a efekty widać po latach. Jak mówi Hanna Pietras, zasady Olimpiad, w których biorą udział jej uczniowie ulegają zmianie. – Niestety, na niekorzyść, może się, więc okazać, że to moje ostatnie sukcesy –mówi nauczycielka. Miejmy nadzieję, że mimo tego, lista olimpijczyków będzie się rokrocznie powiększać. 

Marta Kierszka

Oceń tekst:

Ocen: 11

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ 100% Elblążanin
  Niedziela, 30.06

  Potwierdzam- pozdrawiam Panią.

 2. 2
  +1
  ~ Natalia
  Niedziela, 30.06

  Pani Hanna ma bardzo dobre serce. Ciepła i wyrozumiała kobieta

 3. 3
  +3
  ~ edek
  Niedziela, 30.06

  ale ta pani jest śliczna ciekawe czy jest zajęta,bo jak nie to sie oświadczam,pozdrawiam

 4. 4
  0
  ~ ja
  Niedziela, 30.06

  wspaniała kobieta, poznałam ją od innej strony, że tak powiem zawodowej i naprawdę jest świetną kobietą, pozdrawiam pani Haniu:)

 5. 5
  +11
  ~ viola
  Niedziela, 30.06

  Jest dobra tylko dla uczniów którzy odnoszą sukcesy. Pozostałych traktuje jak zło konieczne.

 6. 6
  0
  ~ Ania
  Niedziela, 30.06

  Pani Profesor Pietras jest jednym z nielicznych pedagogów których mile wspominam , a jestem absolwentką II LO. Wyrozumiała, cierpliwa a zarazem wymagająca. Nauczyciele którzy w "moich czasach " uczyli powinni brać wzór z Pani Profesor.

 7. 7
  +1
  ~ rf
  Niedziela, 30.06

  Pani Hania jest zawsze bardzo miła i uprzejma, a jako nauczyciel to klasa sama w sobie! Mimo, że nie interesował mnie ten przedmiot uczyłem się go bez najmniejszych problemów. Pozdrawiam, były uczeń!

 8. 8
  --1
  ~ blomb
  Poniedziałek, 01.07

  Nie znam, może miła, może dobry nauczyciel, ale zapewniam, że to nie sztuka mieć olimpijczyka w II LO i to może jeszcze na profilu biologicznym.

 9. 9
  +2
  ~ LO
  Środa, 11.09

  UWIELBIAM PANIĄ PIETRAS! A na humanie się siedzi! SUPER BELFER :)))

 10. 10
  +1
  ~ Piotr Szymonowo
  Piątek, 25.10

  Haniu, jakie ostatnie sukcesy! nie mów tak. życzę kolejnych sukcesów.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.