Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Będą protestować na elbląskich ulicach. Staną w obronie księdza

10.07.2024, 11:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Będą protestować na elbląskich ulicach. Staną w obronie księdza
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. facebook PiS)

W piątek (12 lipca), o godz. 19.00, pod Pomnikiem Jana Pawła II rozpocznie się protest przeciwko aresztowaniu księdza Michała Olszewskiego oraz czynom, jakie stosowane są wobec niego w areszcie. - Wiele osób uważa, że został on niewinnie aresztowany, bo mógłby odpowiadać z wolnej stopy. Protesty mają na celu doprowadzić do jego uwolnienia. – mówi radny Prawa i Sprawiedliwości Marek Pruszak.

 Ksiądz Michał Olszewski, który jest prezesem Fundacji "Profeto" (beneficjenta środków z Funduszu Sprawiedliwości) usłyszał pod koniec marca br. zarzuty. Według Prokuratury w latach 2020-2021 ksiądz Michał Olszewski dokonywał czynności mających na celu udaremnienie stwierdzenia przestępnego pochodzenia środków uzyskanych w ramach umowy zawartej przez Fundację "Profeto" z Funduszem Sprawiedliwości na budowę ośrodka "Archipelag" w Wilanowie.

 

 


Przeciwko aresztowaniu księcia Michała Olszewskiego protestowano wczoraj w Warszawie. - To, co dzieje się w Polsce jest fatalne. Tu, pod Sejmem i niedaleko stąd maszerowały wielkie pochody w obronie praworządności. Kto je organizował? Ci, którzy dzisiaj w Polsce rządzą. To była wielka hipokryzja. Ale sądzę, że bardzo wielu ludzi, którzy uczestniczyli w tych pochodach, tego nie wiedzieli, lecz później przyszedł czas przedwyborczy i wtedy już każdy, kto obserwował co robi Tusk, co robią jego współpracownicy, co mówią, mógł z łatwością przewidzieć, że w Polsce z praworządnością będzie bardzo źle – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński.


 

Musimy walczyć, to jest naprawdę budujące, że przyszło tu dziś tak wiele osób, które chcą protestować przeciwko bezprawiu, a przede wszystkim przeciwko temu, co jest najbardziej zbrodnicze i skandaliczne, to znaczy przeciwko torturom. Te wszystkie procesy w obecnym stanie działań Wymiaru Sprawiedliwości, bo nie oszukujmy się, bez decyzji prokuratorów takie akcje nie byłyby podejmowane, to jest jedna wielka zbrodnia

 

 

– zaznaczył wczoraj Jarosław Kaczyński.
 


Prezes PiS stwierdził: „Z jednej strony takich spotkań jak to, albo spotkań dużo większych powinno być więcej, ale pamiętajcie, że demonstracje, nawet bardzo duże nie zmieniają sytuacji. Przede wszystkim musimy działać przeciwko temu co się dzieje w imię obrony Polski, demokracji, w imię obrony praworządności oraz zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Musimy się jednoczyć. To, co się dziś dzieje to jest operacja pacyfikacyjna i musimy jej postawić kres różnego rodzaju działaniami. Pamiętajcie, jeżeli władza jest zdolna do tortur, to tym bardziej jest zdolna do fałszowania wyborów. Musimy stworzyć wielką osłonę tych wyborów. Naprawdę zaangażować w to dziesiątki, może więcej niż dziesiątki tysięcy ludzi. Dopiero wtedy będziemy mieli szansę na to, żeby wygrać wybory prezydenckie i od tego momentu ponownie zacząć zmieniać Polskę. A na przyszłość przygotować rozwiązania konstytucyjne i prawne, bo dzisiaj konstytucja nie obowiązuje”.

 


Klub Gazety Polskie planuje zorganizować protest w Elblągu. Zostali na niego zaproszeni m.in. radni PiS. - Wszyscy mogą wziąć udział w tym wydarzeniu – zapewniał Marek Pruszak. - Zaproszenia zostały wysłane do radnych i sympatyków PiS. Myślę, że w proteście weźmie udział spora grupa osób.

 


Czemu ma służyć ten protest? - Docierają do nas niepokojące sygnały z różnych mediów na temat traktowania księdza Michała Olszewskiego. Dochodzą do nas informacje, że jest źle traktowany – dodał Marek Pruszak.

 

 

 

Wiele osób uważa, że został on niewinnie aresztowany, bo mógłby odpowiadać z wolnej stopy. Protesty mają na celu doprowadzić do jego uwolnienia. Oczywiście sprawa sądowa powinna się toczyć i to wszystko powinno zostać wyjaśnione, ale trzeba traktować każdego człowieka godnie

 

 

– podkreślił Marek Pruszak.

 

 

fot. facebook PiS

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%42.9 %57.1


Komentarze do artykułu (58)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +38
  ~ Nielubiekaczek
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.07

  Każdy obowiązkowo z kg salcesonu-zenada roku!

 2. 2
  +17
  ~ wąsik
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.07

  Tylko miejsce "protestu" się zgadza i zostało właściwie wybrane. Tylko nie zakłócajcie atmosfery Świętemu- On myśli, jako filozof, dlaczego niektórzy kradną "niezgodnie z prawem". Ale miejsce wybrano super - tylu sutannowych bierze państwową kasę bez modlitwy dziękczynnej i dlaczego święty wystawił akurat tego. Nie sprzeciwiajcie się woli boga i świętego. A ten w kryminale też szybko świętym zostanie, bo gorzej jest być przyzwoitym.

 3. 3
  +58
  ~ Obserwator
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.07

  Złodziei jest złodziejem i musi zostać ukarany.nie ma co protestować.

 4. 4
  --53
  ~ Wyborca
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.07

  Widać po komentarzach ,że Elbląg to gniazdo komuchów i SBków , Tusk oddał dodatki do emerytur za torturowanie ludzi to i humor wrócił ? a ten salceson to sobie w d..ę wciśnij będziesz miał chwilę przyjemności !!!

 5. 5
  +41
  ~ Do. Wyborcy
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.07

  Wracaj do jaskini pisiorze

 6. 6
  --36
  ~ Kez
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.07

  PIS kłamie, a Tusk mówi prawdę. Zapowiedział opiłowanie katolików i to realizuje. W UM Warszawa zabronione są krzyże, ksiądz aresztowany, podawany upokorzeniom i torturowany. Aborcja i związki partnerskie wprowadzane na siłę, ograniczenie religii w szkołach. W zamian pogadanki dla dzieci prowadzone przez homo-niewiadomo. A katolicy jak kozły ofiarne milczą i udają że są katolikami. WSTYD - NARODZIE dokąd zmierzasz?

 7. 7
  +54
  ~ Rita
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.07

  Wszystkich którzy okradali panstwo do ciupy! Z dieta salcesownowa

 8. 8
  +22
  ~ Dąbrowa Górnicza
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.07

  Wyborco wypnij się, to i przed świętym sutannowiec cię wysalcesoni tak jak cały naród.

 9. 9
  --28
  ~ Jedno pytanie
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.07

  J4sli tak ujafacie na kosciol to po co prosicie księdza by was pochował. Wykopać dół rzucić takiego bu,ra, sa i niech leży beż sakramentu.

 10. 10
  +15
  ~ Do jednego pytania
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.07

  Bo sakrament bardzo pomaga w drodze po miliony na życie cwaniaków w skromności. Lud szuka nieistniejącego bo tak mu wmówił facet z zawodu zmartwychwstały. Żaden z nich, tych w sukienkach uznających złotego cielca za boga, ni informuje naiwnego ludu że głównym "sakramentem" jest godne, przyzwoite życie. Ciekawe czy święty zasłoni oblicze ze wstydu gdy Pruszak i inni będą protestować. Współczesna obrona Barabasza. Rolnicy, transportowcy zmiękli już, więc pruszaki sięgają po najuczciwszy grupę by protestować. Efektem mogą być błogosławione ciążę jak po "pielgrzymkach". Wola boża i banknot z bóstwem.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2789318561554