Wtorek, 16.08.2022, Imieniny: Nora, Joachim, Roch
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ZDROWIE I URODA

W Elblągu są 2 placówki realizujące pakiet onkologiczny. Gdzie możemy leczyć nowotwory?

19.01.2015, 07:00:18 Rozmiar tekstu: A A A
W Elblągu są 2 placówki realizujące pakiet onkologiczny. Gdzie możemy leczyć nowotwory?
Fot. arch. redakcji

Od Nowego Roku pacjenci mogą ubiegać się o zieloną kartę i skorzystać z pakietu onkologicznego. Wiele osób jednak nie wie gdzie szukać pomocy i jak ubiegać się o kartę. 

Wprowadzenie pakietu onkologicznego ma przede wszystkim skrócić kolejki do specjalistów i umożliwić rozpoznanie nowotworu jeszcze we wczesnym stadium choroby.

Nieodłączną częścią szybkiej terapii jest otrzymanie Karty Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego, która jest swoistym biletem wstępu do dalszego leczenia. O kartę możemy się ubiegać u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, jeśli występuje podejrzenie nowotworu złośliwego lub u specjalisty ambulatoryjnego w przypadku zdiagnozowania choroby.

Karty Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego ma zawierać wszystkie informacje na temat choroby pacjenta. Rubryki w niej zawarte wypełnia lekarz, a znaleźć się w niej mają m.in. wykaz badań diagnostycznych, które zostały wykonane pacjentowi; diagnoza, a w przypadku rozpoznania nowotworowego również informacja o stopniu zaawansowania choroby  oraz dalszy plan leczenia. Należy wspomnieć, że karta jest własnością pacjenta, lekarze musza jedynie przechowywać jej kopię.

W województwie warmińsko-mazurskim działają 22 placówki realizujące pakiet onkologiczny. Leczenie szpitalne w Elblągu odbywa się w dwóch miejscach : Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym przy ul. Królewieckiej oraz w Elbląskim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Komeńskiego.

Jak informuje WSZ, w przypadku wystawienia karty diagnostyki i leczenia onkologicznego przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub innego lekarza posiadającego uprawnienia do wystawiania karty, dalsza diagnostyka wstępna i pogłębiona w ramach krótkiej ścieżki onkologicznej, będzie odbywała się w następujących poradniach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu ul. Królewiecka 146: Poradnia Urologiczna tel. 55 23 95 933, Poradnia Ginekologiczna  tel. 55 23 95 843, Poradnia Endokrynologiczna tel. 55 23 95 746,Poradnia Gastroenterologiczna tel. 55 23 95 939.
Po zdiagnozowaniu u pacjenta nowotworu szpital daje możliwość konsultacji na Konsylium, czyli w wielodyscyplinarnym zespole specjalistów. Właśnie tam zostanie uzgodniony dalszy plan leczenia.

Więcej informacji dotyczących pakietu onkologicznego i  Karty Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego można znaleźć na oficjalnej stronie NFZ lub Ministerstwa Zdrowia.


 

Magdalena Marcinkiewicz

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ pacjenci
  Poniedziałek, 19.01

  KIEDY w Elblągu będa w szpitalach wszystkie oddziały lecznicze by skończyły się wycieczki do olsztyna by sie leczyc????

 2. 2
  +1
  ~ mayk
  Poniedziałek, 19.01

  Leczenia raka w Elblągu?????????

 3. 3
  0
  ~ pajac
  Poniedziałek, 19.01

  kolejka do Lekarza do 2 miesięcy , kolejka do rejestracji do 12 miesięcy , sprytny zabieg marketingowy ministra zdrowia i NFZ a Ty pacjencie lecz się Sami płać ZUS a przed emeryturą najlepiej umieraj

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1916069984436