Sobota, 3.12.2022, Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

Czego żądają lekarze PZ? Sprawdź listę postulatów

05.01.2015, 09:17:49 Rozmiar tekstu: A A A
 Czego żądają lekarze PZ? Sprawdź listę postulatów
Fot. archiwum redakcji
W Elblągu 11 przychodni zostało zamkniętych do odwołania. Chorzy pacjenci są zobowiązani szukać pomocy w innych placówkach. Czego oczekują lekarze PZ i co w tej sprawie zrobili?
 
Jak donosi „Wprost”, w niedzielę wieczorem na zwołanej przez PZ konferencji, lekarze przedstawili swoje postulaty. Znalazły się w nich m.in.:  zniesienie limitów onkologicznych, likwidacja możliwości jednostronnej zmiany umów, przywrócenie dotychczasowego sposobu finansowania leczenia chorych na cukrzycę i z chorobami układu krążenia (3-krotna stawka) oraz przywrócenie prawa do wizyt u dermatologa i okulisty bez skierowania.
 
Jak podkreślali lekarze, nie są oni biznesmenami, ale lekarzami i właśnie o dobro pacjentów im chodzi. Odnosząc się do słów Ministra Zdrowia, Bartosza Arłukowicza, który oskarżał ich o coroczne zamykanie gabinetów - informują, że ostatni raz placówki zostały zamknięte 11 lat temu.
 
Prezes PZ, Jacek Krajewski poinformował, że "lekarzom chodzi o zlikwidowanie kolejek do POZ", podczas gdy działania ministra "zmierzają do wydłużenia ich".
 
Wszystkie działania, które wykonuje pan minister, i projekty, które zaplanował, zmierzają do tego, by pacjenci mieli utrudniony dostęp do lekarza rodzinnego, który jest lekarzem pierwszego kontaktu
 
– stwierdził.
 
Lekarze zgodnie twierdzą, że zostają w Warszawie i są gotowi na negocjacje.

Źródło : wprost.pl
 
 
 

Oceń tekst:

Ocen: 5

%40.0 %60.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ czyt.
  Poniedziałek, 05.01

  Zostają na negocjacjach aby coś sobie ugrać

 2. 2
  +6
  ~ walczcie
  Poniedziałek, 05.01

  POgonić ten rząd nieudaczników.

 3. 3
  0
  ~ jasnowidząca
  Poniedziałek, 05.01

  "Kowalski" zapłaci i ministrowi PO i lekarzom. Bo "Kowalski" jest idiotą na ogół id...., płaci składki ale nie wymaga. Nie czuje też potrzeby zjednoczenia się z innymi "Kowalskimi". Lekarze to w 95% żelazny elektorat PO nie zapominajcie o tym.

 4. 4
  +4
  ~ Chory przez NFZ
  Poniedziałek, 05.01

  Ja p......ę do Okulisty z skierowaniem a może niech Minister Zdrowia niech zrobi skierowania do Ginekologa

 5. 5
  +3
  ~ szajz
  Poniedziałek, 05.01

  A czemu żona Arłukowicza nie podpisuje umowy z NFZ????? Ano, bo to bizneswomen....hahaha....woli prywatę trzepać, a nie tam w państwowej opiece tyrać....hipokryci

 6. 6
  +2
  ~ Machupichcę
  Poniedziałek, 05.01

  Pokaż lekarzu co masz w garażu ! Ostatnio byłem u pewnego pana doktora i zapisał mi lek. Pojechałem do apteki i pani farmaceutka bezradnie rozłożyła ręce, bo tenże "doktor" tak namiętnie zapisywał ten lek, że ... zabrakło go w aptece. Ciekawe dokąd pojedzie na wycieczkę ?

 7. 7
  +2
  ~ ana hana
  Wtorek, 06.01

  Niby lekarze mają postulaty, które mają zadbać o pacjenta jednak jakoś tego nie czuć skoro tylu ludzi nie może się dostać do lekarza. Medycyna to już nie powołanie (o ile kiedykolwiek było) a biznes. Nie oczekuje leczenia za darmo bo płacę składki ZUS-owskie więc nie wiem w czym problem. Jednm słowem ŻAL!!!

 8. 8
  +3
  ~ wawa
  Wtorek, 06.01

  Dlaczego nie podano wszystkich postulatów, tylko wybiórczo te które gloryfikują "lekarzy" z Porfozumienia Zielonogórskiego, prawda jacy Oni są wspaniali, jak myślą o pacjentach a co z żądaniami więcej, więcej jeszcze więcej kasy, czy takich żądań nie było, dlaczego nie wspomniano, że zwiększony został limit za pacjęnta, co z opłatami za samo wejście na teren Przychodni, a dodatkowe dni wolne to w końcu prawda czy fałsz, dlaczego na drzwiach zamkniętych Przychodni wisi tabliczka NFZ, przecież to nieprawda Oni nie mają umowy z NFZ i ta tabliczka winna być niezwłocznie zdjęta o ile mają trochę dumy i honoru, przecież jak nie będą mieli umowy z NFZ to 99% ich pacjentów od nich się odwróci bo kogo stać na pełnopłatne leki a tylko takie będą mogli wypisywać

 9. 9
  +1
  ~ w...ny
  Wtorek, 06.01

  Ządam zwrotu mojej składki zdrowotnej za Styczeń!!!!albo zrezygnuję z lekarzy i niech mi nie pobierają skladki zdrowotnej będe leczył sie sam!!!!

 10. 10
  0
  ~ Cierpliwa PZPO!
  Wtorek, 06.01

  To dlaczego dalej wybieracie ta mafię!Obejrzyjcie dokładnie ten film "Pachołki Rosji" i odpowiedzcie sobie sami kogo dziś wybieracie i czy w przyszłości zmądrzejecie!!!Według mnie nie!!!Sprywatyzują szpitale,sprzedadzą lasy.....TAK GOJE OD 89 JESTEŚCIE GOJAMI!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.8744568824768